HABER

Millilerin isimleri Kadıköy'deki parklarda

İSTANBUL (İHA) - Dünya Kupası'na 48 yıl aradan sonra katılarak yarı final oynama başarısı gösteren A Milli Futbol Takımı oyuncularının isimleri Kadıköy'de yaşayacak.
Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, başarılarıyla Türkiye'yi sevince boğan Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş ve futbolcularının isimlerini Kadıköy'de bulunan isimsiz parklara verdi.

Kadıköy'de sokak ve parklara isim verilirken genellikle kamuoyuna mal olmuş, halk tarafından sevilen kişilerin isimlerinin seçildiğini kaydeden Başkan Selami Öztürk, "Milli takımımız Dünya Kupası'ndaki başarılarıyla ekonomik sıkıntı çeken vatandaşlarımıza dertlerini unutturup yüzünü güldürmüştür. Millilerimiz, Türkiye'nin adını tüm dünyaya duyurarak özellikle turizm alanında büyük yarar sağlamıştır" dedi.

Milli Takım futbolcularının başarılarının Kadıköylüler tarafından da büyük bir coşkuyla karşılandığını belirten Öztürk, "Milli Takım oyuncularımızın isimleri parklarda yaşayacak. Böylece biz de Kadıköylüler olarak sporcularımıza küçük de olsa vefa borcumuzu ödemiş olacağız" ifadelerini kullandı.

Futbolcuların isimleri Dünya Kupası sonrasında kendilerinin de katılacağı bir törenle belirlenen parkların üzerine yazılacak.

Bu arada, Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, yarı final karşılaşmasında yarın Brezilya ile karşılaşacak A Milli Futbol Takımı'na başarılar diledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön