HABER

Milli eğitim okul için bağış bekliyor

SAMSUN (İHA) - Samsun Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, il genelinde okul yapımı için arsa sıkıntısının çekildiğini belirterek, "Bin 881 okulun 907'sinde birleştirilmiş sınıflar bulunuyor" dedi.

İl genelinde okul sorununun olduğu ve öğrencilerin daha iyi eğitim alabilmesi için yeni okul alanlarının üretilmesi gerektiğini belirten Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, 3 veya 5 köyün birleştiği ortak noktaya hayırsever vatandaşların yardımıyla okullar yapılarak eğitimdeki birleştirilmiş sınıf sayısının azalacağını ve öğrencilerin daha iyi eğitim alacağını söyledi.

İlin coğrafi yapısının da eğitimde sıkıntılara yol açtığını dile getiren İspirli, "Bu sorun hepimizin sorunu. İlimizde okul sıkıntısı çekilmektedir. Hayırsever vatandaşlarımız okular için gerekli desteği versin, biz öğretmen atamasını, teknik donanımını her şeyiyle dört dörtlük hazırlarız. Okul konusunda köy, ilçe veya şehir merkezi ayrımı yapmıyoruz. Her bölgemizin de ihtiyacımız var. Bin 881 okulun 907'sinde birleştirilmiş sınıflar bulunuyor. Bu zorunu çözmesiz gerekli. Bu da desteksiz verilmeden ve elbirliği yapılmadan aşılamaz" dedi.

Eğitime Yüzde 100 Destek kampanyası kapsamında gerekli desteği veren hayırseverlerin yaptıracakları okullara isimlerinin verildiğini dile getiren İspirli, "Yerel yönetimlerimiz okul arsası için, onlar da gerekli desteği vermelidir. Arsa üretimi konusunda sıkıntılar yaşanmaktadır. Özellikle il merkezinde bu sıkıntı büyük ölçüde hissedilmektedir. Eğitim geleceğimiz için çok önemlidir. Çocuklarımızın daha iyi şartlarda ve kaliteli eğitim almalarını mutlaka sağlamamız gerekli" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön