Milli sporcu Dağdelen, madalya için mücadele edecek

Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü sporcularından Seydi Vakkas Dağdelen, İstanbul’da düzenlenecek 5.

Milli sporcu Dağdelen, madalya için mücadele edecek

Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü sporcularından Seydi Vakkas Dağdelen, İstanbul’da düzenlenecek 5. Uluslararası Türkiye Açık Tekvando Turnuvasında Milli Takım arması altında madalya kazanmak için mücadele edecek.
10-14 Ocak 2018 tarihleri arasında Antalya’da yapılan Gençler Türkiye Tekvando Şampiyonası’nda Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Seydi Vakkas Dağdelen 68 kg’da Türkiye 2.’si olarak dönmüştü. Başarılı sporcu elde ettiği derece sonrasında Milli Takım kadrosuna alındı. Dağdelen, 10-14 Şubat 2018 tarihinde İstanbul’da yapılacak 5. Uluslararası Türkiye Açık Tekvando Turnuvası’nda mücadele edecek.

“Gurur kaynağımız”
Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Cuma Güzel, sporcunun elde ettiği başarıdan gurur duyduklarını belirterek, “Seydi Vakkas bizim eski sporcumuz ve kendisini yakından takip ediyoruz. Alınan başarı sadece kulüp için değil diğer arkadaşlarını teşvik anlamında da büyük önem taşıyor. Başarı geldiğinde diğer sporcularda başarılı sporcuyu örnek alıyorlar. Sporcumuzun aldığı başarı sadece Şahinbey için değil Gaziantep için bir gurur kaynağıdır. Bu seviyeye gelmesinde emeği geçen Antrenör Fatih Bidar ve ailesine teşekkür ediyorum” dedi.

“Ülkemi en iyi şekilde temsil edeceğim”
Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Tekvando Antrenörü Fatih Bidar ile birlikte, Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulüp Başkanı Cuma Güzel’i ziyaret eden Vakkas Dağdelen başarı sözü vererek, “Şampiyonaya antrenörümle birlikte çok iyi hazırlandım. Turnuvada hem kulübümü, hem de ülkemi en iyi şekilde temsil edeceğim. Bu günlere gelmemde bende emeği olan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na, Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulüp Başkanı Cuma Güzel’e ve Antrenörüm Fatih Bidar’a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Milli sporcu Dağdelen, madalya için mücadele edecek

Milli sporcu Dağdelen, madalya için mücadele edecek

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler