Midye kaçakçılarına Yunanistan komandoları ateş açtı

Edirne’nin Enez ilçesinde Meriç Nehri üzerinden ‘Yaren’ isimli tekneyle denize açılan ve yasa dışı yollarla midye taşıyan şüpheliler, Yunanistan komandoları tarafından kendilerine ateş açıldığını iddia etti. Korkuyla Türk kara sularına kaçtıklarını belirten şüpheliler, Yunan komandoların tekneye el koyduklarını öne sürdü.

Olay, Edirne’nin Enez ilçesinde Meriç Nehri mevkiinde, 16 Nisan tarihinde sabah saatlerinde meydana geldi. İddiaya göre, Enez ilçesinde Meriç Nehri üzerinden ‘Yaren’ isimli tekneyle yasa dışı yollarla midye taşıyan B.A. ve A.Ç. isimli şüpheli şahıslar, Meriç Nehri’nden denize açıldıkları sırada Yunanistan komandoları tarafından kendilerine ateş açıldığını ve tekneye bir el isabet aldıklarını söyledi.

TÜRK KARA SULARINA KAÇTILAR

Şüpheliler, Yunanistan Deniz Kuvvetlerine ait deniz botlarının kendilerini takip etmeleri sonucunda korkuyla tekneyi karaya sürerek kumsala sapladıklarını, tekneyi sapladıkları yerin Türk karasuları olduğunu, tekneden inerek karadan kaçtıklarını belirtti.
Yunanistan komandolarının teknelerine el koyduğunu dile getiren şüpheliler, Enez Polis Merkezi Amirliğine giderek, Yunanistan Deniz Komandolarından şikayetçi ve davacı olduklarını beyan etti.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
Adamların ülkesi bizimki gibi yolgeçen hanı mı?
eğer yunanlılar, türk karalarındaki bir tekneye el koydular ise 15 sene önce olsa vay hallerine derdim ama artık ne ordu ne de hadlerini bilderecek subaylarımız kaldığı için vay halimize diyebiliyorum. 15 sene önce kafalarını türkiye tarafına çevirmeye korkan yunanlılar şu an sivil teknelere ateş açıyor vay arkadaş. yunan askerleri "yanlışlıkla" türk topraklarına girdiğinde bile ateş açmadık biz!
gerektiğinde küllerindendogal bir milletiz. sen nesin ne değilsin bilmem ama
iyide kardeşim neyin ateş etmesi bu admlar tahammül edemiyorlar bize
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler