Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıkladı! Okullar açılacak mı?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların gerekli hazırlıklar yapılarak açılacağını, öğrencilerin güvende olacağını bildirdi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıkladı! Okullar açılacak mı?

Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, bugün, 2. sınıf öğrencisi bir çocuğun kendisine "okulların açılıp açılmayacağını" sorduğunu aktardı.

Bu durumun, anne-baba kaygısının, çocuğun yanında konuşulan belirsizlik halinin yansıması olduğuna işaret eden Selçuk, şunları kaydetti:

"SADECE OLUMSUZA ODAKLANARAK ÇOCUKLARIMIZA ZARAR VERİYORUZ"

"Yaz tatili bitti mi? Hayır. Çocuğun şu anki tek derdi, hak ettiği bu tatili doya doya yaşamak değil mi? Kaygılarımızla meraklarımızla belirsizliği çok konuşarak, sadece olumsuza odaklanarak çocuklarımıza da kendimize de zarar veriyoruz. Bu çocukların şu anki meselesi 'Dışarı çıktım mı, arkadaşımla buluştum mu, yoruldum mu, susadım mı, yarın yine oynayacak mıyım?" olmalı.

"OKULLAR GEREKLİ HAZIRLIKLAR YAPILARAK AÇILACAK"

O yavruya verdiğim cevabı buradan bir kez daha yineliyorum, sizler de çocuklarınıza söylersiniz; okullar gerekli hazırlıklar yapılarak açılacak. Sen güvende olacaksın. Öğretmenine ve arkadaşlarına kavuşacaksın inşallah. Şimdi yaz tatilindesin, tatilin tadını çıkar." (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 49 yorum
Ögretmenler 6 aydır yatıyor. Devletten bedava maaş alıyorlar. Okulları acında biraz çalışsınlar. En azindan maaşlarını hak etsinler.
bu mu derdin. yatarak maaş almamız mı?. evde bir çocuğa bakamıyorsunuz bazen bir sınıfta beş altı tane sorunlu öğrenci ye eğitim vermeye çalışıyoruz. Bir gün bile katlanamazsınız yaptiklarimiza yatarak maaş alıyorsunuz diyorsun
sizler çocuklarınızı gönderdiniz de, bizler geri mi gönderdik.
terbiyesiz herif,mecliste yatip 20-30 bin maas alanlara,avatadan sirketlerin yonetim kurullarina atanip 4-5 yerden maas alanlara bu lafi soyle,dengesiz
Pandemiye kadar öğretmenlerin sınıflarda çektiklerine sayın.Büyük olasılıkla dünyada öğretmene saygısızlığın olduğu 1. ülkeyizdir.Üniversite mezunları içinde en az maaş alanlar öğretmenlerdir.Şimdi o son model arabaları nasıl alıyorlar diyeceksin.Kredi,karı koca çalışarak,aile desteği vesaire vesaire.Ne yapsın öğretmenler işsizlik maaşı mı alsınlar?Yazık be.
öğrencilerin geri gitmeleri için el açıp dua eden öğretmenler var..
senin hocaları. yazık boşa zaman ve emek harcamışlar. bilmeden araştırma yapmdan konuşuyorsun
Okulda lak lak edeceğine sen de çalışıp öğretmen olaydın da sen de yataydın birader.
nasıl batıyor dimi... seni taniyip sana 5 cocuk verip yarimsaat etkinlik yaptrmanin nasil zor oldugunu biz bu isi 30 35 kisiyle yaptgmizi yasatmak isterdim.
İnşallah açarlar ama inşallah çocuğun korona olmaz. Çünkü: Senin suçunu çocuğun çekmemeli.
@omer_koc_j5 devlete soyle de geri alsin. Ya da ogretmenleri isten cikarsin
Sıfır vaka varken kapatılan okulların sözde dokuz yüzlü binli cakalarda açılacak olması bçinandırıcı değil. Ayrıca okullarda alınması düşünülen tedbirlerin hepsi havafa kalır. Okulda tedbir işlemez. 5-6bin nüfuslu okullar var. Üniversiteler dahil 35 milyona yakın öğrencimiz var. Bin kişilik bir okylda bir vaka olsa bin aile ve filyasyonu 15gün karantinaya mı alınacak yani. Okulların açılması imkansıza yakın.
Sayın Bakan herkesin kolaylıkla tahmin edebileceği senaryoları tekrarlamak yerine, özel okulların ücretlerin nasıl belirleneceği, okulların kapanması halinde iade edilip edilmeyeceği gibi hala cevaplanmamış sorular hakkında bilgilendirmenizi bekliyoruz. Ayrıca taşıyıcı çocukların anne- babalarına, dedelerine, büyükannalerine virüsü bulaştırma riski son derece yüksek. Bilim Kurulu okulların açılmasının riskli olduğunu vurgularken, siz nasıl bu kadar kesin bir dille okulların açılacağını söyleyebiliyorsunuz, hangi önlemleri aldınız merak ediyoruz.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler