MHP lideri Bahçeli, Yenikapı mitingine katılacağını açıkladı

MHP Genel Başkanı Devlet, Bahçeli "Yarın Yenikapı'da düzenlenecek 'Zulme Lanet, Kudüs'e Destek' mitinginde aziz milletimizle beraber olacağız" dedi.

MHP lideri Bahçeli, Yenikapı mitingine katılacağını açıkladı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, tarihin hiçbir döneminde zulümle abat olana rastlanmadığını belirtti.

Zulmün, insanlık değerlerinin inkarı, ihanetin baş tacı, kötülüğün saltanatı olduğunu ifade eden Bahçeli, zulme karşı tarafsız kalmanın da zulüm, zillet, ziyan, zarar olduğunu vurguladı.

Türk ve İslam yurtlarında zalimlerin kanlı ve karanlık fermanının egemen olduğuna dikkati çeken Bahçeli, "Buna sessiz kalmak, buna duyarsız davranmak zulme ortak olmak, zımnen onay vermektir. Türk milleti hiçbir asır ve çağda zulme destek vermemiş, bundan sonra da vermeyecektir. Kudüs, ilk kıblemizdir. Kudüs, Miracımızın aziz şehridir." değerlendirmesinde bulundu.

Bahçeli, Kudüs'ün semavi dinlerin buluşma ve barış içinde yaşama alanı olduğunu hatırlatarak, Kudüs'ün bugün zincire vurulduğunu, Filistinlilerin katliama maruz kaldığını belirtti.

"Artık sözün anlamını kaybettiği bir aşamaya yavaş yavaş gelinmektedir." ifadesini kullanan Bahçeli, MHP'nin zalimlerin tam karşısında, milletiyle bir ve beraber olduğunu vurguladı.

"MHP ZULMÜN AMANSIZ DÜŞMANIDIR"

MHP'nin mazlumların sedası, mağdurların taviz vermeyen sevdalısı ve sözcüsü olduğunun altını çizen Bahçeli, Gazze'de 8 aylık Leyla'nın zehirli gazla katledilişinin, insanlığın sarsıla sarsıla inişinin izhar ve ilanı olduğuna işaret etti.

Devlet Bahçeli, sayıları 60'ı aşan Filistinlinin şehadetinin ise vicdanların harap ve bitap düşmesinin ifadesi anlamına geldiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Zulüm lanetlenmezse şeytani emeller selamlanmış olacaktır. Zalimler reddedilmezse masumlar iyice sönecek, iyice sinecek, hepten kaybedecektir. Bu nedenle MHP zulmün amansız düşmanı, zalim ve canilerin ebedi karşıtıdır. Tarafımız elbette bellidir, o da Hakk'ın ve haklının yanıdır. Bunu tüm dünyaya tekraren göstermek için yarın saat 16.00'da İstanbul Yenikapı'da düzenlenecek 'Zulme Lanet, Kudüs'e Destek' mitinginde aziz milletimizle bir ve beraber olacağız, ilk kıblemizin onurunu savunacağız. 18 Mayıs Cuma günü, İslam'ın vicdanı, Türklüğün kati ve keskin şuuru Yenikapı'da bir kez daha destan yazacak, dosta güven, düşmana korku salarak zulme ve zalimlere açık, ikaz dolu bir mesaj verecektir. Yenikapı'da buluşmak dileğiyle."

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
Helal olsun sana Sayın Bahçeli. Adam gibi adamsın. Bu ülke size emanet. Allah yâr ve yardımcınız olsun.
iktidar partiainin böyle miting yapması olacak iş değil bunu bile fırsata çeviriyorsunuz ya yazık yazık israil ile diplomasi ve siyasi olarak hiç bir adım atma anca meydanlar dan maksat milletin gözü boyansın kahrolsun israil naraları at bu kadarına pes
Sayın bahçeli Emeklilikte Yaşa Takılıp zulme ugrayan vatandaşlarında sesini duy ve sorunu gündeme taşı... 50 yaşının üzerinde yaşa takılarak emekli olamayıp işsiz aşsı sürünen vatandaşlarımız var.
İşnize gelince aziz millet işiniz bitince al ananı git.Sıkıyorsa kapatın incirliği anlayalım samimi oldugunuzu. Bu dizilen değişmediği sürece düzen değişmez.
SAYIN BAHÇELİ TÜRKİYE NEZAMAN ZOR DÖNEME GİRSE HIZIR GİBİ YETİŞİYOR HER ZAMAN. KUDÜS OLAYIDA EN AĞIR FİLİSİTNE UYGULANAN BİR ZULÜMDÜR. BU ZULMÜ TÜM TÜRKİYE AYAKTA LANET OKUYARAK GÖSTERMELİDİR. İSRAİL YETERİNCE KAN DÖKTÜ MUBAREK PEYGAMBERLER TOPRAĞINDA. TÜM DÜNYA EN AĞIR TEPKİSİNİ GÖSTERMELİDİR. İSTANBULADAKİ BU MİTİNGDE İSRAİLİ SON İKAZ YAPILMALI VE GEREKİRSE BÖLGEYE AKSER GÖNDERİLMELİDİR. ŞİMDİ EN ÖNEMLİ KONU YARIN BU MİTİNGDE SAYIN ERDOĞAN NE KONUŞACAK HEP BERAĞBER İZLEYECĞİZ. İSRAİLE EN AĞIR DERS VERİLMELİ GEÇ OLMADAN TÜRKİYE DEVLETİ OLARAK HEMDE.
HİÇ GOCUNMADAN MEYDANLARA ÇIKIYOR VAY BE
Kendisinden olmayana çamur atıyor ve böyle anlamlı mitinge katılabiliyor.Karşısında gördüklerine fetöcü diyor ama kimlerle ittifak yaptığını unutuyor.Fetö nasıl doğduğunu ve geliştiğini çooook iyi biliyor.Sonrada milliyetcilerden,tabandan oy bekliyor.
o ruh bizde vardı oda bitti sende hala varmı düşünmek istemiyorum
Çamurcu Bahçeli durmak yok yalamaya devam,sorun senin itibarsızlığın değil,MHP'yi itibarsızlaştırıyorsun.
ALİŞTINIZ YENİ KAPIDA NASIL OLSA BİRİLERİ GELİYOR BİRAZ ADAM OLUYOR TAMAMI AKPDEN DİKKAT ET OSMANİYEDE KAYIP ETMİYESİN
OSMANİYEDEN SEÇİLECEGİNE BİLE İNANÇIM YOK
Diğer Haberler