HABER

Microsoft’dan Apple App Store’a destek

Microsoft’un bulut tabanlı servisi SkyDrive’ı kullanan iPhone ve iPad sahiplerine bir müjdemiz var.

Microsoft’dan Apple App Store’a destek

Geçtiğimiz günlerde baştan aşağıya yenilenen Skydrive, iOS versiyonu ile Apple App Store’da yerini aldı. Microsoft ayrıca, Xbox’da bir hayli popüler olan kinect uyumlu oyunu “Kinectimals”ın, Apple’ın mobil platformu için yazılmış versiyonunu da yayınladı. Kinectimals, Microsoft’un iOS platformundaki ilk oyun uygulaması.

Apple‘ın hali hazırda verdiği bulut hizmeti olan iCloud varken Microsoft‘un kendi bulut tabanlı servisi SkyDrive‘ı, iOS platformuna da taşıması yanlış hesaplanmış bir hareket değil. Zira, Microsoft Office ile bulut entegrasyonu ve herhangi bir program kurulumuna ihtiyaç duyulmadan dökümanların düzenlenebilmesi gibi özellikler, SkyDrive’ı iCloud’a göre avantajlı kılıyor. Ayrıca Microsoft’un yine birkaç gün önce iPad için çıkardığı OneNote, kullanıcıların SkyDrive hesaplarıyla senkron çalışabiliyor.
SkyDrive’ın iOS versiyonu, Word, Excel ya da PowerPoint dökümanlarını düzenleme özelliğine henüz sahip değil. Bu durumu Microsoft’un ileride Office programlarını da iOS platformuna taşımaya yönelik bir stratejisi olarak algılamak mümkün. Görünüşe göre SkyDrive, Microsoft’un uzun vadeli planlarında stratejik bir rol oynayacak. Yine de Microsoft‘un iOS platformuna verdiği desteğin artması gerçekten de ilginç.

[

](http://www.scroll.com.tr/60551/mobil-cihazlar-is-dunyasini-nasil-tehdit-ediyor/)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön