HABER

Michelin Frankfurt’ta yeni teknolojilerini tanıttı

İSTANBUL (AA) - Michelin, güvenlik, yüksek performans ve uzun ömürlülük sunan yeni teknolojilerini Frankfurt Motorshow'da tanıttı.

Michelin'den yapılan açıklamaya göre, Michelinyeni teknolojilerini Frankfurt Motorshow'da tanıtırken, marka yeni nesil Michelin Primacy 4 ve Michelin Acorus teknolojisiyle üretilen Maxion Flexible Wheel ile büyük beğeni topladı.

Yeni Michelin Primacy 4, 3 yıllık Ar-Ge sürecinin ardından geliştirilen lastikler, yasal sınır olan 1,6 mm'ye kadar maksimum güvenlik, üstün performans ve uzun ömürlülüğü bir arada sunuyor. Primacy 4, rakiplerine oranla 18 bin kilometre daha uzun ömürlülük sunarak dayanıklılığını kanıtlıyor ve yeni nesil elastomerler ile deseni sayesinde, uzun ömürlülükten taviz vermeden, ilk kilometreden son kilometreye kadar hem ıslak hem kuru zeminde üstün performans gösteriyor.

Yeni Michelin Primacy 4'ün omuz kısmında yer alan aşınma göstergesi ve dişlerin alt kısmındaki Michelin işareti de aşınma seviyesinin sürücüler tarafından kolayca anlaşılmasına olanak sağlıyor.

Açıklamaya göre, yeniyken de aşındığında da ıslak zeminde mükemmel tutuş sunan lastikler, yeniyken rakiplerine kıyasla 0,9 metre daha kısa fren mesafesi sunuyor. Yeni nesil Michelin Primacy 4 aşındığında ise rakip lastiklerin ortalamasından 2,8 metre daha kısa mesafede frenleyebiliyor. Michelin Primacy 4, 2018 başında 64 ebat seçeneğiyle yollarda olacak.

- Michelin Acorus teknolojisiyle her koşulda yola devam

Dünyanın en önemli jant şirketlerinden Maxion Wheels ortaklığında geliştirilen ve Michelin Acorus teknolojisi kullanılan Maxion Flexible Wheel, lastiklerin ve jantların yol koşullarından dolayı uğradığı hasarı ortadan kaldırarak dayanıklılığa odaklanıyor.

Normal şartlarda yolda çukura giren standart bir lastik, alaşımlı jant yapısından dolayı parçalanma riski taşıyor ve güvenliğe zarar veriyor. Maxion Flexible Wheel jantlar ise bir çukura girdiğinde bile Michelin Acorus teknolojisi sayesinde esneklik sağlıyor ve hiçbir zarar görmeden yola devam edilmesini sağlıyor.

- "Daha az kaynakla daha katma değerli işler yapmak, temel hedefimiz" Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Michelin Grubu Üst Yöneticisi (CEO) Jean-Dominique Senard, lastik sektöründe yüz yılı aşkın tecrübeleriyle sektörde kuralları yeniden belirleyen ve yön veren bir marka olduklarını belirtti.

Bu sorumlulukla doğaya ve insana duyarlı teknolojiler geliştirdiklerini kaydeden Senard, "Dünya çapındaki 6 bin mühendisimiz ve sektöre yön veren ürün ve hizmetlerimizle Michelin Grubu olarak her geçen gün teknoloji lideri konumumuzu güçlendiriyoruz. 2017 Frankfurt Uluslararası Otomobil Fuarı'nda da (IAA), tüm dünyaya hareket kabiliyeti sağlamak üzere özel ürün ve teknolojilerimizi tanıttık. Yarına hazırlıklı olmak, sürücü ve yolcuların güvenliğini sağlamak için ürünlerimizi daha uzun ömürlü hale getirmek bizim için çok önemli. Daha az kaynakla daha katma değerli işler yapmak, temel hedefimiz. Bu hedefle yeni teknolojiler hayata geçirmeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Geri Dön