Miras kalan işadamını kaçırdılar

Ailesinden kalan bir milyon YTL'lik mirası ele geçirmek için mirasçı iş adamı E.S. ile Moğolistan uyruklu sevgilisini kaçıran örgüt üyeleri, İzmir ve Bodrum'da yakalandı.

Bodrum'un Turgutreis beldesinde 2 yıldır devam eden miras davasından haberdar olan 6 kişilik çete, mirastan 1 milyon YTL düşen iş adamı E.S.'yi takibe aldı. Çete üyeleri, İzmir'den Bodrum'a otomobiliyle giden iş adamı E.S. ve yabancı uyruklu sevgilisi S.K.'yı Bafa Gölü yakınlarında durdurarak kaçırdı. Çete üyeleri, elleri bağlı rehin tuttukları iş adamı E.S.'nin banka hesabından zorla 20 bin YTL çekti. İş adamının kalan mirasını da almak isteyen çete üyeleri, E.S.'nin eski eşinden olan çocuklarının fotoğraflarını gösterip, "Çocuklarının nerede olduğunu, ne yaptıklarını biliyoruz. Paranın kalanını istiyoruz" diye tehdit etmeyi sürdürdü. Bir süre sonra Bodrum'daki ikametine getirilen E.S.'ye paranın teslim edilmesi için 15 gün süre verilirken, sürekli kontrol altında tutuldu.

Olayı polise ihbar edemeyeceği düşünülen iş adamı, samimi bir arkadaşıyla görüşmesi sırasında fark ettirmeden arkadaşının konudan haberdar olmasını sağladı. Bunun üzerine arkadaşının müracaatta bulunduğu polis, konuyu soruşturmaya başladı.

Bodrum Cumhuriyet Savcılığı nezdinde yürütülen "Dolunay K" isimli projeli çalışma çerçevesinde, Bodrum ilçesi girişinde ve İzmir'ın Foça ve Aliağa ilçelerinde eş zamanlı operasyonla 6 kişi gözaltına alındı. M.K. (37), S.K. (30), N.K. (29), E.E. (26), C.Z. (45) ve A.D.(35) adlı zanlılar sorgularının ardından "Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, adam kaçırmak" iddiasıyla adli mercilere sevk edildi. Zanlılardan C.Z.'nin 2002 yılında Antalya'da cinayet suçundan arandığı, S.K.'nın asker kaçağı olduğu belirtildi. Bu arada iş adamı E.S. ve sevgilisi kurtarıldı.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler