HABER

Mezuniyet töreninde, öldürülen hocalarını unutmadılar

Mezuniyet töreninde öğrenciler, öldürülen hocalarını unutmadı ESKİŞEHİR Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Eğitim Fakültesi öğrencileri mezuniyet törenlerinde 5 Nisan 2018 tarihinde fakülte binasında öldürülen hocaları için tören alanında hazırlanan anı köşesine çiçek bıraktılar.  ESOGÜ Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Turizm Fakültesi, Ziraat Fakültesi ile Sivrihisar Meslek Yüksekokulu ve Eskişehir Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin mezuniyet töreni Meşelik Kampüsü'ndeki ESOGÜ Stadyumu'nda yapıldı.

Mezuniyet töreninde öğrenciler, öldürülen hocalarını unutmadı

ESKİŞEHİR Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Eğitim Fakültesi öğrencileri mezuniyet törenlerinde 5 Nisan 2018 tarihinde fakülte binasında öldürülen hocaları için tören alanında hazırlanan anı köşesine çiçek bıraktılar.

ESOGÜ Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Turizm Fakültesi, Ziraat Fakültesi ile Sivrihisar Meslek Yüksekokulu ve Eskişehir Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin mezuniyet töreni Meşelik Kampüsü'ndeki ESOGÜ Stadyumu'nda yapıldı. Törene Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak, Anadolu Üniversitesi Rektörü Naci Gündoğan, vali yardımcıları, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, ile çok sayıda kişi katıldı.
Mezun öğrenciler, stadyuma atlı kortej eşliğinde alkışlar arasında girdi. Eğitim Fakültesi öğrencileri tören alanında hazırlanan, 5 Nisan 2018 tarihinde Eğitim Fakültesi binasında araştırma görevlisi Volkan Bayar tarafından öldürülen Dekan Yardımcısı Dr. Mikail Yalçın, Öğretim Üyesi Dr. Serdar Çağlak, Araştırma Görevlisi Yasir Armağan ve Fakülte Sekreteri Fatih Özmutlu'nun fotoğraflarının bulunduğu ve önünde "Rahmet ve minnetle anıyoruz" yazan anı köşesine çiçek bıraktı.

TÖRENE ÇOCUKLARIYLA BİRLİKTE KATILDI
Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü'nden mezun olan 29 yaşındaki Sevinç Koçak mezuniyet törenine 6 yaşındaki oğlu Kaan ve 1,5 yaşındaki Karmen ile birlikte katıldı. Tarım İl Müdürlüğü'nde çalıştığını belirten Sevinç Koçak, "Çok mutluyum. Çocuklarımla çok zor oldu ama şimdi bitti" diye konuştu
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Rektör Prof.Dr.Kemal Şenocak bir konuşma yaptı. Daha sonra Mimarlık Fakültesi, Eğitim Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencileri yemin etti.

Görüntü dökümü:
-Mezun olan öğrencilerin stadyuma girmesi,
-Eğitim Fakültesi öğrencilerinin çiçek bırakması,
-Öğrencilerin yemin etmesi,
-Mezuniyet törenine katılanlar,
-Sevinç Koçak'ın çocuklarıyla birlikte yürümesi,
-Sevinç Koçak'ın konuşması bulunuyor.

Haber-Kamera: Hakan TÜRKTAN-ESKİŞEHİR/ DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön