HABER

Misafir gittikleri evde öldüler

Ağabeyinin evinde misafir olarak kalan genç ve kuzeni, sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendi

KAHRAMANMARAŞ (İHA) - Kahramanmaraş'ta sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen 2 genç hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre olay, Bağlarbaşı Mahallesi 48. Sokak'ta meydana geldi. Kahramanmaraş Yeni Sanayi Sitesi'nde çalıştıkları öğrenilen Ferhat Barak (25) ve kuzeni Durmuş Kamsızer (19), Hacı Barak'a ait eve misafir olarak gitti. İddiaya göre Hacı Barak, gece rahatsızlanan küçük çocuğunu hastaneye götürdü. Geceyi hastanede geçiren Barak, kardeşi Fatih Barak'ı arayarak evde bulunan gençleri uyandırmasını istedi. Kendisinin de başının ağrıdığını ve zehirlenmiş olabileceğini düşünen Fatih Barak, eve yakın

olan kuzeni Osman Barak'ı arayarak eve gitmesini istedi. Sabah sat 08.30 sıralarında eve gidip kapıyı çalan Osman Barak, kimsenin cevap vermemesi üzerine camı kırarak içeri girdi. İçeride gençleri kendilerinden geçmiş halde bulan Barak, hemen durumu 112 Acil Servis'e bildirdi. Sağlık ekiplerinin gelerek ilk müdahaleyi yaptığı gençler, daha sonra Kahramanmaraş Yenişehir Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Barak ve Kamsızer burada tedavi altına alınırken, Barak ailesinin yakınları da acil servis önünde toplandı. Gençler, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamazken, acı haberin doktor tarafından aileye verilmesinin ardından ölen gençlerin yakınları sinir krizleri geçirdi.

Sağlık görevlileri tarafından sakinleştirilmeye çalışılan Barak, "O benim kardeşimdi, yapma doktor. Daha çok gençti, ölemez. O bana babamın emanetiydi. Şimdi ben babama ne diyeceğim, ne cevap vereceğim?" diye feryat etti.

Kendilerini yerlere atınca sağlık çalışanları ve güvenlik görevlileri tarafından yatıştırılmaya çalışılan Barak ve aile fertleri, durumlarının kötüleşmesi üzerine acil serviste gözlem altına alındı.

Gençlerin cansız bedenleri morga kaldırılırken, olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön