Microsoft SkyDrive ismini değiştirecek mi?

Microsoft’un geçtiğimiz günlerde kullanmaya başladığı Bulut Bilişim servisinin adı İngiltere mahkemelerinde dava konusu olmuştu.

Söz konusu davada İngiltere’nin Sky televizyonu, SkyDrive isminin kendisine ait olduğunu iddia etmişti. Bu dava geçtiğimiz gün sonuçlandı ve Sky televizyonu davayı kazanarak İngiltere de yasal olarak SkyDrive isminin tek kullanım hakkının kendilerine ait olduğunu resmileştirdi. Sky televizyonu geçtiğimiz dönemde Sky Sports, Sky One ve Sky Movies gibi isimler ile kullanıcılara servisler sunmuştu. SkyDrive’ında bu tarz bir servis ismi olduğunu öne süren Sky televizyonu bu ismin kullanım hakkının kendilerinde olduğunu ve Micrsoft'un kullanamayacağını belirtiyor.

Dava sonucunda İngiliz mahkemesi Microsoft’a SkyDrive ismini kullanmaması için uyarıda bulunmuş durumda. Ancak bu ismin değiştirilmesi zaman alacağından mahkeme Microsoft’a değişiklik için süre tanımak zorunda. Microsoft cephesinde ise henüz bir açıklama yok. Bakalım Microsoft bu karar karşısında SkyDrive ismini değiştirecek mi?

BioShock Infinite, Mac Platformuna Geliyor

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler