Mina Başaran'dan son telefon 16.30'da: 5 saat sonra yanındayım!

İran'da özel Türk jetinin düşmesi sonucu 11 kişinin yaşamını yitirmesinin ardından kahreden detaylar ortaya çıkıyor... Öte yandan dün akşam saatlerinde uçakta hayatını kaybedenlerden 10'unun birinci derecede yakınının İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gelerek DNA örneği verdiği belirtildi.

Mina Başaran'dan son telefon 16.30'da: 5 saat sonra yanındayım!

AİLELER DNA ÖRNEĞİ VERDİ

Korkunç kazada hayatını kaybeden 11 kişinin cenazesi dün İran Adli Tıp Kurumu'na teslim edildi. İHA'nın haberine göre cenaze yakınlarının İstanbul'da da Adli Tıp Kurumuna giderek kimlik tespiti için DNA örneği vermeleri istendi. Bunun üzerine dün akşam saatlerinde uçakta hayatını kaybedenlerden 10'unun birinci derecede yakını, İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gelerek DNA örneği verdiği öğrenildi. DNA örneklerinden elde edilecek sonuçların İranlı yetkili makamlara gönderileceği ve İran Adli Tıp Kurumu'nda bulunan cesetlerden alınan DNA profili ile karşılaştırılacağı belirtildi. Cenazelerin kimlik tespitinin ardından İstanbul'a gönderilerek Adli Tıp Kurumu'na getirilmesi ve yeniden otopsi yapılması bekleniyor.

'MİNA GELECEK'

Mina Başaran (28), 6 yıldır iş insanı Murat Gezer ile birlikteydi. Geçen 20 Ekim’de Soho House’da nişanlanan çiftin düğünü 14 Nisan’da Çırağan Sarayı’nda yapılacaktı. Posta'nın haberine göre Mina’nın Dubai’den uçağa binmeden 16.30’da Murat Gezer'i arayıp “Aşkım 5 saat sonra yanındayım” dediği öğrenildi. Murat Gezer de sevgilisine sürpriz yapmak için karşılamaya Atatürk Havalimanı’na gidecekti. Acı haberi aldığından beri Mina’nın ailesinin evinde olan Murat Gezer sakinleştirici ilaçlarla ayakta duruyor. Murat Gezer’in sürekli “İnanmıyorum. Mina gelecek” diye ağladığı öğrenildi.

640xauto

ANNE İRAN'A GİTTİ

Sabah yazarı Bülent Cankurt'un yazısına göre ise anne Beril Başaran kızının cenazesini almak için İran'a gitti. Yazı şöyle: Önümüzdeki ay kızlarının mürüvvetini görmeye hazırlanırken, İran'dan gelen feci kaza haberi ile sarsılan Hüseyin-Beril Başaran çiftinin Kemer Country'deki evlerinin kapısı dün hiç kapanmamış. Mina'nın yedi arkadaşının ailesi de, taziyeleri Başaran çiftinin Kemer Country'deki evinde kabul etmiş. Orada oturan bir arkadaşım, yüzlerce kişinin eve girip çıktığını söyledi. Kendi şirketlerine ait uçakla gittikleri için Mina'nın arkadaşlarının da sorumluluğunu üstlenen Hüseyin Başaran, "Bu uçaktan dünyada yüzlercesi var. Niye bizimki, niye bizimki?" diye sürekli tekrarlıyormuş. Anne Beril Başaran, sabah ilk tarifeli uçakla İran'a gitmiş. Beril Hanım eşine; "Kızım beni çağırdı. Onu oradan alıp ben kendim getireceğim. Sen burada kal" demiş. Fakat Beril Hanım'ın kızını alamadan geri döndüğünü öğrendim. Beril Hanım'a yasal işlemler ve prosedürlerin birkaç gün sürebileceği ve ondan sonra kızının cenazesini alabileceği söylenince, sabah gittiği İran'dan akşam uçağıyla geri dönmek zorunda kalmış.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AİLELERİ ARADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran'da özel Türk jetinin düşmesi sonucu yaşamlarını yitirenlerin ailelerini telefonla arayarak taziyede bulundu. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Erdoğan, kazada yaşamını Cumhurbaşkanı Erdoğan, kazada çocuklarını ve yakınlarını kaybeden diğer ailelere de Allah'tan sabır ve metanet diledi.

İstanbul'a gelmek üzere Birleşik Arap Emirlikleri'nden havalanan Başaran Holding'e ait özel jetin, dün akşam İran'ın güneydoğusundaki Çaharmahal ve Bahtiyari eyaletinin Şehrikürd kentine bağlı Durk Enar köyü yakınlarına düşmesi neticesinde 3'ü mürettebat toplam 11 kişi hayatını kaybetmişti.

5-yıldırrr

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
siktiniz ama yani tamam ALLAH rahmet eylesin ama bu kadar da onemli bi insan degildi ailesi zengin diye carsaf carsaf haber yapiliyo
arkadar zengin olunca sayfa sayfa haber askerimiz şehit olunca 1 saat haber sonra tekrar gündem bu nasıl iştir ya para demekki insanları böyle haber yaptırıyor.
Allah izin verirse 5 saat sonra yanındayım deseydin keşke...
yeter artik yeter afrinde sehit olanlar fakir diyemi bukadar uzun sure konusulmuyo zenginin mali yorardi cenelerimizi simdi olusude yoruyo
Way be bekarete veda partisinden sonra ölüm geldi.O partiyi eşiyle yapsaydı daha güzel olacaktı. Ama buda fena olmadı. Medyanın satlık yüzünü gördük. Dünyada kıymet= para Bu zenginleri hiç sevmem.
yeter ya ,sonra zengin düşmanlığı diyorlar
bu ne ya, dünya da neler oluyor, kalk yerinden bir zahmet masabasi haberi birak dostum. Haber yap, insanlari aydinlat, ufkunu ac.
Ya varya ne kadar kıskanç insanlarmışsınız zengin olan Allahın kulu değil mi bu dünyada herkes Allahın kuludur neyin ayrımcılığını yapiyosunuz böyle? insanlıktan çıkmışsınız
zengin düşmanlığı ile alakalı değil yanlış anlaşılmasın ama bir gariban ölse kimsenin ruhu bile duymaz.dünya ayağa kalktı neredeyse..tüm siyasiler kodamanlar sosyeteler medya biranda yüzyılın haberi gibi yayınladı olayı..zengin düşmanlığı demeler olumsuz yorum yapanlara kalplerinde sevgi yok demeler ..ölüm tabiki zor birşey allah kimseye bu şekilde acı yaşatmasın hele hele evlat acısı hiç yaşatmasın ailesine sabırlar dilerim ama bazı şeyleri abartmamak lazım abartılınca bu seferde gariban kesimin hoş olmayan yorumları ile karşılaşılır ki o zamanda kimsenin zoruna gitmesin
1saat sonrası ne olacağını bilmiyoruz ki onun için İNŞALLAH demek gerikrdi rahmetli belkide demiştir bilinmez ALLAHrahmet eylesin
Diğer Haberler