HABER

MHP: "Asker ziyareti külliyen yalan"

MHP'den Anayasa Mahkemesi’nin iptal ettiği, askere sivil yargı yolunu açan yasanın çıkarılmasının ardından Adalet Bakanı Ergin ve iki askeri yetkilinin kendisiyle görüştüğü iddialarını yalanladı.

ANKARA (ANKA) -MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Anayasa Mahkemesi’nin iptal ettiği, askere sivil yargı yolunu açan yasanın çıkarılmasının ardından Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve iki askeri yetkilinin kendisiyle görüştüğü iddialarını yalanladı. Vural “Külliyen yalan, kuyruklu yalan. Bu teyyo pehlivan yalanlarından belki. Sayın Başbakan’a sorun” dedi.

MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır “Birileri Türk halkı milleti ve medyasıyla alay ediyor. Bu oyuna gelmemek lazım. Kim görüşmüş, nerede görüşmüş adam gibi çıkıp açıklaması lazım. “ diye konuştu.

MHP Grup Başkanvekilleri Oktay Vural ve Mehmet Şandır, Meclis’te, askere sivil yargı yolunu açan yasayla ilgili iki askeri yetkilinin MHP grubunu ziyaret ettiği yönündeki iddialarla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladılar. Vural, gerek Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in gerekse de iki askeri yetkilinin kendisiyle görüştüğü iddiasının ‘külliyen ve kuyruklu’ yalan olduğunu belirterek “Benimle görüşülmedi. Sadullah Ergin’in görüştüğü söyleniyor. Ben o gün gece yarısı geldim zaten. Hiç bu konularla ilgili görüşme yapmış değilim. Böyle bir ziyaret olmamıştır. Ama AKP grubunu ziyaret ettiklerini biliyorum. Bunu yazanı da ispata davet ediyorum. Sadullah Ergin, Oktay Vural’la ne zaman görüşmüş, hodri meydan diyorum. Ergin’i de bunu açıklamaya davet ediyorum” dedi. Vural gazetecilerin yasayla ilgili iki askerin kendisiyle görüşüp görüşmediği yönündeki ısrarlı sorulara ise

“Hayır o da yalandır. Öyle bir şey de söz konusu değil. Söylenenin bir tarafı yalansa diğer tarafı da yalandır. Ben kuyruklu yalanı ifşa ettim. MHP grup başkanvekili Oktay Vural’la o konuyla ilgili Sadullah Ergin’in konuştuğu iddiası tam bir yalandır. İkincisi de bununla ilgili herhangi bir askeri şahısla görüşmüş değilim. Yalandır.” karşılığını verdi. Vural, bir başka soru üzerine MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır’ın, daha önce Adalet Bakanı Sadullah Ergin’le görüştüğünü kendisinin açıkladığını belirtirken, “Bu teyyo pehlivan yalanlarından belki. Sayın Başbakan’a sorun” diye konuştu.

MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır da aynı yöndeki sorulara "Birileri Türk halkı milleti ve medyasıyla alay ediyor. Bu oyuna gelmemek lazım. Kim görüşmüş, nerede görüşmüş adam gibi çıkıp açıklaması lazım. " yanıtını verdi.

Geri Dön