'Meydanlarımız ikinci Tahrir olmayacak'

Başbakan Tayyip Erdoğan Trabzon Havalimanı'nda halka seslendi. Erdoğan gündemdeki konularla ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu.

'Meydanlarımız ikinci Tahrir olmayacak'

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

"Sizlerle buluşmamız adeta Rabia meydanının buluşması olarak adeta Trabzon havalimanında yapıyoruz, sizler Rabia meydandaki şehitlerimizin izindesiniz.

MISIR'DA YAŞANANLAR

Sizler Rabia meydanında tankların topların karşısında, helikopterlerin yağdırdığı o mermiler karşısında iman dolu göğsünü geren, ellerinde bir silah dahi olmayan o insanların o kardeşlerimizin yanındasınız. Onların elinde silah yoktu. Onların elinde bir bıçak dahi yoktu, ama onlar inançlarıyla, Akif’in ifade ettiği gibi “İmandır o cevher ki İlâhî ne büyüktür... İmansız olan paslı yürek sînede yüktür! ”

TÜRKİYE'Yİ HAZMEDEMEYENLERİN PROJESİ

Bütün bu gelişmeler aslında güçlü bir Türkiye’nin demokrasinin egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğunun en güzel örneğini veren Türkiye’yi hazmedemeyenlerin ne yazık ki projeleridir. Fakat bütün bu projeler nasıl Gezi’de geri teptiyse, bilesiniz ki yine geri tepecek. İşte Trabzon’a Gezi gelebildi mi? Giresun’a Ordu’ya gelebildi mi, Samsun’a gelebildi mi, Rize’ye gelebildi mi? Neden? Çünkü aklı selimin yolu tektir. Sorarlar insana nedir derdiniz, ne yapılmadı?

10 yıl önce milli gelir birken 3 oldu. Kardeşlerim soruyorlar özgürlük istiyoruz diyorlar, ben de soruyorum, 10 yıl önce bu ülkede özgürlük adına ne vardı bugün neredeyiz?

'BAŞBAKAN'A HAKARET EDİYORLAR HALA ÖZGÜRLÜK DİYORLAR'

İstediği gibi yazıyorlar, istediği gibi çiziyorlar, Başbakan’a istediği gibi hakaret ediyorlar hala özgürlük diyorlar. Ve işte o sosyal medyada yapılanları biliyorsunuz, hakareti kendileri için özgürlük telakki eden zavallılar bunlar. Ama onlar ne yaparsa yapsınlar biz bize diktatör diyenlere diyoruz ki buyurun Suriye, eğer diktatör görmek istiyorsanız 100 bin insan katletti 2.5 senede, diktatörün olduğu bir ülkede diktatöre diktatör diyemezsin, sallandırırlar. İşte Suriye’de olduğu gibi. Yavruları kimyasal silahlarla öldürdüler. Şu anda sayı 140’a yaklaştı, o cansız bedenler acaba bu ülkede annelerin babaların o dünyasında da ses meydana getirmiyor mu.

'RABİA'DA ESMA'YI GÖRÜYORUZ'

Ama ben aklı selim istiyorum. İşte aynı şeyi Rabia’da Esma’da görüyoruz. 17 yaşındaki Esma’yı sniper silahıyla vurdular, onunla hedef telakki ettiler, öyle şehit ettiler. Dün de babasını içeri aldılar. Fakat babası mektubunda belirttiği gibi belki seninle bulaşacağız dedi.

MEYDANLAR TAHRİR OLMAYACAK

Biz bu milletin efendisi değiliz, biz bu milletin hizmetkarıyız. İnşallah bizim ülkemizin meydanları ikinci Tahrir olmayacak, Adeviye olacak, Rabia olacak, İskenderiye olacak, demokrasinin egemen olduğu meydanlar olacak. Ve bu meydanlarda söz olacak, bu meydanlarda muhabbet olacak, ama bu ülkede öyle bir muhalefet var ki maalesef Hacı Bektaş-ı Velinin huzuruna Başbakan yardımcısı gidiyor, ona saldırıyorlar. Bu ülkenin ana muhalefet başkanı özür dilemesi gerekirken kalkıyor farklı farklı şeylerden bahsediyor. Niye çünkü genel başkan yardımcıları o saldırganın o insanlıktan nasibini almamış kişinin neredeyse alnından öpecekler, sarılıyorlar kucaklıyorlar karakola kadar beraberinde gidiyorlar. Bunlar bu.

Artık Trabzon bir ufak vilayet değil, Trabzon büyük şehir. Ve nasip olursa Mart 2014 seçimlerinden sonra Trabzon’un dört bir köşesi büyükşehir sınırları içerisinde modern bir şehir olarak geleceğe yürüyecek. Hizmetlerimiz çok daha farklı olacak. "

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 170 yorum
bundan on sene önce gık diyemeyenler şimdi meydanlarda istediğini diyebiliyorsa demekki bu memlekette bir çok şey değişmiş kimilerinin gücüne gidiyor eh ellerinde bulundurdukları saltanat gitti ya dertleri büyük yaşasın AK parti yaşasın RECEP TAYYİP ERDOĞAN ve ekibi biz sizinleyiz ölümüne....
gelecek te mısır gibi olmak için sabırsızlanıyorsunuz.bence beklemeyin hemen gidin türkiyenin geleceğini şimdiden yaşayın orada..
Kendi Başınızı yiyin
hakkatten memlektte çok şey değişti önceden meydanlara çıkmaya gerek yoktu bu kadar algılaman var işte. Ölümüne demişsinya hadi gidiverin hep beraber mursiye desteğe ama yemez yusuf yusuf dersiniz sanal kahramanlıklar sökmez.
bundan on sene önce aç bakalım gazeteleri ülkeyi yönetenlerin külotlarına kadar yayınlıyordu işçi eylem yapar esnaf başbanın öünde eylem yapardı çiftçi meclisi basardı ama özgürlüğün daniskası vardı şimdi padişah buyruğu tez kesin başını sıkıyorsa yapsın mualefet biri gazeteden
Durmak yok yalakalığa devam
şim di ben tencere tava çaldılar diye komşumu ihbar edebilirmiyim yaşasın özgürlük yaşasın akp hiç kendimi bu kadar özgür hissetmemiştim
nasılda bağlılar körü körüne partilerine ( partizan )
Yusuf yusuf sesleri geliyor gibi. Ancak korkunun ecele faydası yok
10 yil daha bekleyin sonra cizye vermeye baslayacaksiniz..
Bozuk plak gibi hergün aynı laf salataları ticaret açığı 100 milyar dolar döviz uçtu, borsa dibe inmeye başladı balon ekonominiz patlamak üzare hala nelerle uğraşıyor bizim başbakan. Başbakan sayesinde TV seyretmeyi bıraktım artık film seyrediyorum zamanımı böyle öldürmeye karar verdim en azından film kültürüm artsın.
Dovizinde borsaninda sizin dunya cikarlarinizinda cani cehenneme..Tayyip e oy verenlerin % 80 acta kalsa verir oyunu..Siz dusunun ekonomiyi, biz hakka talibiz..
işte senin gibi tembellerin bu ülkeye bir faydası olmaz zaten. senin gibi tembelleri önce bir ıslah etmek lazım. film seyrediyormuş peeh !!..
Amerikan filimleri seyret bol bol..Zaten haberlerde ona yakin..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler