'Mezarlıkta ağlayan kız' Çorum'u karıştırdı! Polis peşine düştü

Çorum'da, genç kızın akşam saatlerinde geldiği mezarlıkta bir kabrin başında gözyaşı döktüğü iddiası üzerine, olayın aydınlatılması için söz konusu bölgeye belediye tarafından güvenlik kamerası yerleştirildi.

İddiaya göre, 28 Nisan'da akşam saatlerinde kent merkezindeki Ulu Mezarlık yakınındaki esnaf, bir kabrin başında genç bir kızın ağladığını görünce durumu mezarlık görevlilerine bildirdi.

Görevlilerce yapılan araştırmada, söz konusu mezarın yakınında kimseye rastlanmadı. Ertesi gün akşam saatlerinde kızın yine mezarlıkta olduğu ihbarı üzerine görevliler, polise haber verdi.

Ekiplerin mezarlık ve çevresinde yaptığı aramalardan herhangi bir sonuç alınamadı. Bunun üzerine mezarlık görevlileri tarafından genç kızın başında ağladığı iddia edilen kabre, "Her gece oraya gelip neden ağlıyorsun, derdin ne? Yardımcı olalım, bize not bırak" yazısının bulunduğu kağıt bırakıldı.

MEZARIN YAKININA GÜVENLİK KAMERASI KURULDU

Dün akşam saatlerinde genç kızın yeniden mezarlığa geldiği iddiası üzerine polis ekiplerince yapılan arama çalışmalarından yine sonuç çıkmadı.

Kentteki vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği olayın aydınlatılması, genç kızın kimliğinin tespit edilmesi ve bulunması için Çorum Belediyesi tarafından söz konusu mezarın yakınındaki bir ağaca güvenlik kamerası konuldu.

Kameranın görüntüleri, mezarlık görevlileri ve polis tarafından takip edilecek.

"KONU MEZARLIK VE GECE VAKTİ OLUNCA GİZEMLİ BİR HALE GELMİŞ"

Belediye Başkanı Zeki Gül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şimdiye kadar yapılan arama çalışmalarından bir sonuç alınamadığını söyledi.

"Bir vatandaşımız 17-18 yaşında olduğu tahmin edilen siyah giyimli bir kişinin, 'Beni neden bırakıp gittin?' diye ağladığını duyunca araştırma yapmış" diyen Gül, şöyle devam etti:

"Kimseyi görememişler. İkinci gün de aynı şey olunca mezarlıklar müdürlüğündeki arkadaşlarımız konuyu Emniyet Müdürlüğüne bildirmiş. Polislerin aramaları sonucunda bir şey bulunmamış. Konu mezarlık ve gece vakti olunca gizemli bir hale gelmiş. Gizemli bir ortam olunca konu ilgi çekti. İlçelerden, diğer illerden gelip 'Konu nedir?' diye merak eden vatandaşlarımız var. Kaybolan bir cisim gibi tanımlamışlar."

Bu hareketlerin normal bir kişi tarafından yapılmayacağını düşündüğünü belirten Gül, "Ya yakınını kaybetmiştir ya da yakınını kaybettikten sonra mezarlıklarla ilgili duygusal hale bürünmüş bir vatandaşımız olduğunu düşünüyorum. Bugüne kadar tespit edilmiş bir durum yok" dedi. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 69 yorum
kesinlikle akpartiye oy vermesi gerektigini soylemistir obur tarafta herkezin akpartiyi istedigini iyi pqrtinin cehenneme gidecegini soylemistir
@alper_toygar_1977 Dostum sen bol bol ceviz yemelisin beyin gelişimi için oldukça iyi yoksa bu beyinle fazla yaşamazsın. Yanlış anlama siyasi olarak bakmıyorum olaya ölüler üzerinden din üzerinden siyaset yapılmasından yana değilim sende aleyhinde konuştuğun insanlar gibi din üzerinden siyasi espiri yapmaya çalışmışsın o açıdan açıklama yapmak zorunda kaldım
saçma sapan konuşuyorsun ne yapsan ne olsa ak parti
Kafa hâlâ sıcak beyin fazla uzaklasmis olamaz.bi el atıp arayalim yazık bu garibana
Bu aptalca yorumlar hep sizden çıkıyor herkesi kucaklayacak İYİ parti.
ve beyin ışık hızıyla vücudu terkeder
Rahat bırakın insanları belki içini kimseye dökemediğinden orda rahatlıyordur.
harbiden birakin kız icini doksun sizene ya yasakmı var medir
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler