Miraç kandili nedir?

Miraç kandili nedir?

Miraç, kelime anlamı olarak "yükselecek yer" veya "en yüksek makam" demektir. İslam’da Miraç’ın mitolojik anlamı, Hz. Muhammed'in göğe yükselip, geri dönmesine ilişkin riyavetleri tanımlar. Miraç Kandili, miracın gerçekleştiğine inanılan gece olan Recep ayının 27. Gecesi kutlanır. Hz. Muhammed’in o gece bütün alemleri gezerek göğün 7 katına teker teker çıktığını ve diğer peygamberler ile görüşüp, son olarak Allah katına çıkarak huzuruna ulaştığı rivayet edilmektedir. Kur’an'da anlatılan bu özel gecede dini konuşmalar ve kutlamalar yapılır, dua ve Yasin okunur. Peygamberimizin Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da Allah’ın huzuruna yükseldiği gece olan Miraç Kandili, Diyanet takvimine göre bu sene 10 Mart Çarşamba gününe denk gelmektedir.

Miraç kandili Haberleri

Miraç Kandili duası oku: Miraç Kandili duası Türkçe meali (anlamı), Arapça okunuşu, fazileti ve faydaları

Miraç gecesini ibadet ve dua ile geçirmek isteyen vatandaşların gündeminde Miraç gecesinde okunacak dualar ve sureler bulunuyor. Miraç Kandili, Recep ayının 26. gecesi, yani yarın 27 Şubat'ta idrak edilecek. Peki Miraç Kandili duası okunuşu nasıldır? Miraç Kandili'nde nasıl ibadet edilir? İşte Miraç Kandili duası Arapça yazılışı, Türkçe anlamı, meali ve tefsiri ile ilgili tüm detaylar...

Haber 02-06-2022 11:26

Tesbih namazı nasıl kılınır, kaç rekattır? Tesbih namazı nedir, ne zaman kılınır? İşte Tesbih namazı duası!

Müslümanlar Miraç Kandili için bekleyişi sürdürürken, genellikle kandil gecelerinde kılınan tesbih namazı ile ilgili araştırmalar sürüyor. Tesbih namazının kaç rekat olduğu ve nasıl kılınacağı merak konusu oldu. Peki Tesbih namazı nedir, ne zaman ve nasıl kılınır? İşte Tesbih namazı duası!

Haber 28-02-2022 09:45

Miraç Kandili imsak ve iftar saati ne zaman? Akşam ezanı saat kaçta okunacak? Miraç Kandili İstanbul, Ankara, İzmir imsak vakitleri!

Miraç Kandili orucu sahura kalkmış olan ve niyet eden vatandaşlar orucun kaçta açılacağını merak ederek sorguluyor. Vatandaşlar "Akşam ezanı saat kaçta okunacak?" şeklinde araştırmalarını sürdürüyor. Peki Miraç Kandili imsak ve iftar saati ne zaman? Akşam ezanı saat kaçta okunacak? İşte 27 Şubat Miraç Kandili İstanbul, Ankara, İzmir imsak vakitleri!

Haber 27-02-2022 23:27

İzmir, Manisa ve Denizli'de Miraç Kandili dualarla idrak edildi

İzmir, Manisa ve Denizli'de Miraç Kandili dualarla idrak edildi

Yurthaber 27-02-2022 22:30

Karabük, Zonguldak, Düzce ve Kocaeli'de Miraç Kandili idrak edildi

Karabük, Zonguldak, Düzce ve Kocaeli'de Miraç Kandili idrak edildi

Yurthaber 27-02-2022 21:46

Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye'de Miraç Kandili idrak edildi

Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye'de Miraç Kandili idrak edildi

Yurthaber 27-02-2022 21:29

Doğu'da Miraç Kandili dualarla idrak edildi

Doğu'da Miraç Kandili dualarla idrak edildi

Yurthaber 27-02-2022 20:57

Trakya'da camilerde Miraç Kandili programları düzenlendi

Trakya'da camilerde Miraç Kandili programları düzenlendi

Yurthaber 27-02-2022 20:27

Emine Erdoğan'dan Miraç Kandili mesajı

Emine Erdoğan'dan Miraç Kandili mesajı

Yurthaber 27-02-2022 19:23

Miraç olayı nedir? Miraç gecesinde ne oldu? Miraç Kandili ne zaman? İşte gecenin önemi ve anlamı!

Miraç olayının ne olduğu ve "Mirac" gecesi gerçekleeşn olayı ne olduğu merak ediliyor. Miraç, kelime anlamı olarak "göğe çıkma, yükselme" anlamını taşımakta. Peki Miraç olayı nedir? Miraç gecesinde ne oldu ve Miraç Kandili ne zaman? İşte gecenin önemi ve anlamı!

Haber 27-02-2022 19:05

Miraç Kandili'nde oruç tutulur mu? Miraç Kandili'nde yapılacak ibadetler neler?

İslam alemi için en kıymetli gecelerden biri olarak bilinen Miraç Kandili, namazın müjdelendiği gece olarak tarif edilmekte. Miraç Kandili'nde yapılacak ibadetler merak ediliyor. Peki Miraç Kandili'nde oruç tutulur mu? Miraç Kandili'nde yapılacak ibadetler neler? İşte merak edilenler...

Haber 27-02-2022 19:01

Miraç Kandili duası nedir? Miraç Kandilinde hangi dualar okunur, nasıl ibadet edilir? Miraç Kandili namazı nasıl kılınır, kaç rekattır? Miraç Kandili namazı saat kaçta?

Miraç Kandilinde hangi duaların okunacağı, Miraç Kandili gecesinde neler yapılacağı 27 Şubat Pazar yani bu sabahtan beri en çok araştırılan başlıklardan bazılarıdır. Miraç Kandili 27 Şubat Pazar yani bugün tüm Müslümanlarca idrak edilecek. Miraç Kandilini hakkıyla geçirmek isteyenler bu mübarek günde yapılacak ibadetleri araştırıyor. İşte Miraç Kandilinde okunacak dualardan, Miraç Kandili namazının nasıl kılındığına dair detaylı bilgiler!

Haber 27-02-2022 16:39

Miraç Kandili mesajları 2022! En güzel, en anlamlı Miraç Kandili mesajları ve sözleri nelerdir?

Miraç Kandili için anlamlı, resimli kandil mesajları aranmaya devam ediyor. Tüm Müslümanlar için Miraç Kandil oldukça önem arz ediyor. Miraç Kandil sabah saatlerinden itibaren binlerce Müslüman sevdiklerine, arkadaşlarına ve akrabalarına gönderecekleri 2022 Miraç Kandili mesajları ve sözleri için araştırmalar yapıyor. Kaç kişiye gönderilirse, gönderilirsin kandil mesajları son derece büyük öneme sahiptir. İşte kısa, uzun, anlamlı ve resimli Miraç Kandili mesajları ve sözleri!

Haber 27-02-2022 15:20

Miraç Kandilinde ne oldu? Miraç olayı nedir? Miraç olayı ne zaman oldu?

Miraç Kandilinin önemi, Miraç olayı veya Miraç Kandilinde ne olduğuna dair pek çok insanın birtakım fikirleri vardır. Mübarek sayılan gecelerin çoğunda İslam dünyasını ilgilendiren öenmli olaylar olmuştur. Üç aylar bilindiği gibi başladı. 2022 yılının ikinci kandili olan Miraç Kandili 27 Şubat Pazar yani bu gün dualarla ve ibadetlerle idrak edilecek. Bu mübarek Miraç Kandilinde, Miraç Kandilinde ne olduğu ve Miraç olayının ne zaman olduğu araştırılan konular arasında ilk sırayı oluşturuyor.

Haber 27-02-2022 14:15

Miraç Kandilinde çekilecek zikirler, tesbihler nelerdir? Miraç Kandilinde okunacak dualar nelerdir?

Zikirler ve tesbihler mübarek üç ayların başlangıcı Miraç Kandiline girdiğimiz şu sıralarda en çok aratılan konuların başında geliyor. Diğer kandillerde olduğu gibi Miraç Kandili de dualar, tesbihler ve zikirlerle geçirilecek. Miraç Kandilinde ibadetlerini doğru ve eksiksiz yapmak isteyen Müslümanlar Miraç Kandilinde çekilecek zikirlerin ve tesbihlerin neler olduğu araştırmaya başladı. İşte Miraç Kandili zikirleri, tesbihleri ve duaları!

Haber 27-02-2022 12:59

Hak-İş'ten miracın gerçekleştiği Mescid-i Aksa'ya sahip çıkma vurgusu:

"Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ilk kıblemiz olan Kudüs'ün tarihi ve hukuki statüsüne sahip çıkmaya, mağdur ve mazlum Filistin halkının yanında yer almaya devam edeceğiz"

Yurthaber 27-02-2022 12:50

Miraç Kandilinde oruç tutulur mu? Miraç Kandilinde yapılacak ibadetler neler?

Miraç Kandili'ne dair sorular sorulmaya başlandı. 2022 yılının ilk Miraç Kandili için büyük bir heyecan yaşanıyor. Tüm İslam alemi tarafından mübarek sayılan Miraç Kandili gecesi için artık son saatlere girildi. Diyanet tarafından yayınlanan 2022 dini günler takvimine Recep ayının 27. gecesi Miraç Kandili idrak edilmeye başlanacak. Vatandaşlar Miraç Kandili'ne dair pek çok soru yöneltmeye başladı. O sorulardan biri de Miraç Kandili'nde oruç tutulup tutulmadığı. İşte Miraç Kandili detayları!

Haber 27-02-2022 12:27

Tesbih namazı kaç rekattır? Tesbih namazı nasıl kılınır? Tesbih namazı hangi vakit kılınır?

Tesbih namazı Miraç Kandiline girdiğimiz şu zaman diliminde vatandaşlar tesbih namazına dair merak ettiği soruları yöneltmeye başladı. Miraç Kandili Recep ayının 27. gecesi idrak edilmeye başlanacak. Bu Miraç gecesinde tesbih namazının kılınıp kılınmadığını merak edenler, Tesbih namazı kaç rekattır, Tesbih namazı nasıl kılınır şeklinde araştırmalara başladı. İşte Tesbih namazına dair merak edilen tüm bilgiler!

Haber 27-02-2022 11:19

Miraç kandili mesajları ve sözleri 2022! Yeni, resimli Miraç Kandili mesajları ve dualı, ayetli, anlamlı en güzel Kandiliniz Mübarek Olsun mesajları

Miraç kandili mesajları ve sözleri 27 Şubat Pazar (bugün) idrak edilecek olan Miraç Kandili dolayısıyla vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Peygamber efendimizin göğe yükseldiği gün olarak kabul edilen Miraç Kandili sebebiyle Miraç kandili mesajları merak edilen konular arasında yer alıyor. Sevdiklerinin ve yakınlarının Miraç Kandili'ni kutlamak isteyenler için yeni, resimli Miraç Kandili mesajları ve dualı, ayetli, anlamlı en güzel Kandiliniz Mübarek Olsun mesajları haberimizde.

Haber 27-02-2022 02:20

Miraç Kandili'nde bugün oruç tutulur mu? Miraç kandili orucu ne zaman tutulur, kaç güç ve nasıl tutulur? Anlamı ve fazileti nedir?

Miraç Kandili'nde bugün oruç tutulur mu? 27 Şubat yani bugün idrak edilecek olan Miraç Kandili sebebiyle çok sayıda vatandaş sorunun yanıtını öğrenmek için internette yaptıkları araştırmalara hız verdi. İslam alemi için önemi büyük olan Miraç Kandili'nde birçok kişi ibadetlerini eksiksiz yerine getirmek istiyor. Peki Miraç Kandili'nde bugün oruç tutulur mu? Miraç kandili orucu ne zaman tutulur, kaç güç ve nasıl tutulur? Anlamı ve fazileti nedir? İşte Miraç Kandili ile ilgili bilgiler...

Haber 27-02-2022 01:26

Bugün kandil mi? 27 Şubat ne kandili? Miraç Kandili ne zaman? Anlamı ve önemi nedir?

Bugün kandil mi? sorusunun yanıtını öğrenmek isteyen vatandaşlar; İslam alemi için önemi büyük olan ve inananlar tarafından mübarek olarak kabul edilen üç ayların gelmesi sonrası araştırmalarına hız verdi. Hz. Muhammed'in (S.A.V) göğe yükseldiği gün olarak kabul edilen Miraç Gecesi'nin ne zaman olduğunu öğrenmek isteyen vatandaşlar Bugün kandil mi? 27 Şubat ne kandili? Miraç Kandili ne zaman? Anlamı ve önemi nedir? soru ve konu başlıklarını araştırıyor. İşte Miraç Kandili ile ilgili bilgiler...

Haber 27-02-2022 01:05

Miraç Kandili duası nedir? Miraç Kandili gecesi Hz. Muhammed'in okuduğu dua nedir? Nasıl okunur?

Miraç Kandili duası vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Miraç kandili için geri sayım devam ediyor. Bu senenin ikinci kandili olan Miraç kandili için vatandaşlar internette yaptıkları araştırmalara hız verdi. Peki Miraç Kandili duası nedir? Miraç Kandili gecesi Hz. Muhammed'in okuduğu dua nedir? Nasıl okunur? İşte Miraç Kandili duası ve okunuşu...

Haber 27-02-2022 00:08

Miraç Kandili 2022 ne zaman? Miraç Kandili'nde oruç tutulur mu? Miraç Kandili orucu ne zaman tutulur?

Miraç Kandili, İslam alemi için kıymetli ve önemli bir gün. İslam Peygamberi Hz. Muhammed'in (S.A.V) göğe yükseldiği gün olarak kabul edilen Miraç Kandili'nde ibadetlerini eksiksiz yerine getirmek isteyen vatandaşlar Miraç Kandili 2022 ne zaman? Miraç Kandili'nde oruç tutulur mu? Miraç Kandili orucu ne zaman tutulur? soru ve konu başlıklarını internette araştırmaya başladı. İşte Miraç Kandili ve Miraç Kandili orucu ile ilgili detaylar...

Haber 26-02-2022 23:13

Miraç Kandili'nde neden süt içilir? Miraç Kandili'nde süt dağıtmanın sebebi nedir?

Miraç Kandili 27 Şubat Pazar günü idrak edilecek. Vatandaşlar, İslam alemi açısından önemli olan Miraç Kandili ile ilgili oldukça ayrıntılı araştırmalar yapmaya başladı. Kandile yapılacak ibadetlerin yanı sıra Miraç Kandili'nde neden süt içilir? ve Miraç Kandili'nde süt dağıtmanın sebebi nedir? gibi soruların yanıtı merak konusu oldu. Kandilde süt içmek günün en çok aratılan konuları arasında. Peki Miraç Kandili'nde neden süt içilir? Miraç Kandili'nde süt dağıtmanın sebebi nedir? İşte detaylar.

Haber 26-02-2022 22:57

Hacet namazı nedir? Nasıl kılınır? Kaç rekat? Hacet namazı ne zaman kılınır?

Hacet namazı, 27 Şubat Pazar günü idrak edilecek olan Miraç Kandili sebebiyle araştırılmaya başlandı. Hacet namazı Müslümanların istek, dilek ya da gerçekleşmesi istenen bir konu üzerine kılınır. Peki Hacet namazı nedir? Nasıl kılınır? Kaç rekat? Hacet namazı ne zaman kılınır? İşte Hacet namazı ile ilgili detaylar...

Haber 26-02-2022 20:22

Miraç Kandili bugün mü yarın mı? Miraç Kandili ne zaman, hangi gün idrak edilecek? 2022 Miraç Kandili hangi gün?

Üç ayların gelmesi sonrası "Bugün kandil mi?" ve "Miraç Kandili ne zaman?" soruları merak ediliyor. Miraç Gecesi Hz. Muhammed'in (S.A.V) göğe yükseldiği gün olarak kabul edilmektedir. Miraç Kandili bugün mü yarın mı? Miraç Kandili ne zaman, hangi gün idrak edilecek? 2022 Miraç Kandili hangi gün? sorularının yanıtına ulaşmak isteyen vatandaşlar araştırmalarına hız verdi. İşte Miraç Kandili tarihi...

Haber 26-02-2022 19:59

Kandil ne zaman? Miraç Kandili ne zaman, hangi tarihte idrak edilecek? 27 Şubat kandil mi?

Üç ayların gelmesi sonrası Kandil ne zaman? ve Miraç Kandili ne zaman, hangi tarihte idrak edilecek? soruları merak ediliyor. Miraç Gecesi Hz. Muhammed'in (S.A.V) göğe yükseldiği gün olarak kabul edilmektedir. Bu kapsamda Kandil ne zaman? Miraç Kandili ne zaman, hangi tarihte idrak edilecek? 27 Şubat kandil mi? sorularının yanıtı merak konusu oldu. İşte Miraç Kandili ile ilgili detaylar...

Haber 26-02-2022 19:53

Miraç Kandili namazı nasıl kılınır? Kaç rekat? Miraç Kandili namazında hangi dua ve sureler okunur?

Miraç Kandili namazı nasıl kılınır? İslam alemi için önemi büyük olan Miraç Kandili için ger sayım devam ederken birçok vatandaş konuya sorunun yanıtını öğrenmek için araştırmalarına hız verdi. Hz. Muhammed'in (S.A.V) göğe yükseldiği gün olarak kabul edilen Miraç Gecesi için kılınacak namaz ve saati de merak konusu oldu. Peki Miraç Kandili namazı nasıl kılınır? Kaç rekat? Miraç Kandili namazında hangi dua ve sureler okunur? İşte Miraç Kandili namazı ile ilgili detaylar...

Haber 26-02-2022 19:06

Miraç kandili mesajları ve sözleri 2022! Yeni dualı, hadisli, en etkileyici Miraç Kandili mesajları ve resimli Kandiliniz Mübarek Olsun mesajları

Miraç kandili mesajları ve sözleri 27 Şubat Pazar günü idrak edilecek olan Miraç Kandili dolayısıyla vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Miraç kandilinin İslam alemi için önemi dolayısıyla Miraç kandili mesajları merak edilen konular arasında yer alıyor. Sevdiklerinin ve yakınlarının Miraç Kandili'ni kutlamak isteyenler için; yeni dualı, hadisli, en etkileyici Miraç Kandili mesajları ve resimli Kandiliniz Mübarek Olsun mesajları haberimizde...

Haber 26-02-2022 18:44

Miraç kandili mesajları ve sözleri 2022! Dualı, ayetli Miraç Kandili mesajları ve en güzel resimli Kandiliniz Mübarek Olsun mesajları

Miraç kandili mesajları ve sözleri yılın ikinci kandili olan Miraç Kandilinin yaklaşması sebebiyle İslam alemi tarafından araştırılmaya başlandı. Miraç Kandili, 27 Şubat Pazar günü (yarın) idrak edilecek. Bu sebeple Miraç kandili mesajları merak edilen konular arasında yer alıyor. Sevdiklerinin ve yakınlarının Miraç Kandili'ni kutlamak isteyenler için; dualı, ayetli Miraç Kandili mesajları ve en güzel resimli Kandiliniz Mübarek Olsun mesajları haberimizde...

Haber 26-02-2022 18:19

Miraç Kandili'nde çekilecek zikirler ve tesbihler neler? 2022 Miraç Kandili zikirleri, duaları ve tesbihleri!

Mübarek Miraç Kandili gününde çekilecek tesbihler ve zikirler milyonlarca müslüman tarafından araştırılıyor. Diyanet'in yayınlamış olduğu takvimine göre 27 Şubat'ta idrak edilecek olan kandil gününde dualar ve zikirler sorgulanıyor. Peki Miraç Kandili'nde çekilecek zikirler ve tesbihler neler? İşte 2022 Miraç Kandili zikirleri, duaları ve tesbihleri!

Haber 26-02-2022 14:31

Miraç kandili ne zaman 2022? Miraç Kandili yarın mı idrak edilecek?

Miraç kandili için geri sayım sürüyor. Bu senenin ikinci kandili olan Miraç kandili için vatandaşlar internette yaptıkları araştırmalara hız verdi. Bu kapsamda Miraç kandili ne zaman 2022? Miraç Kandili yarın mı idrak edilecek? soru ve konu başlıklarının yanıtı merak konusu oldu. Miraç kandili ile ilgili detaylar haberimizde...

Haber 26-02-2022 01:24

2022 Miraç Kandili ne zaman? Miraç Kandili hangi güne denk geliyor? Miraç Kandili önemi nedir?

Üç ayların idrak ettiği bu mübarek günlerde yakın süreçte idrak edecek olan Miraç Kandili'nin tarihi merak ediliyor. Miraç Kandili bu sene Şubat ayında idrak edilecek. Miraç, Yüce Peygamberimiz (S.A.V)'in Cenab-ı Allah’ın yüksek huzuruna kabulü olarak tarif ediliyor. Peki 2022 Miraç Kandili ne zaman? Miraç Kandili hangi güne denk geliyor? Miraç Kandili önemi...

Haber 22-02-2022 15:25

2022 Miraç Kandili ne zaman? 2022 Miraç Kandili hangi gün? İşte Miraç Kandili tarihi...

Mübarek üç aylar içerisinde idrak edecek olan Miraç Kandili bu sene Şubat ayında idrak edilecek. Miraç, Yüce Peygamberimiz (S.A.V)'in Cenab-ı Allah’ın yüksek huzuruna kabulü olarak tarif edilmekte. Peki 2022 Miraç Kandili ne zaman? 2022 Miraç Kandili hangi güne denk geliyor? İşte Miraç Kandili tarihi...

Haber 20-02-2022 21:12

Miraç Kandili ne zaman? 2022 Miraç gecesi ne zaman, hangi gün? Miraç kandili ayın kaçında?

Miraç kandili Müslümanlar için büyük önem arz eden mübarek günlerden biridir. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl olduğu gibi bu yılda yani 2022 bayramlar, Miraç kandili dahil tüm kandil günleri miladi takvime göre yayınlandı. Tüm Müslüman alemi tarafından 2022 kandil günleri ve ibadetleri araştırılmaya başlandı. Miraç kandili de merak edilen kandiller arasında yer alıyor. İşte Miraç kandiline dair merak edilen bilgiler...

Haber 18-02-2022 20:42

Regaip Kandili nedir? Regaip Kandili ne zaman? İşte 2022 kandil günleri!

Regaip Kandili diğer kandil günleri gibi İslam dünyası için büyük önem arz ediyor. Regaip Kandili, Miraç Kandili, Berat Kandili ve Kadir Gecesi'ni de içinde bulunduran üç aylara ilişkin çok sayıda vatandaş Regaip Kandili nedir? Regaip Kandili ne zaman? soru ve konu başlıklarını araştırıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı Kandil günlerini yayımladığı takvim ile duyurmuştu. İşte Regaip Kandili de dahil 2022 kandil günleri!

Haber 03-02-2022 12:20

Diyanet 2021 yılı kandil günlerini açıkladı | Önümüzde hangi kandil var ve kandil ne zaman?

Mübarek üç ayların içerisinde pek çok dini açıdan önemli gün bulunmaktadır. Önümüzde hangi kandil olduğu ve tarihleri İslam alemi tarafından araştırılıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen dini günler takvimine göre; Regaip Kandili, Miraç Kandili ve Berat Kandili geride kaldı. Peki, önümüzde hangi kandil var? İşte, ayrıntılar...

Haber 08-04-2021 22:38

Hazreti Muhammed’in isteği üzerine Miraç Gecesine özel ikram çeşmesinden süt aktı

Miraç Kandili nedeniyle program düzenleyen Bursa İnegöl Belediyesi, İshakpaşa Cami girişinde vatandaşlara İkram Çeşmesinden süt ikramında bulundu. Çeşmeden süt ikram edilmesinin ise özel bir nedeni vardı. Rivayete göre Miraç'ta Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed süt istemişti.

Haber 11-03-2021 11:00

Erzurum ve Kars'ta eller semaya kalktı, Miraç Kandili idrak edildi

Erzurum ve Kars'ta eller semaya kalktı, Miraç Kandili idrak edildi

Yurthaber 10-03-2021 21:13

Kayseri ve Nevşehir'de Miraç Kandili idrak edildi

Kayseri ve Nevşehir'de Miraç Kandili idrak edildi

Yurthaber 10-03-2021 21:11

Kayseri ve Nevşehir'de Miraç Kandili idrak edildi

Kayseri ve Nevşehir'de Miraç Kandili idrak edildi

Yurthaber 10-03-2021 21:11

Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye'de Miraç Kandili idrak edildi

Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye'de Miraç Kandili idrak edildi

Yurthaber 10-03-2021 21:11

Miraç Kandili Bursa ve çevre illerde idrak edildi

Miraç Kandili Bursa ve çevre illerde idrak edildi

Yurthaber 10-03-2021 20:44

Sakarya ve çevre illerde Miraç Kandili dualarla idrak edildi

Sakarya ve çevre illerde Miraç Kandili dualarla idrak edildi

Yurthaber 10-03-2021 20:41

Bahçeli'den 'Miraç Kandili' paylaşımı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Tuzaklara Miraç'la cevap vereceğiz. Oyunlara Miraç'la direneceğiz. Dinler arası barış ve uyum diyenlere Tevhid ile karşı duracağız. Biz demiyoruz ki düşman olalım, yalnızca haklarımıza riayet edilsin, hakikatimize saygı duyulsun." ifadelerini kullandı.

Haber 10-03-2021 20:32

Fatih Çıtlak kim, kaç yaşında ve nereli? Fatih Çıtlak hoca evli mi?

Fatih Çıtlak, en son sosyal medya üzerinden yaptığı sevap ve günahlar hakkında konuşmaları ile gündeme gelmişti. Bugün, Recep ayının 27. Gecesine denk gelen Miraç Kandili olması sebebi ile birçok Müslüman ibadetlerini gerçekleştirecek. Televizyonda dini özel yayınları araştıranlar, Fatih Çıtlak ismiyle karşılaştı. Vatandaşlar arama motorları üzerinden, “Fatih Çıtlak kim, kaç yaşında ve nereli?” sorularını araştırdı. Peki, Fatih Çıtlak kim? Fatih Çıtlak kaç yaşında ve nereli?

Haber 10-03-2021 17:34

İstanbul’da bugün oruç kaçta açılıyor? Diyanet İstanbul için iftar saatini paylaştı!

İslam’da büyük bir öneme sahip ibadet günleri arasında yer alan Miraç Kandili, mübarek üç ayların ilki olan Recep ayının 27. Gecesine denk geliyor ve bu sene 10 Mart Çarşamba günü, Müslümanlar tarafından ibadetlerle kutlanıyor. Müslümanların ibadetlerinden biri olan oruç için vatandaşlar araştırma yapıyor. İstanbul için iftar vakti ne zaman? İstanbul’da oruç kaçta açılıyor?

Haber 10-03-2021 14:11

Yatsı namazı saat kaçta? Yatsı ezanı kaçta okunuyor?

Müslüman vatandaşlar için önemli ibadet günleri arasında yer alan Miraç Kandili, mübarek üç ayların ilki olan Recep ayında idrak ediliyor. Miraç Kandili, Recep ayının 27. Gecesine denk geliyor ve bu sene 10 Mart Çarşamba günü, Müslümanlar tarafından ibadetlerle kutlanıyor. Peki, Miraç Kandilinde yatsı ezanı saat kaçta okunuyor? Yatsı namazı saat kaçta?

Haber 10-03-2021 13:52

Tesbih namazı nasıl kılınır? Tesbih namazı kaç rekat?

Recep ayının 27. Gecesine denk gelen Miraç Kandili, bu sene 10 Mart Çarşamba gecesi idrak edilecek. Bugünün Miraç Kandili olması sebebiyle birçok Müslüman dualar, namazlar ve yapılması gereken ibadetler ile ilgili araştırmalar yapıyor. Müslüman vatandaşlar, arama motorları üzerinden en çok “Tesbih namazı nasıl kılınır?”, “Tesbih namazı kaç rekat?” sorularını soruyor. Peki Tesbih namazı nasıl kılınır? Tesbih namazı kaç rekat?

Haber 10-03-2021 13:28