HABER

Milletvekillerine "meteoroloji televizyonu"

Milletvekillerine "meteoroloji televizyonu"

Ankara (AA)- Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünün, TBMM'nin iktidar ve muhalefet kulislerinde kurduğu iki plazma televizyondan, tüm yurttaki hava durumu gösterilerek milletvekillerine bilgi veriliyor.

Çevre ve Orman Bakanlığı Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, TBMM'ye anlık hava durumunu il ve ilçelere ait hava tahminlerini, karayollarındaki meteorolojik durumlar, uydu görüntüleri, radar görüntülerini gösteren plazma televizyonları, iktidar ve muhalefet kulislerine kurdu.

Meteoroloji televizyonundan verilen bilgilerden bazı milletvekilleri yararlanırken, bazılarının ise haberi olmadığı görüldü.

En çok seyahat eden milletvekillerinden TBMM İdare Amiri ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Hüsrev Kutlu, Mecliste hava durumunu gösteren televizyonların çok faydalı olduğunu belirterek, milletvekillerinin seyahatlerinden önce ekranlara bakarak hazırlık yaptıklarını söyledi.

Kutlu, milletvekillerinin arabalarını ve kıyafetlerini gidecekleri yerin hava durumuna göre düzenlediklerini, ağır hava koşuları görülen yerlere ise ziyaretlerin iptal edildiğini anlattı.

AK Parti Ağrı Milletvekili Cemal Kaya da seyahatlere çıkmadan önce meteoroloji televizyondan gideceği yerin hava durumunu izlediğini ve buna göre hazırlık yaptığını ifade etti.

Öte yandan, Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, kulislerdeki hava durumunu gösteren televizyonlardan haberi olmadığını belirterek, "Benim kulislerde işim olmaz. 6 yılda belki kulislerde 10 kez oturmuşluğum vardır. Ya Genel Kurulda ya da çalışma odamda olurum. Dolayısıyla televizyonlara hiç bakmadım" diye konuştu.
TBMM İdare Amiri ve CHP Çanakkale Milletvekili Ahmet Küçük de meteoroloji televizyonundan haberdar olmayanlardan. Küçük, konuyu gazetecilerden öğrendiğini ifade ederek, "çok faydalı bir hizmet olmuş. Bundan sonra ben de yararlanacağım" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön