HABER

"MHP'ye her şeyi yaptırıp bir kenara bıraktılar"

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, hilal içinde gül amblemiyle seçime girme kararında bir değişiklik olmadığını vurguladı.

"MHP'ye her şeyi yaptırıp bir kenara bıraktılar"

Parti Genel Merkezi'nde yapılan Başkanlık Divanı toplantısına verilen arada bir basın toplantısı düzenleyen BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, gündeme ilişkin konularda açıklamalar yaptı. Türkiye seçime hazırlanırken ortalığın yine karıştığını ve Türkiye'nin istikrarlı, zamanında ve insiyatifin millette olduğu bir seçimin yapılamadığını ifade eden Yazıcıoğlu, her seçimin şaibeli hale geldiğini ifade ederek, "Seçim kararını aldıran siyasi iktidardır. Ama ortalık tekrar karıştırıldı. MHP'nin Anayasa Mahkemesi'ne itiraz etmesi elbette doğru bir karardır. Sanki MHP ve ANAP Avrupa Birliği taraftarlığı ve karşıtlığı olmak üzere iki kutup haline gelmiştir. Burada millete, cambaza baktırma oyunu oynatılmaktadır. Bu tartışma partilerin iç zaafiyetlerini örtmüştür" dedi. MHP'nin, idam cezası, Af kanunları gibi her şey yaptırıldıktan sonra bir kenara bırakıldığını kaydeden Yazıcıoğlu, MHP'nin önüne tepsiyle uzatılan Başbakanlığı kabul etmediğini, bu ortamda bile bu şansını kullanmadığını ve hala Ecevit'in azınlık hükümeti kurması yönünde hareket ettiğini söyledi.

Ülkenin seçim atmosferine girdiğini ve seçimin yapılması gerektiğini ifade eden Yazıcıoğlu, bu milletle oynanmaması gerektiğini vurguladı. Yazıcıoğlu, "Borsa ve poker oyuncuları gibi partiler birbirlerine blöf yapmaktadır. Böylece Türkiye'ye zaman kaybettirmektedirler. Her krizden birileri kazanırken millet kaybediyor. Milletin üstünde gölge olmasınlar. Bugüne kadar milletin sırtına yük ve külfet olmuşlardır. Hala yerlerinde pişkin pişkin oturmaktadırlar. Yüzsüz bir şekilde milletin karşısına çıkıp kriz oluşturmaktadırlar. Bu ayıptır. Çekilin, milleti rahat bırakın, milleti bunalıma sevketmeyin" dedi. Siyasi iktidarın milletin boğazını sıkmaya devam ettiğini belirten Yazıcıoğlu, "Bunu ayıplıyoruz. Millete açık olun, şeffaf olun, rahat bırakın. Bu kuşatılmışlığı kırma mecburiyetindeyiz" şeklinde konuştu.

Daha sonra gazetecilerin ittifakla ilgili sorularını cevaplayan Yazıcıoğlu, iktidar partilerinin hepsinin barajın altında kalacağının görüldüğünü ve dünün iri partilerinin bugün küçük partiler haline geldiğini vurgulayarak, "BBP büyümektedir. Millet ittifakları meşru görmeye başlamıştır. Elbette bizim de bazı değerlendirmelerimiz olmuştur. Bu değerlendirmelerde hilal içinde gül amblemi ile seçime kararında değişiklik yok" dedi. Başka partilerin zaaflarından istifade ederek siyaset yapmadıklarını ve BBP'nin buluşma adresi olduğunu kaydeden Yazıcıoğlu, "Heyecanlı ve milletini düşünen kişileri partimize çağırıyoruz. Hedef aldığımız seçmen kitlesi Türkiye'dir. Bir ittifak bekleyişi ve arayışı içinde değiliz. Daha güçlü iktidarlar ortaya çıkarmak için siyasi partilerle işbirliği ve güçbirliğinin yapılması gerekliliği ortaya çıkmaktadır" dedi.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler