HABER

MGK toplandı

ANKARA(ANKA)-2007'nin son Milli Güvenlik Kurulu bugün Cumhurbaşkanı Abdullah Gül başkanlığı'da toplandı. Toplantıda sınır ötesi operasyon ve güncel iç ve dış gelişmelerin yanısıra Butto'nun öldürülmesinin ardından Pakistan'da yaşanan durumunda görüşüleceği bildiriliyor.

Yılın son Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başkanlığında yapılıyor. Toplantıya Cumhurbaşkanı Gül'ün yanı sıra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ve diğer doğal kurul üyeleri katılıyor.

Toplantıda, TSK'ya verilen yetkiye dayanılarak yapılan geniş kapsamlı sınır ötesi operasyon ve bu operasyonların sonuçlarının değerlendirilmesi bekleniyor. MGK'da, Genelkurmay Başkanlığı'nın, operasyonların sonuçları ile iç ve dış yansımalarına ilişkin Kurul üyelerine geniş kapsamlı bilgi vermesi bekleniyor. Operasyonların yanısıra eve dönüş başta olmak üzere yapılması düşünülen yasal düzenlemelerin de ele alınacağı ifade edildi. Ayrıca kurul toplantısında Pakistan'da Benazir Butto'nun bir suikast sonrası öldürülmesi sonrası Pakistan'da yaşanan gelişmelerin de değerlendireleceği belirtildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön