Microsoft'tan Windows 10 güncellemesiyle ilgili kritik uyarı! Sakın indirmeyin, yoksa...

Microsoft'tan gelen uyarı gündem yarattı. Windows 10 güncellemesiyle kullanıcılar için kritik önemdeki bazı dosyaların silindiğini tespit eden yazılım devi, güncellemeyi geri çekti. Eğer yeni güncellemeyi kurmak için gayret ediyorsanız, sakın uğraşmayın...

Microsoft'tan Windows 10 güncellemesiyle ilgili kritik uyarı! Sakın indirmeyin, yoksa...

Windows 10 için 2 Ekim’de yayınlanan güncellemesi nedeniyle çok sayıda kullanıcı, bu güncellemeyi yaptıktan sonra cihazlarındaki bazı belgelerinin kaybolduğundan şikayete diyordu.

Microsoft’tan konuyla ilgili olarak resmi blogu üzerinden yapılan duyuruda, “Güncellemeden sonra bazı dosyaları eksik olan kullanıcıların raporlarını araştırırken tüm kullanıcılar için Windows 10 Ekim 2018 Güncellemesi'nin (sürüm 1809) kullanıma sunulmasını durdurduk” denildi.

Kullanıcılara eğer önceden indirdilerse, Ekim 2018 güncellemesini yüklememelerini de öneren Microsoft, “Windows 10 Ekim 2018 Güncelleme dosyalarını ‘manuel’ olarak yüklediyseniz, lütfen yeni bir güncelleme gelene kadar sisteminizi güncellemeyin" uyarısında da bulundu.

Microsoft'tan yapılan açıklamaya göre güncelleme sorunundan etkilenen platformlar ise şunlar: Windows 10 (versiyon 1809), Windows Server (versiyon 1809), Windows 10 IoT Core (versiyon 1809), Windows 10 Enterprise LTSC 2019, Windows 10 IoT Enterprise LTSC 2019, Windows Server 2019.

Microsoft, sözkonusu güncelleme paketi yüzünden kişisel belge ve dosyalarını kaybeden kullanıcıların ne yapması gerektiği konusunda bir açıklama yapmazken; yaşanan sorunun ne zaman çözüleceği ise henüz bilinmiyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
güncelleme manyakları var mallar güncellemek icin bilgisayar alıyorlar işini görüyorsa güncelleme bozma düzeni
Mallık mı sen ne olduğunu biliyormusun mallıgın güncelleme nedir ögren sonra yorum yaz buraya?...
BİR TELEFON MARKASI AÇIKLADIKİ GÜNCELLEME YAPARAK BAZI MODELLERİ YAVAŞLATIYORUZ DİYE GÜNCELLEME BOŞ İŞ
Güncelleme, her zaman gereklidir. Güncel problemleri çözmek için güncel olmak gerekir.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler