HABER

MHP'de kurultay heyecanı

ANKARA (İHA) - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, büyük kurultayın sevgi ve saygıya dayalı, demokratik bir yarışma ve siyasal bir rekabet ve heyecan içinde gerçekleşeceğini belirterek, "Bu kongre yalnızca MHP açısından değil, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceği bakımından da büyük önem taşımaktadır" dedi.

Bahçeli, 19 Kasım Pazar günü yapılacak MHP 8. Olağan Büyük Kurultayı öncesi yazılı bir açıklama yaptı. Tek başına iktidar hedefine doğru yol alan MHP kurultayının, çok yüksek bir katılımla ve muhteşem bir heyecanla, partinin onurlu tarihine yakışır bir şekilde gerçekleşmesi için hazırlıkların tamamlandığını bildirdi. "Bu kongre, yalnızca Milliyetçi Hareket Partisi açısından değil aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceği bakımından da büyük önem taşımaktadır" ifadesini kullanan Bahçeli, kurultayın, 2023 yılında 'lider ülke Türkiye' hedefine giden sürecin yapı taşlarının döşeneceği "milli şahlanış ve kararlılık toplantısı" olacağını kaydetti. Bahçeli, kongrede tecelli edecek yüksek iradenin, MHP'yi "tek başına iktidara" taşıyacak seçim sürecini ve 23. dönem parlamento yapısını şekillendirecek kadroların oluşumunu da sağlayacağını öne sürdü. Söz konusu kongrenin, sadece partiye ilişkin konularda ülkücü iradenin tecellisi ile sınırlı kalmayacağını savunan Bahçeli, aynı zamanda Türk milletinin geleceğini de çok yakından ilgilendirecek milli bir kararlılığın ve duruşun ortaya konulmasına sahne olacağını ifade etti. Bahçeli, açıklamasında şunları kaydetti:

"Türk milletinin bekasında ve Türkiye'nin onurlu geleceğinde söz sahibi olmak gibi tarihsel bir sorumluluğa katılarak bu kutlu heyecanı yerinde yaşamak her milliyetçinin, her vatanseverin, her ülkücünün milli görevi olmalıdır. Cumhuriyetimizin kuruluşu ile taçlanan milli mücadelenin yapıldığı dönemlerde, Anadolu'nun nezih beldelerinde gerçekleşen ve sonuçları itibariyle bizlere muhteşem bir gelecek hazırlayan tarihi toplantıların günümüzdeki bir benzerini, demokratik gelenek içinde huzur ve barış ortamında gerçekleştirerek milletimizi kucaklamak amacındayız.

Büyük Kurultayımız sevgi ve saygıya dayalı, demokratik bir yarışma ve siyasal bir rekabet ve heyecan içinde gerçekleşecek, geleceğimizde söz sahibi olmak isteyen Türkiye Sevdalıları için müstesna bir buluşma ve kucaklaşma vesilesi olacaktır. Türkiye ve Türk milleti için hayati önem verdiğimiz bu tarihi kongremiz, asil dava arkadaşlarımıza yakışır bir olgunluk, disiplin ve vakar içinde; Türk milletinde heyecan ve umut, ihanet odaklarında kaygı ve karamsarlık uyandıracak mesajlarla yüklü olarak çok yüksek bir katılımla icra edilmelidir. Kongremize, salonda ve salon dışında gösterilecek yoğun ve yüksek teveccüh bir yandan milliyetçiliğin gür sesini tüm dünyaya yansıtacak, diğer yandan ise Milliyetçi Hareket Partisi üzerinde oynanmak istenen küresel senaryoları boşa çıkartarak karanlık odakların gizli emellerine ağır bir darbe indirecektir. Yapılacak Büyük Kongremizin heyecanı Başkent Ankara'dan kabaran bir coşku seli halinde tüm Türkiye'ye dalga dalga yayılacak, dostlarımıza güven verecek, hain ve işbirlikçilerde kaygı uyandıracak bir 'Türkiye duruşu' ve 'milli şahlanış' ile geleceğe damgasını vuracaktır."

"Milliyetçi Hareket Partisi'nin 8. Olağan Büyük Kongresi'nin yapılacağı 19 Kasım 2006 Pazar günü Cumhuriyetimizin başkenti Ankara'nın, yüz binlerin katılımıyla büyük ve heyecanlı bir kaynaşmanın, millet sevgisiyle buluşmanın, güçlü ve lider Türkiye için yükselen umutların adresi olacağına inancım tamdır" diyen Bahçeli, "Bu itibarla, bir tarihi şölen ortamında yapılacak olan Büyük Kongremize, yüksek iradelerini göstermek üzere üst kurul delegelerimizin tamamını, bu iradeye katılmak ve paylaşmak üzere bütün dava arkadaşlarımızı ve bu kutlu güne tanık olmak üzere Türkiye'nin her yöresindeki aziz vatandaşlarımı davet ediyorum. Milliyetçi Hareket Partisi'nin 'tek başına iktidar' kurultayını onurlandırınız ve kutlu geleceği birlikte oluşturmanın gururunu Türkiye sevdalıları ile beraberce paylaşınız. Milletimizin inanç ve kararını Türkiye'ye ve Dünya'ya haykırmak üzere, Başkentimiz Ankara'da buluşarak Türkiye'nin ve Türk milletinin geleceğinde söz sahibi olunuz. Bu vesile ile 19 Kasım günü gerçekleşecek çok anlamlı buluşmadan doğacak olan milliyetçi iradeyi aziz milletimize müjdeliyor, 8. Olağan Büyük Kongremizin devletimize, milletimize ve davamıza hayırlı olmasını Cenab-ı Allah'tan diliyorum."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön