HABER

MGK'da nükleer program görüşüldü

MGK'da İran'ın nükleer programı görüşüldü

Milli Güvenlik Kurulu'nun bugünkü toplantısında, Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı'nın İran'ın nükleer programı hakkında aldığı karara ilişkin son gelişmeler irdelendi. Terörle Mücadele Yüksek Kurulu Başkanı, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül de kurulun çalışmaları hakkında MGK'ya bilgi verdi. Toplantıda ayrıca Türkiye'nin dış yardım politikası ele alındı.

Toplantıdan sonra MGK Genel Sekreterliği'nce yayımlanan bildiride şöyle denildi:"Ülkemizin güvenlik ve asayişini etkileyen iç ve dış gelişmeler gözden geçirilmiş; bu bağlamda Terörle Mücadele Yüksek Kurulu Başkanı, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Sayın Abdullah Gül'den, kurulun çalışmaları hakkında bilgi alınmış,
İran ile uluslararası toplum arasındaki ilişkiler ve Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı'nın İran'ın nükleer programı hakkında 4 Şubat 2006 tarihinde aldığı karara ilişkin son gelişmeler irdelenmiş, Ayrıca, Türkiye'nin dış yardım politikası görüşülmüş, bu bağlamda Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı'nın Türkiye'nin dış yardımlarına ilişkin stratejisi, uygulama ilkeleri ile proje ve faaliyetleri ele alınmıştır."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler