MHP'de fezleke şoku: Dokunulmazlığı kaldırılsın!

Meclis’e 28 milletvekilii hakkında fezleke geldi. Bunlar içerisinde MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem hakkında dokunulmazlığının kaldırılması talebini içeren fezleke dikkat çekti. Erdem'in fezlekesi, 26. Yasama Dönemi'nde MHP'li bir milletvekili hakkında Meclis'e gelen ilk fezleke olma özelliğini taşıyor.

MHP'de fezleke şoku: Dokunulmazlığı kaldırılsın!

Meclis’in seçim tatiline girmesine sayılı günler kala milletvekillerinin yasama dokunulmazlığının kaldırılması için 28 yeni fezleke geldi. Anayasa Karma Komisyonu’na gönderilen fezlekelerin 1’i MHP, 4’ü CHP, 23’ü ise HDP milletvekilleri hakkında düzenlendi.

Gazete DuvaR'dan Nergis Demirkaya'nın haberine göre, Fezleke düzenlenenler arasında MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem de yer aldı. Erdem'in fezlekesi, 26. dönemde MHP'li bir milletvekili hakkında Meclis'e gelen ilk fezleke olma özelliği taşıyor.

TBMM BAŞKANVEKİLİ YAŞAR TÜZÜN'E FEZLEKE

Meclis’e gelen fezlekelerin 4’ü CHP milletvekilleri hakkında düzenlendi. Yasama dokunulmazlığı kaldırılmak istenen CHP Milletvekilleri içinde Meclis Başkanvekili Yaşar Tüzün dikkat çekerken, diğer CHP milletvekilleri Cemal Okan Yüksel, Murat Emir ve İbrahim Özdiş oldu.

ÇOK SAYIDA HDP'Lİ VEKİL DE YER ALIYOR

HDP milletvekilleri arasında partinin eş genel başkanı Pervin Buldan da yer aldı. Yaklaşık 1.5 yıldır tutuklu bulunan HDP eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş ve HDP eski Grup Başkanvekili İdris Baluken ile ilgili de yeni fezlekeler yer alırken hakkında fezleke düzenlenen diğer HDP milletvekilleri şu isimler oldu:

“Alican Önlü, Sibel Yiğitalp, Adem Geveri, Nadir Yıldırım, Feleknas Uca,Hişyar Özsoy, Kadri Yıldırım, Lezgin Botan, Garo Paylan, Hüda Kaya, Feleknas Uca, Ertuğrul Kürkcü, Gülser Yıldırım, Bedia Özgökçe Ertan, Dilek Öcalan ve Mizgin Irgat.”

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 18 yorum
NİYE HİÇ AKP MİLLETVEKİLİ YOK?
@orhan_tuban_1966 SEN DAVA AÇ FEZLEKEN GELSİN.
o zaman akp’nin %85 feto’cu mecliste , onlar ne olucak ?
dolar 4.50 bunada şükür
Onlara hiçkimse dokunamaz bir allahtan hariç
siz ne zamandan beri Allahi bilir oldunuz
mubarekler fezleke sebebini bir yazsanızda bizde öğrensek
akpdeki fetöcü vekiller nerdeler?
Dikkat ettiyseniz bir tane bile akp fezlekesi yok, eh yani biat edince her şey güllük gülistanlık olur, Ülkeyi değil parti ve parti liderinin hakkını ve çıkarlarını savunmak önemlidir... MEVCUT İKTİDAR ÇOK DEMOKRAT VE ÇOK HAKKANİYETLİYMİŞ, yersen
akp lilerden neden hiç yok... hııı tabi canım onlar sütten çıkma ak kaşık... akp de hiç fetöcü yok yolsuzluk yapanda yok... işini kötüye kullanan da yok... maşallah tertemizler...
dikkat ediyormusunuz 1 tane akp li vekil yok !! bunların hiçbirinin yolsuzluk dosyası yok !! hiçbirinin fetö dosyası yok !! daha geçen orkide yağlarının sahibi 3 tane vekil ismi vermişti halbuki cematten diye...
Haber doğru ise, kendisini yakınen tanıdığım Vatansever, Türkiye Sevdalısı Arzu Erdem Vekilimize, ablamıza yapılan çok büyük bir haksızlıktır bu.
Atatürk'e, Cumhuriyete, TBMM meclisine hakaret eden, FETÖ terör örgütünün siyasi uzantısı olan AKP li vekiller için neden fezleke yok? Meclis başkanı AKP nin yancısı mı?
akepeliler sütten çıkmış ak kaşık, güldüm.
Anladık ta bu vatanın taşını,toprağını,suyunu fabrikasını satan AKP den hiç mi fezleke yok.Bu ne karadeniz usulü yargıç.
Asıl fetöcülerden kimsenin ismi yok,bir zamanlar el ele diz dize bu yolda ortak olanlar fetöcü değilmi?Mecliste çoğunluğu ellerinde tutttukları için şimdilik dilediklerini fetöcü ilan edebilirler ancak şunu bilsinler ki ellerinde tutttukları bu güç fazla uzun ellerinde kalmayacak.
YA RABBİM Şu Mübarek Günde ne Yezit Dedcallara kaldık sen onları helak et. AMİN
AKP'liler sütten çıkmış ak kaşık hiç suçları yok. Ha unuttum suçu olanların hakkında soruşturma yapılmaz, onlar sağlık sebebi ile görevden alınır.
Diğer Haberler