HABER

Minibüs şoförü hakim önünde

BURSA (İHA) - Bursa'nın Beşevler Mahallesi'ndeki minibüs durağında 1 milyon lira yüzünden tartıştığı kahyanın kardeşi Fatih Yazar'ı yanlışlıkla vurarak öldürdüğü öne sürülen minibüs şoförü Temel Öztürk'ün (27) yargılanmasına başlandı.

Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde, "kasten adam öldürmek" suçundan 30 yıla kadar hapsi talep edilen Temel Öztürk, bugün ilk kez hakim karşısına çıktı. Hakkındaki iddiaları yalanlayan Öztürk, "Fatih, benim samimi arkadaşımdı. Olay günü şoförlük yaptığım durakta, Fatih'in ağabeyi Yüksel Yazar, benden 1 milyon lira kahyalık ücreti istedi. Ben de yanımda para olmadığını, daha sonra vereceğimi söyledim. Tartışmaya başladık. Ben, olay büyümesin diye oradan uzaklaştım. Bir müddet sonra Yüksel bana sandalye ile saldırdı. Ben de korkutmak amacıyla yanımda bulunan rahmetli dedemden kalma silahı çıkartarak ateş ettim. Üzerime çullanıp silahı almaya çalıştılar. Fatih Yazar'ın o an için orda olduğunu bile görmedim. Pişmanım" dedi.

Müşteki Saffet Yazar ise olayı görmediğini ifade ederek, "Öldürülen benim oğlumdur. Sanıktan şikayetçiyim. Cezalandırılsın" şeklinde konuştu. Duruşma, eksik evrakların tamamlanması için ertelendi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön