HABER

Milliler'in zaferi dış basında

BERLİN (İHA) - Dünya Kupası çeyrek finalinde Senegal'i, uzatma dakikalarında İlhan Mansız'ın attığı "altın gol"le geçerek yarı finale çıkan Türk Milli Futbol Takımı'nın başarısı, Alman medyasında da büyük yankı yaptı.

Frankfurter Allgemeine Zeitung gazetesi, yaptığı yorumda, "Dün eleştirildiler, bugün kahraman oldular. Yıldıray Baştürk'ün oyunda kalması etkisini gösterdi ve Türkiye yarı finale çıktı. Milli Takım Antrenörü Şenol Güneş, Costa-Rika ile 1-1 sonuçlanan karşılaşmanın ardından 'Yaşlı, çok yavaş, işi bilmiyor, taktikleri iyi değil' şeklinde eleştirilmişti. Çin ve Senegal galibiyetlerinden sonra Şenol Güneş bir kahraman olarak görülüyor" dedi.

Bild gazetesi ise, "Şimdi Brezilya ile rövanş. Türkler, yarı finale çıkma sevincini tüm dünyada kutladılar. İlhan Mansız'ın golünden sonra tüm caddelerde galibiyet kutlamaları yapıldı" diye yazdı.

Süddeutsche Zeitung, "Türkiye, Brezilya'ya meydan okuyor. Türk futbolu 'Binbir Gece Masalları'nın devamını yeşil sahalarda gösterdi. Takımda en iyi koşan oyuncular arasında 'Bosporus Boğası' Hasan Şaş çok iyi pozisyonlar oluşturdu ve Hakan Şükür'e gol imkanları sağladı. Fakat Hakan bu pozisyonları değerlendiremedi" diye yorumda bulundu.

Frankfurter Rundschau ise, "Türklerin altın golü, Şanssız Hakan Şükür, İlhan'ın altın golüyle Türkiye yarı finale çıktı. Gol avcısı olarak bilinen Hakan Şükür oyunda çok şanssızdı ve mutlak gollük fırsatları değerlendiremedi" diye yazdı.

Kicker, "Mansız ,Türkiye'yi yarı finale çıkardı. Maçın başlamasıyla her 2 takım da iyi başlangıç yaparak oyunda etkilerini gösterdiler. Türkiye altın golle yarı finale çıktı" dedi.

Alman medyasında diğer medya kuruluşları Türkiye için şunları yazdılar:

Berliner Zeitung: " Türkiye, Senegal'i yenerek yarı finale çıktı"
Köln Expresi: "Türkiye yarı finalde, Senegal dışarda"
ZDF: " Türkiye, Senegal'i geçerek yarı finale çıktı"
N-TV: "Türkiye yarı finalde"

İlhan Mansız'ın golüyle yarı finale çıkan Türkiye, 4 kez dünya şampiyonu olan Brezilya ile karşılaşacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön