MHP'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çok sert eleştiri

Üniversiteye girişte uygulanacak yeni sınav sistemine MHP'den sert tepki geldi. MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, birinci sınav sonucu belli olmadan öğrencilerin ikinci sınava gireceğini belirterek, “Böyle bir rezalet görülmedi” dedi.

MHP'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çok sert eleştiri

Üniversiteye girişte uygulanacak yeni sınav sistemine MHP'den çok sert eleştiri geldi. MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, birinci sınav sonucu belli olmadan öğrencilerin ikinci sınava gireceğini belirterek, “Böyle bir rezalet görülmedi” dedi.

Hürriyet'ten Turan Yılmaz'ın aktardığına göre, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada bu yanlıştan vazgeçilmesi gerektiğini belirten Usta, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bir defa, bu işin yapılış şeklinde bir hata var. Sayın Cumhurbaşkanı kalkıyor, bir televizyon programında ‘Ben TEOG’u kaldırdım’ diyor. Kaldırdığı sistemin yerine ne getireceğini şu anda hâlâ otoriteler tartışıyor, eğer onlara otorite demek mümkünse. Yani, zaten böyle bir sistemi, bir anda, bir Cumhurbaşkanı bunu bu şekilde söylediği anda; yani Başbakan, Milli Eğitim Bakanı ve millî eğitimle ilgili herkesi aslında çizmiş oluyor; bunu da görmek lazım."

'GÜYA İKİ SINAVDAN KURTARIYOR'

"2 milyon öğrenciyi ilgilendiren konuda paldır küldür bir karar almak ciddi ölçüde belirsizlik yaratıyor, bunu bir görmemiz lazım. Şimdi, tek günde yapılacak. Güya ‘İki sınavdan kurtarıyoruz’ diyoruz fakat tek güne iki sınav konuluyor. Şimdi, birinci sınavda barajı aşanlar ikinci sınava girecek. Bir saat içerisinde sınav sonuçları belli olmayacağına göre ne olacak? Birinci sınav sonucu açıklanmadan öğrenci kendi kanaatine göre ‘Ha, benim birinci sınavım iyi geçti, birinci sınavı geçmiş olabilirim, ikinci sınava girerim’ diyecek, bu şekilde bir sınava girecek. Böyle bir rezalet görülmedi. Ya, buna bir bakmak lazım, bu yanlıştan vazgeçmek lazım. Yani zaten bir içerik değişikliği yok, yapılan değişiklik şekilsel bir değişiklik. Yani şekilsel değişiklik yaptıkça da daha kötü bir şey yapılıyor. Ha ‘İçerik değişikliği var’ deniliyorsa o zaman millî eğitim gibi bir sistemde bu kadar çok içerik değişikliği olmaz. Nereden bakarsanız bakın, yapılan yanlıştır, bu yanlıştan dönülmesi lazım, öğrencilerimizi daha fazla tedirgin etmeyelim.”

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 57 yorum
mhp lilerin başına taş mı düştü saksı çalışmaya başladı
bu kadar ah ile nasıl çıkacaksınız yaradana.yandınız yandınız
sanki diğer rezaletleri daha önce görülmüştü. siz destek verdikçe daha neler neler göreceğiz. beni bile nefret ettirdiniz o canım MHP den
ve halen de akplisin.
Hadi oradan haddini bil , Milliyetçi Noter Partisi !!l
TÜRKİYEDE MHP DİYE BİR PARTİMİ VARDI?
GÜNAYDIN MHP GÜNAYDIN ,AMA ÇOK GEÇ KARANLIK BASTI.GECMİS OLSUN!!!
Sizden büyük rezalet mi olur
Hayret !!! Mhp bir muhalefet partisi olduğunu mu hatırlamış ???
BEYLER,SİZ NE BEKLİYORDUNUZ ACABA?
sarayın uşağı tek adamlığın yolunu sen açmadın mı
BOP UN TASERONLARI TÜRKLUK DUSMANI SARAYSEVERLERE HABURCU MEGRICILERE KARSI AKŞENER'İN YANINDA OLMAK VATANSEVERLİK GÖREVİDİR !..
Bu adamı başımıza bela eden melunlar.Susun.
cumhurbaşkanı onu bunu değiştirdi diye bişey yok.kimse ağlamasın.cumhurbaşkanına sınırsız yetkiyi verenler sandılar ki birtek başkanlık sistemine hayır diyenler zarar görecek.şimdi ve ileriki yıllarda kimsenin ağlamaya hakkı yok.daha bunlar iyi günleriniz.daha bunlar başlangıç.trump a dünyanın tahammülü yok değil mi.ama yrump ı bile engelleyen bir sistem var abd de.dur kardeş o kadar da değil.tek bir hakim bile aldığı yanlış bir karardan vazgeçirir trump ı.bizdeki yasalar ise başkanı engelleyemez,sadece allah engelleyebilir.
bu hükümet sizi yine ikna eder...sayenizde bakalım daha neler çıkacak...
eee bahçeli tek adam rejimine sen destek verdin
16 yıldır eğitim sistemini oturtamayan cahillerin hükümetinden hiç bir yol olmaz
ne oldu niye desteklemiyorsunuz koltuk gitti tabii
El atıp da berbat etmedikleri tek bir şey görebilecek miyiz acaba ??
serdar sende megriye iyi taktın başka bşi bilmezmisin hep aynı boş laf boş adamsın vesselam
ERHAN USTA, KONUŞMAK İÇİN KONUŞMUŞ, BİLİNÇSİZCE ELEŞTİRİ YAPIYORSUN.
sus artık bahçeli gözümüzde yoksun sen bütün değerlerini ideolojini sattın... kimin gölgesine eteğine sığındıysan git ona sana artık türk milletinden fayda yok.. unutmadık unutturmayız
Günaydın MHP Günaydın ama artık çoook geç kaldın !!!!
Yalandan gürleme koltuk değneği olduğunu sağırlar bile biliyor senin yüzünden kurtulamadık bunlardan türkiyeye en büyük düşmanlığı sen yaptın Bahçeli
Hepsi danışıklı dövüş. 15 yıl ülkeyi batıran iktidarı 1,5 yıldır ayakta tutuyor MHP
Sınav değişikğini YÖK ya da milli eğitim bakanlığı değil de Bilal Erdoğan yaparsa anca bu kadar olur. Şura suresi 30. Ayet der ki... ;başınıza her ne musibet geldiyse kendi ellerinizle yaptıkların yüzündendir. Suç halkın. Ayetten sonra böyle bi açıklama yapmak istemezdim ama böyle halka böyle başkan
Tarikatın çocukları bi istedikleri yerlere girsinler seneye değişir merak etmeyin.
MHP DEĞİL TEK MİLLET VEKİLİ BAHÇELİ YİNE KANKİSİNE SONSUZ BİAT EDİYOR
Sistem gerçekten rezalet.MHP bu konuda çok haklı.
@greenbay öyle de iktidar zor durumda kalırsa yedek lastik bahçeliiii imdada yetişir nasıl olsa.
@greenbay haklı da mecliste oy vermede akepeden önce onlar akepe lehine kullanıyor ben bunu anlamıyorum.Halka karşı koyu muhalefet gibi gözüküyor mecliste iktdardan daha iktidar gibi gözüküyor.
Hersey i bilen Allah mı?Kul mu?Müslümanım diyenler put oluşturuyor yazık. Bilim yok ,ilim yok ,akıl yok alemlerin rabbi olmaya calısanlar var.
GÜNAYDIN.UYANDA BALIĞA GİDELİM.SİZİN BIRAKIN TEPKİ VERMEYİ SİYASETİ TOTAN BIRAKMANIZ LAZIM.BİRAZ ONUR,HAYSİYET VE ADAMLIK VARSA DEFOLUN GİDİN.MECLİSTE BOŞUNA SANDAL YE İŞGAL ETMEYİN.REZİLLER
Vay be gözlerim yaşardı...Alfabede harf bırakmadılar.Hoş harf kalmazsa bunlar alfabeyi de değiştirirler.Korkuyorum bir gün benim adımı da değiştirirler diye.
Ver mehteri ver gerek yok egitime flan bi basortusu taksın kadınlar baskada bi problemimiz yok zaten
bunlar istediğini alamadılar herhalde akp den
bu kadar kirlenmişliğin ekonomiden dış siyasete milli eğitimden adalete bir ülkede insanlar hala akp ye oy veriyorsa 2 sebebi vardır 1. oy verenler akp den daha hırsız adaletsizler 2. yada çok aptallar bir başbakan düşünün sınavlarda artık a,b,c şıklı sorular sorulmayacak ucu açık sorular sorulacak bundan ne anlıyorsunuz bence soru 1. reis denince ne anlıyorsunuz cevap recep tayyip erdoğan akp genel bşk nı recep tayyip erdoğan c.bşk nı recep tayyip erdoğan soru 2.yolsuzluk denince hangi parti aklınıza geliyor cevap rte nin partisi , akp, iktidar partisi akp buyurun ünüversite kazanın hadi
kimse ne yaptığını ne yapacağını eğitimde bilmiyor adeta deneme tahtası oldu eğitimimiz bir kişinin keyfiyetiyle milyonlarca öğrenciyi mağdur etmek doğru değil öğrenciler 16 yıl öncesini arar oldu
rte severim ama adam hakli dogru ya dogru
eğitim sistemini nasıl maymun ederiz peşindesiniz ya.teogu getirip sonra beğenmeyip başka sistem getiriyorsunuz.utanmasaınız chp ye atacaksınız onun suçunuda.
Heyyytttt MHP !
bunları CHP söyleyince batıyor birde siz deneyim bakalım
Diğer Haberler