Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan dikkat çeken sözler

"Okullarımızın arasındaki fark azalırsa Türkiye'deki fark azalır" diyen Milli Eğitim Bakanı Selçuk, şartları zor olan okullarda kahramanlara ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Bakan Selçuk "Mümkünse okullarınızın tuvaletlerinden başlayarak bahçesini, çevresini pırıl pırıl yapalım. Eğer okullarımızın arasındaki fark azalırsa Türkiye'deki fark azalır" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan dikkat çeken sözler

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce düzenlenen '2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı Sene Başı Değişim Liderleri Toplantısı'nda başkentte görevli okul müdürlerine hitap eden Bakan Ziya Selçuk, "Değerli arkadaşlar, lütfen bütün öğretmenlerimizin gözüne gözleriniz değsin. Oradan mümkünse gönlüne inin o insanların" diye konuştu.

Okul müdürlerinin öğretmenlere "Biz sizin için buradayız, çocuklar için buradayız. Sayın Bakan dahil hepimiz çocukların hizmeti için buradayız" demeleri gerektiğini belirten Selçuk, "Eğer öğretmenlerinizin huzuru olursa çocuklarınızın huzuru olur. Öğretmenler sizi takımın lideri olarak görmeli. Gerçek yetki şahsiyettir ve siz öğretmenler odasında saygınlık uyandırdığınızda inanın bütün okul, toplu olarak çevre size saygı duyacaktır ve sizin saygınlığınız o okulu, o çevrenin incisi yapacaktır" ifadelerini kullandı.

Selçuk, 81 ilden Ankara'ya davet edilen başarılı okul müdürleriyle gerçekleştirilen buluşmaya değinerek, çok çok kötü şartlardaki okula gidip çok büyük başarı hikayesi yazan müdürler olduğunu söyledi.

'OKULLARIMIZ ARASINDAKİ FARK AZALIRSA TÜRKİYE'DEKİ FARK AZALIR'

Şartları zor olan okullardaki kahramanlara ihtiyaç duyulduğunu vurgulayan Selçuk, şunları söyledi:

"Yani size ihtiyacımız var. Mümkünse okullarınızın tuvaletlerinden başlayarak bahçesini, çevresini pırıl pırıl yapalım. Eğer okullarımızın arasındaki fark azalırsa Türkiye'deki fark azalır. Biz bunu yapabiliriz. Böyle bir cesaretimiz var, yapacağız. Allah'ın izniyle hiçbir engelimiz yok. Sadece mevcut kaynakları iyi yöneteceğiz. Çocuklar size emanet, öğretmenler de size emanet. Lütfen omuzlarınızda bunu taşıyarak Ankara için bir başarı hikayesi yapalım. Arkadaşlar, Ankara'nın Mustafa Kemal Atatürk'ten kalan bir yadigar olduğunu asla unutmayın."

Okuyucu Yorumları 133 yorum
He oldu valla, sağlık bakanı da doktorlara seslensin hastanelerin tuvaletlerini temizleyelim böylece bütün hasteneler eşitlenir. Adalet bakanı da hakim ve savcılara seslensin onlar da adliyelerin tuvaletlerini temizlesin. kardeşim bu sizin göreviniz öğretmenlerin değil. Hizmetli görevlendirirsiniz okulun temizliğini yapar, bütçe ayarırsınız okulların eksiklerini ilgili ustalar yapar. Ayrıca öğretmenler tuvalet temizleyerek, boya badana yaparak var olan çok az toplum içindeki saygısını kaybeder. İstisnai durumlar hariç... Bu da bir elin beş parmağını geçmez.
@55asil55 ya hu sen kim doktor kim ? neyin ezikliği bu? lütfen haddinizi bilin... üniden mezun olan her beş kişiden 3 öğretmen olarak mezun oluyor. peki ya bir doktor ? az olan kıymetlidir hoca efendi. atanmadan önce limon satmak zorunuza gitmiyor da devletin helasına el atınca mı gurur yapıyorsun ?
@zerdali12 Koçum o doktorları yetiştiren de öğretmenler. Öğretmen okullarda boya badana yapmaya, yada geçim derdi nedeniyle pazarda limon satmaya mecbur bir türkiyede senin gibi dangalaklar maalesef yetişir. Çünkü her öğrenciye gerektiği kadar yardımcı olamaz olamayınca da maalesef senin gibi gerizekalılar iyice eğitimsiz kalır ve böyle mal mal yorumlar yazar.
@55asil55 Doktor olmakla da adam olunamıyor,seni kim eğitti acaba?
öğretmene verilen değere bak. bu kafayla mı eğitimde kaliteye ulaşacaksınız. öğretmeni elinde fırça tuvalet temizlerken görmek mi hedef. ben de öğretmenim. o fırçayı elime verecek olan delikanlı daha doğmadı kim olursa olsun. öğretmene saygı. herkes haddini bilecek.
@zerdali12 Sen de değerlisin. Senin gibi kıt. Zeka da az bulunur
@55asil55 öğretmenlerin iyi niyetini sömürmeyin. hizmetli atayın
haklisin okulun fiziki şartlarini ogrwtmen veya mudur duzeltmemeli milli egitimin bu konuula ilgili dairesi olmali meb de calisan memurlar gobek yapmak yerien surekli okullari gezmeli ki sartlaresitlensin. ayrica devlet okullsrdan fatura tahsil etmeyi biraksin artik . ayip yahu
@ercnpknc öğretmen maaşlarını 5 le çarpın. mutfak robotu ya öğretmen..
@55asil55 sayın bakan sizin okulda çalışan öğretmenler ne kadar maaş alıyor. özel okullarda öğretmenin aylık maaşı 2000tl. ikibin FİNAL OKULLARI BEYLİKDÜZÜ 1000 TL TEKLİFİ VAR AYLIK ÖĞRETMENE önce özel okulların öğretmenlerinin maaşı insan a yakışır olsun ÖZEL OKUL ÖĞRETMENLERİ MAAŞLARI YERLERDE OLDUĞUNU SAYIN BAKAN BİLİYORSUNUZ.
@55asil55 olaya bu sig bakis acisiyla bakarsan yaptigin yorum sonuna kadar dogrudur(!)
Bu adam Kurtarırsa Türkiye’yi kurtaracak.
milli eğitim bakanı sadece konuşuyır bir icraat görmedim ve icraat yapmaya kalksada yapamaz
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler