Misafirler evdeki çocuğu kaçırdı

Gaziantep'te 8 gün önce kaçırılan 1 yaşındaki çocuğun eve misafir olan yakınları tarafından kaçırıldığı ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, Kocatepe Mahallesi 17 No'lu sokakta ikamet eden Çemberlitaş ailesini ziyarete gelen İbrahim K. ve imam nikahlı eşi Güllü F. gece yatıya kaldı. Sabaha karşı evin 1 yaşındaki çocuğu olan Hasan Çemberlitaş'ı alarak kaçtı. İddiaya göre İbrahim K. ve imam nikahlı eşi Güllü F. çocuğu olarak Malatya Doğanşehir İlçesi, Gövdeli Kasabası Kapıdere Köyü'ne götürdü. Perişan olan Mehmet Çemberlitaş ve imam nikahlı eşi İslim Yalçınkaya durumu polise ve yakınlarına bildirdi. Harakete geçen polis çocuğu kaçıran İbrahim K. ve imam nikahlı eşi Güllü F.'nın peşine düştü. Uzun süren takibin ardından Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri Malatya Doğanşehir İlçesi Gövdeli Kasabası Kapıdere Köyü'ne operasyon düzenledi. Operasyonda kaçırılan 1 yaşındaki Hasan Yalçınkaya bulunarak ailesine teslim edildi.

Çocuğuna kavuşan baba Mehmet Çemberlitaş çocuğunun evine misafir aldığı kişilerce kaçırıldığını belirterek, "Çocuğum kaçırılmadan önce evime misafir gelen akrabalarım daha sonra evden ayrıldı. Ancak onlar gittikten sonra çocuğumun da olmadığını fark ettim. Durumu hemen polis ekiplerine ve yakınlarıma bildirdim. Kendi imkanlarımızla çocuğumu bulmaya çalıştım. Ancak bizden daha iyi araştıran polis ekipleri çocuğumu 7 gün sonra arayarak bulduklarını söyleyerek bana teslim ettiler. Çocuğumun bulunmasında emeği geçen tüm polis arkadaşlara teşekkür ediyorum" dedi.

Ailelerin bu konuda dikkatli olması gerektiğini de söyleyen baba Çemberlitaş, "Bu olayların tekrarlanmaması için bu canavarların Türkiye'de yaşamamaları gerekiyor. Evime misafir olan yemeğimi yiyen kişiler bu çocuğu kaçırdı. Evinize misafir alacağınız kişileri çok iyi seçmeniz gerekiyor. Sonuç olarak herkese güvenmeyin ve çocuğunuza sahip çıkın. Ben çocuğumun organ mafyası tarafından kaçırıldığını sandım ve çok korktuk. Bundan sonra misafir perver olmayacaksın. Misafirin yemeğini yi yiyor ve sonuçta ciğerini alarak kaçırıyorlar" diye konuştu.

Anne İslim Yaşlçınkaya ise çocuğunun kaçırılmasıyla birlikte büyük bir üzüntü yaşadığını belirterek, " Çok çektim ben. Çok üzüldüm. Dünya başıma yıkılmıştı. Şuanda çok mutluyum çocuğuma kavuştuğum için. Devletten Allah razı olsun. Çocuğumu bulamam diye çok korkuyordum. Beşiğe her bakmamda boş görmem beni yıkıyordu. Şuanda çok şükür evladım kucağımda ve mutluyum. Herkesten Allah razı olsun" dedi. 1 yaşındaki Hasanyalçınkaya'nın ablası Fatma Yalçınkaya ise kardeşini çok özlediğinim belirterek bir daha geri getirilmemesinden çok koktuğunu söyledi.
İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler