HABER

MHP Büyük Kongresi başladı

MHP Büyük Kongresi başladı

ANKARA - MHP'de, bugün gerçekleştirilen 8. Olağan Kongre'de, 1174 delege, partiyi önümüzdeki yıl yapılacak milletvekili genel seçimlerine götürecek kadroları belirleyecek.

Atatürk Spor Salonu'nda saat 09.00'da başlayan kongrede, delegeler, genel başkanın yanı sıra 70 kişilik Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ve 9 kişilik Merkez Disiplin Kurulu (MDK) üyelikleri için de oy kullanacak.

Iğdır, Elazığ, Artvin, Adıyaman, Muş, Tunceli ve Ardahan illeri, "kongrelerini zamanında gerçekleştirmedikleri" için büyük kongrede temsil edilemeyecek.

Ankara Emniyet Müdürlüğü, Atatürk Spor Salonu'nda yapılacak MHP kongresi için geniş güvenlik önlemleri aldı. Kongrede çoğunluğunu Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğüne mensup polislerin oluşturduğu yaklaşık 3 bin polis görev alıyor.

ÖZDAĞ'IN BAŞVURUSUNA MAHKEMEDEN RET

Ankara 24. Asliye Hukuk Mahkemesi, Prof. Dr. Ümit Özdağ'ın, MHP Merkez Karar Yönetim Kurulu'nun, tedbirli olarak ihraç edilmesi istemiyle Parti Disiplin Kurulu'na sevkine ilişkin kararının, ihtiyati tedbir yoluyla durdurulması için açtığı davayı reddetti.

Mahkeme, uyuşmazlığa ilişkin parti içi itiraz ve başvuru yollarının tüketilmemiş olmasını, kararına gerekçe olarak gösterdi.

Kararda, MHP 8. Olağan Kongresi ile ilgili sorunların çözüm yerinin ise İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı olduğu belirtildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön