HABER

MHP üyeleri uyuşturucu karşıtı broşür dağıttı

İSTANBUL (AA) - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Fatih İlçe Başkanlığı üyesi bir grup, uyuşturucu karşıtı broşür dağıttı.

Eminönü'de bir araya gelen gruptakiler, üzerinde "Uyuşturucu Kimyasal Silahtır, Aileyi Parçalayan Düşmandır", "Damarlarınızdaki Asil Kanı Kirletmeyin, Uyuşturucuya Hayır" broşürü dağıtarak, uyuşturucuyakarşı bilgilendirmede bulundu.

Grup, broşür dağıtımının ardından "Uyuşturucu Hem Sağlığı Hem Yarını Yok Eder" pankartı açtı ve "Uyuşturucuya Hayır Alo 191" dövizleri taşıdı. Grup adına basın açıklamasını okuyan MHP Fatih İlçe Başkanlığı Teşkilatlanma Başkanı Gökhan Öz, Türk milliyetçileri olarak insanlığın belası, dünyanın en büyük sorunlarından biri olan uyuşturucu konusunda hassasiyetlerini dile getirmek ve uyuşturucuya karşı farkındalık oluşturmak üzere toplandıklarını söyledi.

Öz, insanlığın karşı karşıya kaldığı bu tehlikenin gün geçtikçe daha yaygınlaştığına ve çeşitlendiğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Uyuşturucu maddeler ülkemiz ve insanlarımız açısından da büyük bir sorun teşkil etmektedir. Her gün gözlerimizin önünde onlarca gencimiz bu lanet tehlikeye kurban gitmektedir. Uyuşturucu kullanma, madde bağımlığı yaşı 10'lu yaşlara kadar düşmekle birlikte gelecek nesillerin sağlığı ve devamı açısından da düşündürücü hale gelmiştir. Uyuşturucu maddeler devletleri de milletleri de esir almıştır. Uyuşturucu ekonomisi denilen yasa dışı satış pazarları caddelerde, mahallelerde, sokaklarda, parklarda çocuklarımızın, gençlerimizin üç kuruşlarını almakta, hayatlarını tehdit etmekte, kulüplerde, zengin sofralarında da daha pahalıya satılarak oradaki insanların hem canlarına hem de paralarına el koymaktadır. Özellikle terör örgütlerinin taşeron olarak kullanılması da parasal hacmin büyümesine illegal kazançların ülke ekonomilerine zarar vermesine yol açmaktadır."

İçişleri Bakanlığı'nca hazırlanan "Narkoterörizm ile Mücadele Uyuşturucu ve PKK/KCK" raporunda uyuşturucu ticaretinin başta PKK olmak üzere terör örgütlerinin ana finansmanını oluşturduğunu belirten Öz, dünya genelinde uyuşturucu trafiği hacminin yaklaşık 320 milyar olduğunu ifade etti.

Geri Dön