HABER

Mısır’da 3 katlı bina çöktü: 5 ölü

Mısır’ın İskenderiye kentinde 3 katlı bir binanın çökmesi sonucu 5 kişi hayatını kaybederken, bina altında kalanları kurtarma çalışmaları devam ediyor.Mısır’ın İskenderiye kentindeki Moharam Bek mahallesinde 3 katlı bir bina çöktü.

Mısır’ın İskenderiye kentinde 3 katlı bir binanın çökmesi sonucu 5 kişi hayatını kaybederken, bina altında kalanları kurtarma çalışmaları devam ediyor.
Mısır’ın İskenderiye kentindeki Moharam Bek mahallesinde 3 katlı bir bina çöktü. Yetkililer, binanın çökmesi sonucunda şu ana kadar 5 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Olay yerine çok sayıda kurtarma ve sağlık ekibi sevk edilirken, bina altında kalanları kurtarmak için çalışmaların devam ettiği bildirildi. İskenderiye Valisi Tümgeneral Muhammed el-Şerif olaya ilişkin açıklamasında, ilk bilgilere göre çöken binanın altında 9 kişiden oluşan 2 ailenin bulunduğunu belirterek, kurtarma çalışmaları kapsamında binadaki gaz, elektrik ve su gibi hizmetlerinin kesildiğini açıkladı.
Çöken binanın eski olduğu ve 2000 yılından bu yana 3 restorasyon kararı verildiği ancak bina sakinleri tarafından uygulanmadığı belirtildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön