HABER

Microsoft'tan, Vista kampanyası

Microsoft'tan, Vista kampanyası

İSTANBUL (AA)- Microsoft, yeni bilgisayar alacak tüketicilerin Windows Vista ve 2007 Office yazılımlarına ücretsiz veya indirimli yükseltme yapabilmesi için üreticilerle iş birliğine gittiğini duyurdu.

Microsoft'tan yapılan açıklamaya göre Microsoft, 26 Ekim 2006 - 15 Mart 2007 tarihleri arasında alış veriş yapan tüketicilerin, Windows Vista ve 2007 Office System'e bedava ya da indirimli geçiş yapabilmesine olanak tanıyan bir program başlattığını duyurdu.

Microsoft, müşterilere Windows Vista'ya "Ekspres Yükseltme" ve "Microsoft Office Teknoloji Garantisi" programlarından yararlanma olanağı sunabilmek için, Windows XP ya da Microsoft Office 2003 yüklü bilgisayar satmayı planlayan bilgisayar üreticileri ile birlikte çalışıyor.

Windows Vista'ya, Ekspres Yükseltme programı altında, "Windows Vista Uyumlu" logosu taşıyan bir bilgisayar satın alan müşteriler, Ocak ayında Windows Vista tüketicilerin kullanımına sunulduğunda bu yeni sürüme, ücretsiz veya indirimli yükseltme olanağına sahip olacak.

Acer, Dell, Fujitsu-Siemens, Hewlett-Packard, Lenovo, Sony, Toshiba gibi uluslararası markalar ve Arçelik, Aidata, Beko, Casper, Escort, Exper, Keysmart, Pro2000 ve Vestel'in aralarında bulunduğu yerli bilgisayar üreticileri de bu programlara katılma planlarını açıkladı.

Müşterilerin, istedikleri bilgisayar üreticileri veya bu ürünlerin satışa sunulduğu perakende mağazaları ile iletişime geçerek, söz konusu firmanın programları tam olarak nasıl uygulamaya koyacağına ilişkin ayrıntıları öğrenmesi gerekiyor.

Microsoft ve bilgisayar üreticileri, 26 Ekim 2006 ve 15 Mart 2007 tarihleri arasında gerçekleşecek Microsoft Office 2003 yüklü bilgisayar satışları için de bu Office sürümlerinin 2007 Microsoft Office System'e yükseltilmesini sağlayacak benzer teşvik programları sunacak.

Microsoft Office Teknoloji Garantisi programı, 2007 Microsoft Office System tüketicilerin kullanımına sunulduğunda, mevcut sürümlerin yalnızca medya ve kargo ücreti karşılığında bu yeni sürüme yükseltilmesi olanağını sunuyor.

Microsoft, Windows XP yüklü bilgisayar satın almayı düşünen tüketicilere, Premium Ready işareti taşıyan ve Windows Vista Uyumlu ürünleri öneriyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön