Son dakika! İYİ Partili isim açıkladı: Millet ittifakı sona erdi

Son dakika bilgisine göre; İYİ Parti Sözcüsü Aytun Çıray, 'Millet İttifakı'nın seçim sonrasında sona erdiğini açıkladı. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da bir açıklama yaparak ""İttifak, genel seçimlerle ilgili bir konuydu. İttifak ömrünü o noktada tamamladı." dedi.

İYİ Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray, partisinin genel merkez binasında basın toplantısı düzenleyerek gündeme dair açıklamalarda bulundu. Çıray, Kanun Hükmünde Kararnamelerin (KHK) yayınlanmasına ilişkin, KHK yetkisinin ülkenin sistemini değiştirmede kullanıldığını söyledi. İYİ Parti’nin KHK uygulamalarını dikkatle takip edeceklerini belirten Çıray, gerektiğinde itiraz görevini yerine getireceklerini ifade etti.

‘SEÇİM İŞBİRLİĞİ İTTİFAKINA ŞU ANDA BİR İHTİYAÇ KALMAMIŞTIR’

Bir basın mensubunun ‘Parlamentoda ve olası bir erken yerel seçimler konusundaki ittifak tavrınız ne olacaktır?’ sorusuna Çıray, şu yanıtı verdi:

“Biz her seçime hazırız. Ancak Türkiye’nin bu kadar büyük ekonomik, sosyal sorumlulukları varken Türkiye’yi yeniden başka bir gündeme sokmanın tamamen bu sorunları göz ardı etmekle ilgili olduğunu düşünüyorum. Bu ekonomik şartlarda bu hükümetin erken seçime gidebileceğini zor görüyorum. Ancak CHP kendi içindeki sorunları erteleyebilmek için böyle bir erken seçim kavramını ortaya atmış olabilir. Bizim yaptığımız işbirliği bir koalisyon değildir. Anlatmakta zorluk çektiğimiz konulardan birisi de buydu. Seçim hilelerine karşı, oyların yabana gitmemesi için bir seçim işbirliği ittifakı kurmuştuk. Bu seçimlerin sona ermesi ile birlikte bu seçim işbirliği ittifakına şu anda bir ihtiyaç kalmamıştır. İYİ Parti kendi hükmü şahsiyeti altında kendi özel siyasetini üreterek Türk milleti ile paylaşacaktır. Erken seçimler konusunda da ‘doğmamış çocuğa don biçmenin bir anlamı yoktur’. Önce bir getirsinler görelim.”

FAHRETTİN YOKUŞ’UN AÇIKLAMALARI

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş’un erken seçim konusunda ‘AK Parti ile yasa çıkarılması konusunda işbirliği yapabiliriz’ şeklindeki açıklamasına ilişkin de Çıray, “Sayın Yokuş çok milli bir tavır sergileyerek, ‘Türkiye’nin çıkarları söz konusu olduğunda hangi siyasi parti bu ülkenin çıkarlarına uygun bir yasa getirirse, o yasayı desteklemek İYİ Parti’nin yapıcı muhalefet anlayışının bir gereğidir’ demek istiyor. Kimse burada öküzün altında buzağı aramasın” diye cevap verdi.

KARAMOLLAOĞLU'NDAN AÇIKLAMA

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da bir açıklama yaparak "Karar alındığı zaman her parti süratle seçime hazırlanır. Biz zaten 24 Haziran'ın hemen arkasından bundan sonra gelecek seçimlere hazırlanabilmek için kolları sıvadık. Her zaman her seçime hazırız." dedi.

Genel seçimlerin ardından Millet İttifakı yapan partilerin liderlerinin ne zaman bir araya geleceğiyle ilgili bir soruya Karamollaoğlu, "İttifak, genel seçimlerle ilgili bir konuydu. İttifak ömrünü o noktada tamamladı." cevabını verdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 77 yorum
Akpye katılmayın da
Çakalların ittifaki Akp-Mhp ayaga kalana kadardir....şimdi toz olma vakti sizin için
@thepain HEPSİ AMERİKA ELİYLE TURK SOLUNU BİTİRİP ONDAN SONRA AMERİKAYA TESLİM OLMAYA HAZIRLANIYOR..AHHH RAHMETLİ ECEVİT SN AMERİKAYA HADİ BE DEDİN KIBRISAI ALDIN ONDAN SONRA AMERİKA TOHUMLARINI SERPMEYE BASLADI VE ONLARDA SU ANDA BUYUDULER...BEKAA İŞTE BU
@thepain yerlerde süründüğünüzü kabul ediyon yani.
İyi parti genel balkanı haricinde bütün partiler RTE emrine girmiş durumda bundan sonra oyum iyi partiye
@vobarno chp lilere cahil diyorduk. ip'ciler daha beter çıktı.
@vobarno HEPSİ AMERİKA ELİYLE TURK SOLUNU BİTİRİP ONDAN SONRA AMERİKAYA TESLİM OLMAYA HAZIRLANIYOR..AHHH RAHMETLİ ECEVİT SN AMERİKAYA HADİ BE DEDİN KIBRISAI ALDIN ONDAN SONRA AMERİKA TOHUMLARINI SERPMEYE BASLADI VE ONLARDA SU ANDA BUYUDULER...BEKAA İŞTE BU ..DÜSÜNSÜN HERKES..EYYY AMERİKA OYLE DENMEZ ECEVİT GİBİ DENİR
yiyin birbirinizi ete para vermeyin :))
@eates94 BRAVO YILIN ANALİZİ TEBRİKLER....
@eates94 İttifak sayesinde %10 barajını aştınız.İttifak olamasaydı bu gün milletvekili değildiniz.İttifaktan en kazançlı çıkan ve en çok savunması gereken parti İyi Parti'dir. Vefasızlık yapmışsınız bence...
@atakan.kdr Adamlar İyi Parti adına seçime girmedi mi? İttifak olmasaydı İyi Parti baraj altında kaldığı için hiçbiri milletvekili olamayacaktı.Ayrıca ataştırmacılara göre İyi Parti nin aldığı oyların %3 ü Chp den gitmiş.
@emrepomak adamlar zaten mhp de milletvekiliydi
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler