'Millet devasa bir ikna odasına alınmıştır'

CHP'li Çıray, Baskın Oran'ın Ege'de yaptığı açıklamalar üzerine "Türk milletine açık mektup" başlığıyla açıklama yaptı.

ANKARA (ANKA)-CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Akil İnsanlar heyetlerinin ziyaretlerine ilişkin, "Türk milleti devasa bir ikna odasına alınmıştır. Bize akil adam kisvesiyle diskur çeken bu cahil ve yalancılara yönelik meşru demokratik itirazlarımızı ve tepkilerimizi en açık şekilde ortaya koymak zorundayız" çağrısını yaptı.

Baskın Oran'ın Ege'de yaptığı açıklamalar üzerine "Türk milletine açık mektup" başlığıyla açıklama yapan Çıray, "Milletimiz bir rejim değişikliği için, Sayın Başbakan'ın açıkça ifade ettiği gibi psikolojik harbe maruz bırakılmaktadır. Türk milleti devasa bir ikna odasına alınmıştır. Federasyon, özerklik, Türk milleti isminin Anayasa'dan kökünün kazınması gibi ulusumuzu yok etmeye yönelik kavramlar her geçen gün biraz daha habis bir küstahlıkla ifşa ediliyor. Bu nedenle Türkiye Cumhuriyeti devletini ve milletini var eden değerlerin düşmanlarına karşı fikri ve siyasi olarak harekete geçmemiz gerekiyor. Bize akil adam kisvesiyle diskur çeken bu cahil ve yalancılara yönelik meşru demokratik itirazlarımızı ve tepkilerimizi en açık şekilde ortaya koymak zorundayız" dedi.

"Baskın Oran'dan akil değil, olsa olsa sakil adam olur" diyen Çıray, şöyle devam etti:

"Oran'ın İzmir-Ege bölgesi sözde akil adamlar grubuna verilmesi Egelilere, çok daha keskin bir psikolojik operasyon yapıldığının göstergesidir.

Baskın Oran artık zincirlerinden boşanmış nefretiyle Türkiye'nin kurucu ruhunun ve değerlerinin ölümünü adeta şehvetli bir vecd hali içinde ilan etmektedir. Misyonunu Türkiye'nin bir ulus-devlet olarak varlığına son vermek şeklinde tanımlamaktadır. Oran, bütün yaşadığımız süreci Abdullah Öcalan liderliğinde PKK terörünün bir zaferi olarak sunmaktadır. Oran akademik bir entelektüel değil, bir militandır. Apo'dan daha Apocu bir nefret söylemcisi portresi çizmektedir."