HABER

Milliler Alman kanalında tartışıldı

FRANKFURT (İHA) - A Milli futbol takımımızın Dünya Kupası'nda Senegal'i 1-0 yenerek yarı finale çıkması Türkiye'de olduğu kadar Alman görsel basınında da büyük yankı uyandırdı.

Alman SAT 1 programında Dünya Kupası boyunca yayımlanan "WM Fieber Dünya Kupası Özel" programına katılan gurbetçilerimiz, canlı yayında stüdyoyu "Türkiye Türkiye" sesleriyle inletti. Stüdyoya Türk bayraklarıyla gelen gurbetçilerimiz büyük bir çosku yaşarken, programın sunucusu ile Almanların unutulmaz oyuncusu Paul Breitner de Milli Takımımızı övdü. Türklerin haklı olarak yarı finale çıktığını ifade eden Breitner, "Türkler çok iyi oynadılar. Bu oyunu Brezilya maçında da gösterirlerse, finalde kendileriyle karşılaşırız. Onların zaten Brezilya ile açık bir hesapları var, onu görüp gelecekler" dedi.
Almanya genelindeki sevinç gösterilerini de ekrana taşıyan program, A Millilerimizde özellikle İlhan, Ümit Davala, Yıldıray Baştürk ile Hasan Saş'ı ön plana çıkardı.

Hakan Şükür'ün kaçırdığı pozisyonları da en ince detayına kadar inceleyen Alman kanalı, "inanılmaz goller kaçırdı" yorumunu yaptı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön