Milli Eğitim Bakanlığı'nın Embarcadero Delphi programı hamlesi sosyal medyanın gündeminde!

Milli Eğitim Bakanlığı, yazılım geliştirme programı Embarcadero Delphi'yi 1600'den fazla mesleki ve teknik okuldaki 1 milyon öğrencinin ücretsiz erişimine sunacak. Bu gelişme çok sayıda sosyal medya kullanıcısının tepkisini çekti. Kullanıcılar söz konusu olan Embarcadero Delphi programının artık kullanılmayan bir program olduğu görüşünü savundu.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın Embarcadero Delphi programı hamlesi sosyal medyanın gündeminde!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Teknoloji Grubu (BTG) arasında 5 yıl süreli iş birliği protokolü imzalandı. Protokolle yazılım geliştirme programı Embarcadero Delphi'nin, Bakanlığa bağlı 1600'den fazla mesleki ve teknik okuldaki bir milyon öğrenciye erişim sağlanacak.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu hamlesi sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çekti. Kullanıcılar söz konusu olan Embarcadero Delphi programının artık kullanılmayan bir program olduğu görüşünü savundu.

İşte sosyal medyada gündem olan Embarcadero Delphi programına gelen tepkilerden bazıları:

tweet4

tweet3

tweet2

tweet

MEB MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM GENEL MÜDÜRÜ'NDEN AÇIKLAMA

MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Kemal Varın Numanoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, mesleki eğitimde öğrencilerin ulusal ve uluslararası platformda iş piyasasının ihtiyaç duyduğu en ileri düzeyde becerilere sahip olarak yetişmesini ve tüm eğitim süreçlerinin sektörle yakın iş birliği içerisinde yürütülmesini önemsediklerini ifade etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 97 yorum
burası tr. geriye gitmek şu anki yöneticilerin kanında var.
Hiç düzgün işleri yok arkadaş ya. Bir ara da tablet dagitmislardi ne oldu onlar ?
@yalvacaksehir Letgoda 100 - 200 satıyor çocuklar
ne bekliyodunuz. Siz ülkeyi sevene vermeyin. sizi sevene vermeyin. BÖYLE YÖNETİLİRSİNİZ.
Kemal Kilicdaroglu mu bu ülkeyi ve insanını çok seviyor? çok komiksin.
sevenler ülkesine sahip çıkar iyi yada kötü siz iyi program yapın biz kullanalım öyle mıy mıy lanmayın sizin zamanınızda okul kitaplarını bulamıyorduk şimdi d3bletimiz kitapta tablette serviste veriyor siz de ancak şikayet etmeyi bilirsiniz şu ana kadar yönetilen en iyi zamanı ülkenin hastahanelerde rehin alınan çocukları unutmadık yaşı küçükler bilmez tabi doktorun ve ilaçların kuyruklarını karaborsa çay sigara almalarını....
Salih Özer seninkisi safi konuşmuş olmak için. Evet doğrudur bir zamanlar bu ülke bir çok sıkıntılar çekti, bunu inkar edemeyiz. Lakin yıl olmuş 2020 ve bu dönemin teknolojik gelişmeleri, inovasyon, insanların ihtiyaçları, ekonomik durumlar ve bir çok durumu o dönemle karşılaştıramazsın. Diyorsun ki yaptılar, ki yapacaklar görevleri bu, ama aynı paralara daha iyisini yapmak dururken neden delphi? Sen gerçekten C++, C#, Python, Java nedir biliyo musun? Yada öyle maksat yorum olsun, taraftarlık yaptığım partiye sahip çıkayım olgusu mu bu?
@o.salihozer33 sizin mantığı oldum olası anlamadım zaten. kötüyü gösterip daha az kötüye razımı olalım ? nedir sizin derdiniz. eleştirilmekten bu kadar korkmayın. siz de eleştirin ki daha iyisini yapsınlar. biraz şu kafayı çalıştırın be kardeşim.
@o.salihozer33 BELKİ BİZLER KARABORSA ÇAY SİGARA ALMADIK AMA SİZİN GİBİ ÖRÜMCEK KAFALI GEÇMISTEN TEM VURANLARIN YÜZÜNDEN O GEÇMİŞTE YASADIGIN YILLARDAKİ SAMİMİYETİ ARAR OLDUK!!!
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler