Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu! Emine Bulut'un kızına eğitim yardımı sağlanacak

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) Kırıkkale'de eski eşi tarafından öldürülen Emine Bulut'un 10 yaşındaki kızına öğrenim hayatı boyunca eğitim yardımı ile sosyal ve psikolojik destek verilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu! Emine Bulut'un kızına eğitim yardımı sağlanacak

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, MEB, Kırıkkale'de 18 Ağustos'ta, annesi Emine Bulut'un babası tarafından öldürülmesine tanık olan 10 yaşındaki kıza destek için harekete geçti.

EKİP OLUŞTURULACAK

Bakanlıkça alınan karar çerçevesinde tanık olduğu olayın küçük kızın hayatını olumsuz etkilemesini önlemek amacıyla Kırıkkale'de MEB rehberlik uzmanlarının da yer aldığı ekip oluşturulacak.

Küçük kızın öğrenim hayatı boyunca ihtiyacı olan eğitim yardımı ile sosyal ve psikolojik destekler bu ekip tarafından sağlanacak. Ayrıca, akademik, sosyal ve duygusal süreçleri yakından takip edilecek ve buna uygun şekilde destekler sunulacak.

Yakınlarının tercihi doğrultusunda ilde istediği bir okula yerleştirilecek küçük kız, ilgi ve yeteneklerine uygun şekilde spor ve sanat eğitimlerine yönlendirilecek.

Kırıkkale'de anneannesi ve dedesinin yanında yaşayan Emine Bulut'un 10 yaşındaki kızının, MEB yetkililerince ziyaret edildiği öğrenildi. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
Can bedenden gittikten sonramı devlet böyle şeyleri düşünüyor yardımınızda sizde yerin dibine girin
Allah devletimize zarar ve zeval vermesin her daim milletine sahip çıkar evelallah. Ama zengin iş adamlarındanda ufaklığın geleceği için 18 yaşından itibaren kullanacağı şekilde yardım yapılsa iyi olurdu...
nasıl bir tedavi kurtarırki bu yavrucağızı. Allah yardımcısı olsun. umarım atlatır zira bu memleket atlatamicaz. bu insanlık suçunu
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler