HABER

MHP Büyük Kurultayı'na doğru

TOKAT (İHA) - MHP Tokat İl Başkanı Ümit Sarıtaşlı, kongrede genel başkanlık için tek aday olduğunu ifade ederek, "Dr. Devlet Bahçeli, şu an tek aday olarak gözüküyor. Ama süreç neyi getirir, pazar gününe kadar bilemiyorum" dedi.

Parti binasında basın toplantısı düzenleyen Ümit Sarıtaşlı, hafta sonu gerçekleştirilecek kongreyi ve il teşkilatı olarak göreve geldikleri 7 aylık süreyi değerlendirdi. Sarıtaşlı, Tokat'ta 7 aylık görev süreçlerinde 4 bin civarında olan üye sayısını 11 bine çıkardıklarını ifade ederek, "9 belde teşkilatımızın açılışını yaptık. 620'ye yakın köyümüzün bir çoğunda teşkilat temsilcilerini tespit ettik. Mahalle temsilcilerimizi tespit ettik. Samsun'da yapılan 'İktidara yürüyüş mitingine' büyük destekle katıldık. Erciyes Kurultayı'nda, Türkiye'deki 81 il içerisinde en iyi organize olmuş il olarak seçildik" dedi.

Sarıtaşlı, 19 Kasım'da Ankara'da yapılacak olan büyük kurultaya hazır olduklarını belirterek, "Bu kurultayımızın şölen havası içerisinde yapılmasını istiyoruz. Ankara'ya gitmek isteyen partililerimize il başkanlığına müracaatları dahilinde yardımcı olacağız. Tokatlı hemşehrilerimizi kongreye davet ediyorum" diye konuştu.

Sarıtaşlı, "Kongrede Bahçeli'nin dışında genel başkan adayı var mı?" şeklindeki soruya, "Sayın Dr. Devlet Bahçeli, şu an tek aday olarak gözüküyor. Ama süreç neyi getirir pazar gününe kadar bilemiyorum. Bunu pazar günü sizlerle beraber göreceğiz" yanıtını verdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön