Minarenin yıkılma anı kamerada

Trabzon’un Tonya İlçesi'nde bulunan tarihi Büyük Mahalle Kesli Camii’nin yıkılma tehlikesi bulunan minaresi vinç yardımıyla yıkıldı. Yaklaşık 30 metre uzunluğundaki minarenin yıkılma anı cep telefonu kamerası ile kaydedildi.

Trabzon’un Tonya İlçesi'nde Büyük Mahalle’deki tarihi Büyük Mahalle Kesli Camii’nde başlanan onarım çalışmalarında camii minaresinin yıkılma tehlikesiyle bulunduğu tespit edildi. Tespit doğrultusunda camii derneğince tehlike arz eden minarenin yıkılarak yenisinin yapılması kararı alındı.

Bunun üzerine yıkım çalışması başlatan yöre sakinleri ve dernek yetkilileri yaklaşık 30 metre uzunluğundaki minareyi, vinç yardımıyla çevresinde oluşturulan güvenli alana devirdi. Gövdesine bağlanan çelik halatın vinçle çekilerek yıkılması sağlanan minarenin yıkılma anı da çevredeki bazı kişiler tarafından cep telefonu kamerasıyla saniye saniye kaydedildi.

Bazı kişiler de yıkım anını sosyal medya hesaplarından canlı yayınla takipçileri ile paylaştı. Sosyal medyada da sık paylaşılan yıkıma ait görüntülerde minarenin saniyeler içerisinde enkaza döndüğü görüldü. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
allah kendi evini koruyamadı. Allah yokki korusun. allah akıl vermiş v.s gibi tepkileri alim)))
senin çekeceğin videoya sokayım. 25 metre minareyi çekememişsin.
@rigsmaer ilk çeken kro biraz çekebilmiş ona bak
darısı diğer ibadethanelerin başına hepsinin yıkılması lazım cahil yeriştirmehanelerinin
BİLİM ADAMLARI PARATÖNERİ BULMASAYDI.YERYÜZÜNDE CAMİ KALMAYACAKTI.
yine de üzüldüm be
aman Allahım Minareyi yıkmışlar bree müslümanlar bunlar cehennemlik bu yahudi oyunu camiyi yıkanların katli vaciptir:)))
birden rusların scud füzesi sandım...
müslümanlar görmesın
BUNU CHP YAPAYDI TROLLER BAŞLARDILAR CHP CAMİ YIKTI İSLAM DÜŞMANI FELAN FİLAN BUNUDA YERLERDİ SEÇMENLERİ
İlerleyen tarihlerde olayı bilmeyenlere "falancalar döneminde cami vinçle yıkıldı " deseler inanlırlar. Hani "camileri ahır yaptı" sözlerine inananlar gibi.
cehape li belediye yıktı diye koy videoyu feysbuka 3 milyon beğeni alır en az o da....
yıkım öğleden öncemi olmuş sonramı! eğer öğleden önce olmuşsa sıkıntı yok ama öğleden sonra olmuş ise çok ciddi araştırma yapılmalı çünkü akkılı bir yıkım şekli olmuş.
Mal herif adam gibi ceksene
bu videoyu kim çektiyse sakın ola kameramanlık felan yapmasın.
Diğer Haberler