HABER

MHP'li Köksal Yılmaz'dan boykot çağrısına destek! iPhone'u tekmeleyerek kırdı

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Türkiye'nin Amerika'nın elektronik ürünlerine boykot uygulamasına destek verdi ve iPhone telefonunu satarak yerine Samsung marka telefon satın aldı. MHP İl Başkanı Köksal Yılmaz ise, yanında getirdiği iPhone marka telefonu ayağının altında tekmeleyerek kırdı.

Altınordu ilçesi Yeni Mahalle'deki telefon bayisine gelen MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, önce yanında getirdiği Iphone marka telefonunun satışını gerçekleştirdi. Ardından aynı bayiden Samsung marka telefon satın alan Cemal Enginyurt, hain darbe girişiminin arkasından Türkiye'nin ekonomik bir darbe ile karşı karşıya olduğunu söyledi.

'TRUMP TÜRKİYE'YE SAVAŞ AÇTI'

Türkiye'nin üzerine oynanan oyunlar karşısında birlik ve beraberlik içerisinde hareket edilmesi gerektiğini ifade eden Enginyurt, "24 Haziran seçimlerinde MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin gösterdiği hedef doğrultusunda 'lidere sadakat şerefimizdir' diyerek Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olması için gayret gösterdik. Ancak seçimlerin ardından ABD boş durmadı. 20 aydır hapiste yatan Brunson'un hiçbir problemi olmazken ev hapsine çıkarıldıktan sonra Trump resmen Türkiye'ye savaş açtı. Kasım ayında yapılacak seçimi de planlayarak ve ona göre hesap yapan Trump kendi iç siyasetine malzeme olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni kendine düşman seçti. Yaptırım ve ambargolar uygulamaya ve Türk milletini köşeye sıkıştırmaya çalıştı" dedi.

iphone-kiran-mhp-li

BOYKOT ÇAĞRISINA UYDU

Enginyurt, dün Başkan Erdoğan'ın ABD mallarının boykot edilmesi gerektiğini söylediğini aktararak, "Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'nın dünkü çağrısı bizim için çok önem arz etmiştir. Özellikle Sayın Cumhurbaşkanı'nın iPhone telefonu olanların ve iPhone telefonu alacakların almaması yönündeki çağrısı bizim için adeta en önemli çağrı haline dönüşmüştür" diye konuştu.

Çağrıyı duyduktan sonra bugün itibariyle iPhone telefonunu teslim ettiğini belirten Enginyurt, "Buradan da iPhone telefonun kullanmayacağımı bütün Türkiye'ye ilan ediyorum. Yerine de bugün Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine Güney Kore menşeli Samsung marka telefonu kullanmaya başlayacağımı yine aynı şekilde bütün Türkiye'ye ilan ediyorum" açıklamasında bulundu.

Enginyurt, bu süreçte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yalnız bırakılmaması gerektiğinin de altını çizerek, "Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı karşılıksız bırakılmamalıdır. Türkiye'de tüm milletvekili ve il başkanlarını iPhone telefonunu bırakmaya ve terk etmeye davet ediyorum" ifadelerini kullandı.

Öte yandan, MHP İl Başkanı Köksal Yılmaz ise yanında getirdiği iPhone marka telefonu ayağının altında tekmeleyerek kırdı.

koksal-yilmaz

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 139 yorum
görende samsung u bizim köşedeki Hasan usta yapıyor? onu alırken sanki lahana verip alıyoruz
@re_ka ABD NİN BİR MİKROSOFTU .BİZİM BORSADA İŞLEM GÖREN 500 ŞİRKETE BEDEL.İLK ÖNCE KİMİNLE YARIŞTIĞINI BİLECEN,ONDAN SONRA YOK ŞÖYLE YOK BÖYLE DİYECEN.BİZ HEP NE DEDİK GÜÇLENELİM.SEN NE YAPTIN MAKARNA KÖMÜR DAĞITTIN.
iphone almak kötü de satmak iyi mi oluyor başkan :) Akıllara zararsini
@re_ka hay agzının icini öpeyim. doğru söze ne hacet be güzel kardeşim.
@berkuygurc kaz ile yarışan tavuğun dötü yırtılır derler, yaptığın işin bir mantığı olsun sayın vekilim..
dünyanın başka bir yerinde böyle saçma birşeye rastlamak mümkün değil. onu kırdı amarika battı sanki. e biz Amerika ile o telefon üretildiğinde zaten iyi değildik ki o zaman neden aldın sayın milletvekili.
@berkuygurc hele klavye delikanlısına bak. U çocugu mazlumlara verilen kömüre makarnayamı kaldın sen. devlet sırtmı cevirsin onu bile bulamayan ınsana
Parasını ödediğin şeyi kırınca kim zarara giriyor? Bunlar bir de milletvekili olmuş ülke yönetiyorlar. Çok yazık.
@cemil_celikten evet kardeş malesef bu beyinsizler milletin vekili
AL SANA MAN KAFA
Geri Dön