Mısır'da Mursi yanlılarına müdahale sürüyor!

Mısır'ın başkenti Kahire'deki Adeviyye ve Nahda meydanlarındaki darbe karşıtlarına bu sabah güvenlik kuvvetleri müdahale etti. Mısır Sağlık Bakanlığı, ölü sayısının 278'a yükseldiğini açıkladı.

ORDUDAN SERT UYARI

Mısır ordusu, ülkede ilan edilen sokağa çıkma yasağına ihlal edenlere karşı "sert" hukuki işlemler uygulanacağını açıkladı.

Mısır Silahlı Kuvvetler Sözcüsü Albay Ahmed Muhammed, yaptığı yazılı açıklamada, "Silahlı Kuvvetler, tüm vatandaşlara sokağa çıkma yasağına ve yasağın beraberindeki uygulamalara uymaya çağırıyor. Yasağı ihlal edenlere karşı sert hukuki işlemler uygulanacaktır" ifadelerini kullandı.

Muhammed, açıklamasında "Sokağa çıkma yasağı kapsamında, yasağın ilan edildiği bölgelerde söz konusu saatlerde insanların ve araçların hareketi tamamen duracak, Silahlı Kuvvetler ya da polis tarrafından verilen tüm talimatlar yerine getirilecek. Tüm vatandaşlara, ülkeyi koruması ve istikrarın sağlanması için Silahlı Kuvvetlere ve polislere görevinde yardımcı olma çağrısı yapıyoruz" ifadelerine yer verdi.

Bakanlar Kurulu Sözcüsü ve Başbakan Basın Danışmanı Şerif Şevki, yaptığı açıklamada, 1 ay boyunca her gün yerel saatle 19.00 ila 06.00 arasında "Kahire, Giza, İskenderiye'nin kuzeyinde, Feyyum, Beni Suveyf, Minya, Asyut, Kına, Sohac'ın güneyinde, Kuzey Sina, Güney Sina, Süveyş, İsmailiyye ve Buhayra" kentlerinde sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini hatırlattı.

ÖLÜ VE YARALILAR ARTIYOR

Mısır güvenlik güçlerinin darbe karşıtlarına müdahalesi sürerken, ölü ve yaralı sayıları her geçen sürede artıyor. Mısır Sağlık Bakanlığı’na göre 278 kişi hayatını kaybetti. Müslüman Kardeşler ise ölü sayısını en az 2.200’e kadar çıkardı. Mısır güvenlik güçleri, Rabiatul Adeviyye Meydanı'ndaki sahra hastanesine müdahale etti.

Hürriyet ve Adalet Partisi Basın Sözcüsü Murat Ali, Rabiatul Adeviyye ve Nahda meydanlarına eylemlerini sürdüren darbe karşıtlarına güvenlik güçleri tarafından erken saatlerden itibaren silah ve gaz bombalarıyla müdahale edildiğini, zırhlı araçlarla çadırların söküldüğünü, meydanlarda yangın çıkarıldığını anımsattı.

Rabiatul Adeviyye ve Nahda'ya yapılan müdahalenin ardından darbe karşıtları ile müdahaleye tepki gösteren halkın ülkenin dört bir yanında gösteri başlattığına değinen Ali, İskenderiye başta olmak üzere İsmailiye, Aysut, Minye, Helvan kentlerinde de gösteriler düzenlendiğini bildirdi.Murat Ali, güvenlik güçlerince darbe karşıtlarına yönelik düzenlenen müdahalelerde ülke genelinde ölü sayısının bin, yaralı sayısının ise 10 bini bulduğunu kaydetti. Ali, ölü ve yaralı sayısının artmasından endişe ettiklerini, ordunun müdahalesinin sürdüğünü söyledi.

Güvenlik güçleri, biber gazı ve plastik mermi kullandı. Müslüman Kardeşler, saldırıda gerçek mermi kullanıldığını iddia etti. Mısır İçişleri Bakanlığı ise bu iddiaları yalanladı. Ordu sürek avı başlatırken, Müslüman Kardeşler'in (İhvan) birçok liderini de gözaltına aldı. Bu arada, El Cezire ve Arabiye televizyonları, Müslüman Kardeşler'in üst düzey yöneticisi ve strateji uzmanı Hayrat El Şatır'ın kızı ve damadının Kahire'deki Rabiatül Adeviyye meydanında öldüğünü bildirdi. İngiliz Sky News kanalında 15 yıldır çalışan 61 yaşındaki İngiliz kameraman Mick Deane de, bu sabah Kahire’de çıkan olaylarda vurularak hayatını kaybetti.

"YENİDEN MASAYA OTURULMALI"

Kahire Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu, Mısır'daki bütün kesimleri "kendilerini kontrol etmeye ve yeniden diyalog masasına oturmaya" çağırdı.

Mısır'da darbe karşıtı göstericilere müdahale edilmesinin ardından İİT'nin internet sitesinde yayınlanan açıklamada, Mısır'da yaşanan olaylardan duyulan endişe ifade edilerek, ülkedeki durumun daha kötüye gitmesine karşı uyarıda bulunuldu. İhsanoğlu, bütün kesimlerin toplumsal barışa götürecek ulusal uzlaşının gerçekleşmesi için yeniden diyalog masasına oturulması çağrısında bulundu.

KORKUNÇ İDDİA

Mursi taraftarları ise kendilerini taş ve molotofkokteyleriyle savunuyor. Güvenlik güçleri, 47 gündür meydanda bulunan çadırları kaldırdı.

Fransız haber ajansı AFP ölü sayısını 43 olarak verirken, Müslüman Kardeşler şu ana kadar 2200 ölü, 9 bin civarında yaralı olduğunu iddia etti. Müslüman Kardeşler, "Gösterilere ve meydanda toplanmaya devam edeceğiz" açıklaması da yaptı.

Müslüman Kardeşler'in hastanesi olarak bilinen Rabaa, ölü sayısının 177'ye çıktığını duyurdu. İhvan Hareketi ise, ölü sayısının 300'ü geçtiğini, yaralı sayısının ise en az 5 bin olduğunu iddia ediyor. Mısır televizyonun geçtiği görüntülerde, müdahalenin ardından güvenlik güçlerinin birbirlerini kutladığı görüldü. Ordu sürek avı başlattı, Müslüman Kardeşler'in (İhvan) birçok liderini de gözaltına aldı.

OLAĞANÜSTÜ HAL İLAN EDİLDİ

Mısır'da şiddet olayları sonrası ülkede bir ay olağanüstü hâl ilan edildi. Çıkan olaylarda çok sayıda kişi hayatını kaybetti. Kahire'deki protesto kamplarının boşaltılmasının ardından başlayan şiddet olayları diğer kentlere de sıçradı.

KAMERAMAN ÖLDÜRÜLDÜ

İngiliz Sky News kanalında 15 yıldır çalışan 61 yaşındaki İngiliz kameraman Mick Deane, bu sabah Kahire’de çıkan olaylarda vurularak hayatını kaybetti. Haber ekibinin diğer üyelerinin zarar görmediği bildirildi. Sky News patronu John Ryley tarafından ‘ajansın en iyi kameramanlarından biri ve birçok kişinin de akıl hocası’ olarak nitelendirilen Deane, daha önce Washington ve Kudüs’te görev yaptı. İş arkadaşları tarafından çok sevildiği öğrenilen Deane’in ölümüyle ilgili İngiltere Başbakanı David Cameron, Twitter’da, "Deane’nin ölümünden büyük üzüntü duyuyorum" dedi.

ÖLEN ŞATIR'IN KIZI MI?

Mısır'da güvenlik güçlerinin Rabiat'ül Adeviye Meydanı'na müdahalesi sonucu hayatını kaybeden yüzlerce kişiden ikisinin Müslüman Kardeşler'in baş stratejisti Hayrat el Şatır'ın kızı ve damadı olduğu iddia edildi. Ancak daha sonra bir başka Müslüman Kardeşler lideri olan Muhammed Beltaci'nin kızının öldüğü açıklandı.

El Cezire ve El Arabiya televizyonları aynı anda el Şatır'ın kızı ve damadının öldürüldüğünü duyurdu.

Ancak Müslüman Kardeşler Sözcüsü Cihad Hattat ise ölenin el Şatır'ın kızı değil Müslüman Kardeşler'in bir diğer önemli ismi, Hürriyet ve Adalet Partisi Genel Sekreteri Muhammed Beltaci'nin kızı olduğunu bildirdi. Ölen Esma Beltaci'nin 17 yaşında olduğu bildirildi.

Beltaci 2010 yılında Mavi Marmara filosuna katılan önemli isimlerden biri olarak akıllarda yer etmişti.

İŞ MAKİNELERİYLE GİRDİLER

AA'nın haberine göre meydanın güneyindeki caddelerden zırhlı araçlar ve iş makineleri ile göstericilere müdahale etmeye başlayan güvenlik güçlerinin rastgele ateş açtığı bildirildi.

Meydandan yapılan canlı yayınların kesildiği ve jammer'lar yardımıyla göstericilerin iletişim kanallarını kullanmalarının engellendiği de iddia ediliyor.

Rabiatul Adeviyye Basın Merkezinden yapılan açıklamada, darbe karşıtlarına ateş açılması üzerine, ölü ve yaralı sayısının arttığı bildirildi. Açıklamada, ölü sayısının 50'ye, yaralı sayısının ise 200'e yükseldiği kaydedildi. Yaralılara ilk müdahalenin olay yerinde göstericiler tarafından yapıldığı öğrenildi.

Rabiatul Adeviyye ve Nahda meydanlarında, rastgele ateş açılması ve keskin nişancıların ateşiyle başlayan müdahale sürüyor. Meydanlardan dumanlar yükseliyor. Helikopterlerin alçak uçuş yaptığı alanda, darbe karşıtlarının çadırları zırhlı birlikler tarafından sökülüyor.

Meydanlara müdahale sürerken, helikopterlerin alan üzerinde alçak uçuş yaptığı, helikopterlerden atılan broşürlerde, kadın ve çocukların meydanları terk etmesi halinde can güvenliklerinin sağlanacağı ifade ediliyor.

Güvenlik güçlerinin zırhlı birliklerle müdahale ettiği Nahda meydanının kontrolü tamamem güvenlik güçlerinin eline geçti. Çok sayıda darbe karşıtının gözaltına alındığı Nahda meydanından dumanlar yükseliyor. Rabiatul Adeviyye meydanında ise güvenlik güçlerinin darbe karşıtlarına müdahalesi sürüyor.

Bölgeye yakın bulunan İsrail, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri büyükelçiliklerinin çevresinde geniş güvenlik tedbiri alındı.

ÖLÜ SAYISI HAKKINDA ÇELİŞKİLİ RAKAMLAR GELİYOR

Mısır Sağlık Bakanlığı, ülke genelindeki çatışmalarda ölü sayısının 278'a yükseldiğini açıkladı.

Reuters ve AFP haber ajansları Adeviye'de ölü sayısının en az 15 olduğunu bildirdi.

Protestoların başını çeken Müslüman Kardeşler'in sözcüsü Cihad el Haddad Twitter hesabından yaptığı açıklamada ölü sayısının 30 olduğunu bildirdi. Ancak daha sonra CNN yine Müslüman Kardeşler kaynaklarına dayandırdığı haberinde ölü sayısının 120 olduğunu bildirdi.

Anadolu Ajansı'nın aktardığına göre ise Rabiat'ül Adeviyye Basın Merkezi, Mısır güvenlik güçlerinin meydandaki darbe karşıtlarına yönelik müdahalesinde ölü sayısının 50'ye yükseldiğini açıkladı.

İçişleri Bakanlığı ölenler arasında iki güvenlik görevlisi de olduğunu duyurdu.

İHVAN HAREKETİ: 300 ÖLÜ, 5 BİN YARALI

İhvan Hareketi, ölü sayısının 300'ü geçtiğini, yaralı sayısının ise en az 5 bin olduğunu iddia ediyor.

Müslüman Kardeşler şu ana kadar 2200 ölü, 9 bin civarında yaralı olduğunu iddia etti.

Mısır Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada, ülkede 1 ay olağanüstü hal ilan edildiği duyuruldu.

'ÖLÜMLERDEN ÜZÜNTÜ DUYUYORUZ'

Mısır hükümetinden yapılan açıklamada ise, "Yaşanan ölümlerden üzüntü duyuyoruz" denildi. Açıklamada, kamu ve devlet binalarına saldırı düzenlenmemesi uyarısında da bulunuldu.

'İHVAN LİDERLERİ GÖZALTINDA'

Güvenlik güçleri, Mursi taraftarlarının çadırlarını kaldırırken, Müslüman Kardeşler'in (İhvan) birçok liderini de gözaltına aldı. İçişleri Bakanlığı'ndan General Abdülfettah Osman, "Müslüman Kardeşler'in birçok liderini gözaltına aldık. Ancak isimlerini kamuoyuna duyurmak için henüz erken" dedi.

KENDİSİ GÖZALTINDA, KIZI YARALI

Mısır ordusunun gözaltına aldığı Müslüman Kardeşler liderleri arasında Muhammed Bilteci'nin de olduğu iddia edildi. Muhammed Bilteci'nin kızının da Adeviyye meydanındaki operasyon sırasında göğsünden ve sırtından yaralandığı ileri sürüldü.

Meydanda ambulanslar aralıksız hastanelere yaralı taşıyor. Ölü sayısının artmasından endişe ediliyor. Zırhlı buldozerler Addeviye Meydanı'ndaki barikatları yıkmaya başladı. Güvenlik güçleri, çadırlarda protestocuları tek tek gözaltına alıyor.

RABAA: ÖLÜ SAYISI 177

Başkent Kahire'de Müslüman Kardeşler'in hastanesi olarak bilinen Rabaa, ölü sayısının 177'ye çıktığını duyurdu. Hastane binlerce kişinin de yaralı olduğunu açıkladı.

Kalabalığa ateş açan polis, çok sayıda kişiyi kafasından vurarak öldürdü. Meydanda ambulanslar aralıksız hastanelere yaralı taşıyor.

Demokrasi yanlıları yaşanan vahşetin sonra ermesi için devlet binalarını kuşatmak için harekete geçeceğini duyurdu. Meydandaki kalabalıktan "sardırmayın biz Mısır vatandaşıyız. İsrail yada düşman değiliz” çığlıkları yükseliyor.

Ölü sayısının artmasından endişe ediliyor. Zırhlı buldozerler Adeviye Meydanı'ndaki barikatları yıkmaya başladı.

Bu arada Adeviye ve Nahda meydanlarının giriş ve çıkışları zırhlı araçlarla kapatıldı.

KESKİN NİŞANCILAR ATEŞ EDİYOR

Gösterileri organize eden Darbe Karşıtı Koalisyon Sözcüleri, bazı bölgelerden göstericilere rastgele ateş açıldığını ve keskin nişancı ateşinin başladığını kaydettiler.

Bölgedeki canlı yayının kesildiği, bölgede mobil telefon şebekesinin sinyal kesici araçlarla engellendiği ve meydandaki canlı yayının da kesildiği bildirildi.

Öte yandan keskin nişancıların ateş ettiği iddia edilirken, meydana havadan atılan broşürlerde kadın ve çocukların alanı terk etmelerinin istendiği belirtiliyor.

MÜSLÜMAN KARDEŞLERDEN ÇAĞRI

Müslüman Kardeşler, Adeviyye ve Nahda meydanındaki göstericilere destek için Mısırlılardan "sokaklara dökülmelerini" istedi. Uluslararası haber ajansı Reuters, güvenlik güçlerinin Nahda meydanına bütün çıkışları kapattığını duyurdu.

PARK VE HAYVANAT BAHÇESİNDE YANGIN ÇIKTI

Nahda meydanı yakınında yer alan El-Orman Parkı ile Kahire Hayvanat Bahçesi'nde yangın çıktığı, burada bazı ağaçların yandığı, meydanlardaki göstericilere gaz bombaları ve gerçek mermilerle ateş açıldığı bildirildi.

Rabiatul Adeviyye Meydanı'na yakın güvenlik birimlerine ait binaların çatılarından, keskin nişancıların hedef aldığı göstericiler arasında ölenler olduğu, Nahda meydanındaki bazı göstericilerin ise saldırılardan korunmak için Kahire Üniversitesi Mühendislik Fakültesine sığındığı kaydedildi.

TÜRK ELÇİ NTV'YE KONUŞTU

Türkiye'nin Kahire Büyükelçisi Hüseyin Avni Botsalı, NTV canlı yayınında Adeviyye ve Nahda meydanındaki müdahaleyi değerlendirdi.

Botsalı, "Adeviyye ve Nahda meydanlarına polis operasyonu bu sabah erken saatte başladı. Ateşli silahlar da kullanıldığı yönünde haberler var. Büyükelçi konutu direnişin devam ettiği ana meydanda bulunuyor. Konutumuzun etrafına iki tank konuşlanmış durumda. Büyükelçilik için şu anda endişe edilecek bir durum yok."

“’KATLİAM OLUR’ DENİYORDU”

Darbe öncesi ve sonrası Mısır’ın nabzını yakından tutan NTV’den Mete Çubukçu müdahaleyi değerlendirdi:

Yaklaşık 10 gündür askeri yönetimin, Adeviyye ve Nahda’nın boşaltılmasına yönelik ikazları söz konusuydu.

Özellikle Adeviyye darbenin ilk gününden bu yana milyonlarca kişiye ev sahipliği yapıyordu. Oradaki kitle, Mursi göreve gelene kadar alanı terk etmeyeceklerini söylüyordu.

Ordunun tehditleri sürerken, AB’den ABD’den önemli isimler hem siyasi atmosferi yatıştırmak hem de meydanları dağıtmaya yönelik hamleyi önlemek amacıyla görüşmeler yapıyordu. Adeviyye Meydanı’na yapılacak bir müdahalenin katliama neden olabileceği kaydediliyordu.

Oradaki kalabalık özellikle belli saatlerde çok artıyor ve bir kararlılık söz konusu. Darbe karşıtlarının her gün konuşma yaptığı bir meydan. Büyük bulvarlarla meydana bağlanılıyor, etrafta yerleşim bölgeleri var.

3 Temmuz darbesinden sonra önce alan merkezi, sonra bulvarlara doğru çadırlar kuruldu ve orada tam bir yaşam alanı oluştu. Orası çok faza sayıda insanı barındıran bir yer. Tahrir'den farklı. Tahrir büyük ve geniş bir alan; iş merkezlerinin olduğu bir yer iken Adeviyye mahallelerin ortasında olan bir alan...

SADECE YAKALAMA KARARI OLANLARA MÜDAHALE

Mısır İçişleri Bakanlığı, Rabiatul Adeviyye ile Nahda medyalarında gösteri yapan protestocularından sadece haklarında yakalama kararı bulunanları tutuklanacağını açıkladı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, sabah erken saatlerinde Rabiatul Adeviyye ile Nahda meydanlarında, 40 günden fazla süren gösterilerini dağıtmaya başlayan emniyet güçleri, boşaltma işleminden önce çıkmak isteyenlere güvenli çıkışı temin edeceğini duyurdu.

Açıklamada, Meydanların boşaltılması işlemini kanunlara uygun şekilde gerçekleştirdiğini anımsatan bakanlık, güvenlik güçlerine karşı yapılacak her türlü sorumsuz davranışın, yasal müdafaa çerçevesinde gereken karşılığı verileceğini vurguladı.

Öte yandan bakanlık, medya organları ve insan hakları örgütleri ile halkı, meydanların boşaltılma işlemlerinde icra edilen uygulamalarını takip etmeye davet etti.

İçişleri Bakanlığı daha önce gösteri yapılan meydanlarının güvenlik güçleri tarafından sonlandırıp, güç kullanarak boşaltılacağını açıklamıştı.

GÖSTERİCİLERİ YAKTILAR

Nahda Meydanı'nda toplanan bazı Mursi taraftarlarının yanmış cesetleri meydanda bırakıldı. Cesetlerin yanma sebebi veya henüz hayattayken mi yakıldıkları netlik kazanmadı. Vahşetin kareleri objektiflerce böyle görüntülendi...

dünyadan haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 740 yorum
Müslümanların kaderi bu ne yapabilirsiniz ki..Bu ortadoğuda bir İRAN ve SURİYE Haricinde akıllı müslüman ülkesi yok..Bu coğrafyada karıştırıcı ülke ise TÜRKİYE dir.AKP geldikten sonra IRAK düştü-Sudan-düştü-Libya düştü-Mısır düştü-Afganistan düştü-Pakistan düştü-Filistin düştü-Tunus düştü-(Ürdün-Katar-Kuveyt-Lübnan Bazı yerler düştü bazı yerler sömürgeleştirildi) AKP den önce bunların hiçbirinde problem yoktu..AKP yi kuran zihniyet İSRAİL-ABD ve BATI dır..AKP Başımızda kaldığı sürece TÜRKİYE CUMHURİYETİ DE en kısa zamanda düşecek..YÜCE RABBİM ALLAH; AKP ve onun zihniyetlerinin belasını versin
Ama sizin korkunuz o ülkelerin düşmesi değil, Türkiye gibi o ülkelerinde ayağa kalkmaları, YANILIYORMUYUM, Seksen senedir bu milleti güttünüz, ama bu millet uyandı, İNŞALLAH YUKARIDA SAYDIĞIN ÜLKELERDE UYANACAK, UYANIŞIN AYAK SESLERİ, SİZİ GİDİ DARBE AŞIĞI ZAVALLILAR,
bu nasıl bir bakış açısı anlamadım dikkat et beddualar sahibini bulur...eğer hakkın katında değeri yoksa...
şimdi herkes olayı türkiyedeki gezi olaylarıyla karıştırıyor. bizde olaylar demokratikti kimse eline sopa pala almadı. buna rağmen 5 kişi hayatını kaybetti 12 kişi gözünü yitirdi.bizde de müdahale çok vahşiydi herkes canlı izledi. akp liler mursinin devrilmesini hazmedemedi. şimdi hepsi demokrasi havarisi olmuş müdahaleyi eleştiriyor. insanların hayatını kaybetmesi elbetteki çok üzücü ama unutmayın sizde Amerika hizmetkarısınız mısırda. neden amerikaya kimse gık diyemiyor müdahaleyi o hazırladı. gerçekten millet olarak halinize şaşıyoruz imanınızı yitirdiniz bari aklınıza mükayit olun.
Helal olsun kardeşim sana valla.. aklı, beyni satışta olan vatan hainleri, Batı işbirlikçilerinin demokrasi havarisi nutuklarına itibar etmemek lazım.. Türkiye de öldürülen 5 gencimizin katline alkış tutan zalimler bunlar.. şimdi Mısır'daki it dalaşında kendi gibi gericileri darbecilere karşı destekliyorlar.. bunların hepsi Batının piyonları.. yesinler birbirlerini..
sen nerede yaşıyorsun marstamı...
imanın ne durumda olduğunu Allah bilir,o işleri karıştırma
Yazık size diyorum, sizin için fazladan yazılan her kelime ziyan,
şerefsiz adi Avrupa medyası, Avrupalı oscarlı çakma yıldızlar, adalet hak hukuk sever soytarılar şimdi nerdeler. hadi herkes twit atsın sokaklara çıksın hani nerde bunlar ağaç değil çünkü insan. problemde bu galiba... soytarılar
soytarı sensin..allahın verdiği canın kıymetini bilmeyecek kadar,dünyanın evrenin sadece insanlar için yaratılmadığını bilmeyecek kadar moronsun..bu yeri gelir bir kedi yavrusu olur bir köpek olur bir ağaç olur bir insan olur..SÖZ KONUSU CAN DIR CAN..KİMLİĞE SOYA SOPA ETNİK YAPIYA İNANCA BAKMADAN SİZDEN Mİ BİZDENMİ DİYE SORGULAMADAN YARADANIN YAARATTIĞI BİR CAN OLARAK BAKMAK OLAYLARIN AKIŞINI DEĞİŞTİRECEKTİR..SİZLER GEZİ OLAYLARINDA KINA YAKARKEN,BİZLERİ DE MISIRDAKİ OLAYLARDA KINA YAKTIĞIMIZI DÜŞÜNECEK KADAR ZAVALLSINIZ..ŞUNU UNUTMAYIN ADALETİN EVRENSEL HUKUK VE İNSAN HAKLARININ OLMADIĞI YER
Şeriatçılar nezamandan beri demokrasi yanlısı göstericiler sıfatını aldı. Demokrasi yanlıları Tahrir'de şeriat istemiyoruz diyen insanlardı, bu elemanlar ozman niye inmedi meydanlara da şimdi demoktasi istiyoruz diye naralar atıyorlar.. Ayrıca ordu Mursiyi 2 kere uyarmıştı Tahrir'deki halkın sesine kulak ver diye, ama kendisi pek oralı olmadı ve sonuç ortada.. Demekki neymiş aldığın oy sana belli bir kesimi değil tüm ülkeyi temsil etme hakkı veriyormuş, yani muhalefetin isteklerini yapmak zorundasın,kulak vermek zorundasın.. işte demokrasi budur, ama Mısır için artık çok geç. Yazık onca ölene.
Bir şey olmaz, merak etme SEN, eninde sonunda MISIRDA DA hak galip gelecek, TIPKI TÜRKİYE'DE OLDUĞU GİBİ.
şeriat ne demektır dostum serıat = allahın emırlerı ıle yonetım demektır kuranın hukumlerı ıle yonetılmesı bır devletın bır musluman ıcın kotu bırseymıdır hocaya kızıp camıye gıtmeyenlerdenmısın sende serıat dogru uygulanmadıgı ulkelere bakıpda laıklık naraları mı atıyorsun burada ne geldıyse laıklık adı altında yapıldı bırakın bu ıslerı 1000 yıldır ıslamıyetle yonetılen bır mılletı 100 sene laıklıkle zar zor ıdare edersınız cunku bu mılletın ıcınde bu ıman oldugu surece hersey ALLAHIN kelamı ıle olacaktır kıyamet gunune ınanıyormusun eger ınanıyorsan ALLAHIN kurallarına gore yasa ve yonet
sen nasıl bir insansın,nickinden de belli. çakalsın. Allah seni bildiği gibi yapsın.
çok haklısın arkadaşım..ama bizdekiler sivil diktanın sivil darbenin her aşamasını islami motiflerle yedire yedire yapıyorlar..burada atıp tutanların akepe yorumları sadece yumuşak karınlarını görme suçluluklarındandır..darbeciler bizdede vardı defterini dürdük diyenler demokrasiyi hukuku katlederek yol almaktadırlar..madem bizde darbecileri yok ettiniz..çok ileri demokratsınızda neden hala darbecilerin seçim yasası ile seçimlere giriryorsunuz diye sormazlarmı?? niye sorsıunlarki ..onlra göre akepe müslüman sol partiler dinsiz ,mansız..o h alde her baskı farz dır durmak yok yola devam...
bunlar hep iktidara haklının hakkını korumak için demokrasiyi kullanarak gelir ondan sonrada halk için depil sözde ALLAH için yönetmeye başlarlar ne hikmetse hep kendileri mal mülk yaparlar sonra demokrasiyle geldikleri iktidardan hangi ülkede demokrasiyle gittilerki artık türkiyede bunlardan biri maalesef
türkiyede olunca eylemciler bozguncuydu çapulcuydu teröristdi ne oldu ne degişti ne kadar ikiyüzlüsüz.
politika ikiyüzlülüktürrr...
KAFANIZ BASMIYOR GALİBA.MISIRDA SOKAĞA ÇIKANLAR KENDİ SEÇTİĞİ HÜKÜMETE SAHİP ÇIKMAYA ÇALIŞIYOR.TÜRKİYEDE İSE HALKIN SEÇTİĞİ HÜKÜMETİ İNDİRMEYE ÇALIŞANLAR SOKAKTAYDI KAFASIZ.
demokrasi talebini dile getiren zararsız göstericilerinin çadırlarını yakma,biber gazı ve tazyikli su ile dağıtma olmadı silahla öldürmek sureti ile etkisiz hale getirme..sizlere de bir yerden tanıdık geliyor mu!!!diktatörler dünyanın her yerinde aynı,aralarında gram fark yok..bizde küçük şeytan(rte) mısırda sissi,al birini vur ötekine..
bunlar sahtekarlar..kendilerinden olan darbeyle gelince DEVRİM..alaşağı edilince DARBE..oysa her ikiside darbedir ve her ikiside insanlığa karşı o ülkenin halkına karşı baskı zulm ve kandır..evrensel hukuktan insan hak ve özgürlüklerinden vaz geçtiğinizde sonu yıkımdır zulumdur..ama sen iktidardaysan her şey makuldur..çünkü islami motifler allah din iman sende var diğerleri kafir öyleyse baskı ve zulme devam..cografyamızı iyi etüt edemeyen akepeli müslümanlara diyorumki iğneyi kendinize çuvaldızı başkasına batırın..
tayyip silah zoruylamı geldi...
anan baban ne güzel isim koymus sana ama yazik olmus keske charli falan koysalardi sana daha cok yakisirdi hükümeti zerre kadar sevmem savunucusu falanda degilim ama sizin su demokrasiyi bi türlü ögrenemedik neye hizmet ettigini park tan bahsediyorsan bana göre demokrasiyle alakasi olmayan bir gösteri kisacasi kendi cikarlarinin pesinde olmak demokrasi olmaz kardes demorkasi benim anladigim karmasik toplumlarda huzuru saglamak birinin hakkini ötekine vermek degil cumhuriyetin kurulusundan beri müslüman sömürülür zindiklar kollanir buna demokrasi diyorsan al senin olsun bize lazim degil ...
Eywallah Çok haklısın Ama Bir Fark Var. Orada Gerçek Mermi Burada Plastik Mermi... Gerçek Mermi Sıkamazlar Buradakiler. işte O Zaman Sen Gör Neler Oluyor Herkes Silahlanır Kim Gelirse Önüne Öldürürler İç Savaşta Böyle Çıkmış Olur
Bu darbeci A B D uşağını nefretle kınıyorum ALLAH mazlum ve haklı gerçekten müslüman olan mısır halkına yardım etsin malesef müslüman cografyasının makuz kaderi bu 33 yıl önce aynı generalden bizdede vardı şükür olsun o zihniyetin tamamından ALLAH bizi kurtardı mevlam mısırada tez zamanda kurtuluş nasib eder inşallah bu olaylar sadece mısır ın değil bütün islam aleminin çetin imtanıdır. Şu bir gerçek asıl hayin islam düşmanı ucuz bedele karşılığı satılık köpek ebu cehilin soyu olan Sudi kralı dır. Bu gerçegi herkas bilmelidir. ALLAH gazabıyla perişan eder İNŞALLAH................
dahasıda var. el kaide ve el sunra köpekleride amerikanın oyuncuağı. niye 30 yıldır filistinde öldürülen onca müslümana üzülüp israile kafa tutmadılar niye ırakda amerika işgali varken bir tane amerika askerini bile vurmadılar. yapamazlar çünkü ipini çekerler el kaidenin. bunu anlamayacak kadar safsınız işte. herşey tersine dönüyor pkk ve pyd el kaidenin kökünü kurutuyor suriyede.. ve esad'ı düşürmek isteyenlerin kökünü kazıyacaklar inşallah.. abd ye israile kafa tutamayan sözde müslüman cihatçılar müslümanları ölürerek cihat yapıyorlar. cihat'ın ne olduğunu bile bilmiyorlar.
Milletimiz eften püften haberlere yorumları yaparken bakıyorum da kimsede gık yok yazık sizi gidi ey gezi zekalılar
DİNE DAYANAN SİYASET VE YÖNETİMİN NETİCELERİ. YANİ İSLAM ÜLKELERİNİN TİPİK SORUNU. ATATÜRK VE DEVRİMLERİNİN NE KADAR ÖNEMLİ OLDUĞU ŞİMDİ DAHA İYİ ANLAŞILIYOR SANIRIM. ÇÖZÜM BELLİ DEMOKRASİ VE LAİKLİK. BATININ YAPTIĞI GİBİ AKLI HAKİM KILMAK. YOKSA BİZ DAHİL BÜTÜN MÜSLÜMAN ÜLKELER DEBELENİP DURACAK.
senin aklın ve diger kafir insanların aklı allahın aklından dahamı ustun onumu ima ediyorsun islam ulkelerinin bu denli zavallı bi hale dusmelerinin tek nedeni dinlerine sahip cıkıp birlik olamamaktır. dinle demokrasiyle alakası yok ezilmeni katledilmenin sadeke fuffar la islamın savasıdır din kotudur uzak durun diyerek insanları sogutmak kimin işine yarıyacak osmanlı imparayorklugu ve daha onceki islam imparatorluklarında dunyadaki zulum ne ölcude idi suan abd israil ve avrupa hukmundeki dunyada ne kadar zulum ve aclık var bi karsılastırın.
yemin ediyorum zihniyetinizden midem bulandı...
ne korkarmışsınız be dinden imandan eyvah iran olduk eyvah irtica diye yıllardır kanını emdiniz la bu ülkenin dinsiz imansız herifler tam gevur izmirsiniz be ramazanda izmire geldim sokakta bira iöçecek kadar inançsız insanlar bari atatürkün adının altına saklanıp onuda kirletmeyin pis ellerinizle chp zihniyetliler düzenbazlar
bahsettiğin atatürk ve inkılapları ile yönetilen bu ülkede kaç tane darbe yapıldı kaç tane insan öldürüldü ne kadar balık hafızalısnız bu kadar da olmaz suçu hemen dine atın çok yaşıyorsunuzya ulan adam akıllı yaşansa din bunların hiçbiri olmaz
kesinlikle katılıyorum. bu saf insanlara laiklik, dinsizlik şeklinde öğretildi. dini sömürüp bu insanları kullandılar. ama hala bunları göremeyip şeriat diye bağıranlar maalesef bizim ülkemizde de var. bir gözleri açılsa...
BENCE KIT AKLIN NETİCELERİ BUNLAR.. SEN YORUM FALAN YAPMA O KIT AKLINI ZİYAN ETME KARDEŞ
evet atatürk devrimlerini kullananlar sayesinde üç ülkenin vizesiz kabul ettiği modern ülkeydik.. (peru, şili, honduras)
hala batıdanmı bahsediyorsun??bu katliamı görmeyen batıdan..buradaki olayın dinle imanla ne elekesı var?
Yani HIRISTİYAN laşmakml lazım diyosun.Bana göre bütün müslüman ülkelerin Avrupalıların oyunununa karşı bir olması lazım.
Birader, Atatürk ve laiklikle ne alakası var bunun. Türkiye 80 yılda çokmu iyi durumda sanki. Dersim katliamı, istiklal mahkemeleri, 3 darbe, birçok muhtıra ve postmodern darbe. İdeolojik konuşuyorsun sadece. Amaç zaten İslam dinine dayalı bir ülke kurulmasını ve güçlenmesini önlemek. Bunu hala anlayamadın mı?
Allahım Mısırlı kardeşlerimize yardımcı ol.Darbecileri nefrettle kınıyorum.......
mısırda ki olaylara zerre üzüldüysem kahrolayım. mısırda ki yaşanan tiraji komik olaylar beni bayram moduna soktu, hoppa :)
Sen insanmisin?
Misir kan gölüne dönmüs katliyam yapiliyor sende buna seviniyorsun sen insan olamasin
Bak sekarat (ölüm sarhoşluğu) geldiğinde bu yazdıklarını hatırlayacağına eminim!
Zalimler için yaşasın Cehennem.
Türkiye'de gezi olaylarını 8 saat aralıksız yayınlayan cnn, bbc gibi kanallar neden bu katliamı bir alt yazıyla dahi duyurmuyorlar? Bir önceki 200 kişinin öldüğü katliam duyurulmamıştı. bilen var mı?
Bu soruyu değil sekiz saat , sekiz hafta boyunca penguen belgeseli gösteren arkadaşlarada sordunuz mu ?
bu yazını beğenmeyen kanı bozuklar nerede yaşıyor acaba?
SENİN UYGURLARDAN HABERİN VAR MI. KAÇ BİN UYGUR TÜRKÜ ÖLDÜRÜLDÜĞÜNDEN .. TEK HABER BİLE YAPILDI MI. MISIR NE ZAMAN SINIRLARIMIZA ALINDI.. TAYYİP FETH Mİ ETTİ. NE ZAMAN. SÖYLETME ADAMI YAHU. GEZİYİ BİLE GÜNLERCE VERMEDİLER BELGESEL VERDİLER. . NE İMANSIZSIN. ALLAHTAN KORK UTAN. YALANIN BATSIN.
duyanda seni cnn izliyor zanneder. akıldan yoksun yorumlar yapıp kendini gülünç duruma düşürüyosun başta izle Türkiyede ki kanalları izlemekten beynin sulanmış senin
bu yoruma katılmayan 14 kişi siz nasıl bir insansınız.nesiniz kimsiniz siz...utanıyorum insanlığımdan
bu kanallar geziyide yayınlamadı zaten
gezi olaylarını Halk Tv yayınladı. o saydıkların sadece göstericiler olay çıkartıyor diye yandaş bir yayın yaptı...
AKP DESTEKLİYORSA DOĞRU BİRŞEY YAPMIYORLAR DEMEKTİR.
aynı ordu mursiyi başa getirirken darbe değildi de yapılan, mursiyi indirince mi darbe oldu.. benim darbem senin darbeni döver misali.. amerikanın oyunu bozulduğu için mi ortalık böyle.. ya tayyib.. mursiyi getiren askeri alkışlarken, gönderen askeri kınıyor.. bu ne pehriz.bu ne lahana turşusu demezler mi adama..
allah bile müslümanlara karşı...gayet açıkkk...
CİNAYET İŞLEMEK İÇİN SURİYE YE GELENLER MÜSLÜMAN İSE,BEN DEĞİLİM...
ne içtiğini çok merak ettim doğrusu kafa yapmış heralde!
ALLAH müslümanlardan yana ama sanırım sen yanlızsın
Ne kadar akıldan yoksun ve ne dediğini bilmez birisi olduğunun farkında değilsin.Biraz aklın bassaydı bu dünyada imtihan için olduğunu ve Müslümanlar dünyanın heryerinde sıkıntıyla karşı karşıya ve zulüm görüyorlarsa buda davalarının hak olduğunun en büyük alametidir.Yoksa dünyayı Yatakodası , mutfak ve tuvalet üçgeninde yaşayanlar ne imtihan geçiriyor olabilirler ki ?
müslüman olmadığın için anlayamazsın. Biz dünyanın zindan olduğunu ezelden kabullenmişiz. Mahşerde görüşelim.
seni ataist köpek senin gibilerin göreceği gün olmasa cehennem neden yaratılacaktı? zulme uğrayanlar ve zulme karşı savaşanlar hak yolunda her bedeli ödemeye hazır olanlar olmasa cennet nediye yaratılacaktı? seni dinsiz ataist köpek yada seni kafir seni yada seni münafık ebu cehilin torunu deccalin köpeği seni fitneci cambaz danzöz it soyu seni
Allah çalışmayan'lara karşı müslüman'lara değil.
neden sur,yede yaşayanlara ses çıkarmıyorsunuz acının ölümün olduğu her yerde mazlumun günahsızın hakkını arayanın elbetteki yeri baş tacıdır bir haksızlık yoksa baş kaldırı neden olsun ama suriyede el nusranın yaptığı katliama ne demek gerek buna neden azcık yeltenilmiyor eyy duyarlı türkiye cumhuriyeti vatandaşı allah kalp gözünüzümü kapattı el nusracılar müslümanda kürtler nedir yoksa kürtlerin müslümanlığı müslümanlık değil mi resulumuz muhammed (s a v ) dır elhemdulillah lakin biz müslüman kesiminden hiçbir destek almıyoruz ama katliam yapan el nusra cephesine desteğimizi eksiltmiyoruz ha
Lo Sen Anlamadın mı Türkiyedeki AKPcilerin Hepsi El Nusra Ve Kaideci. Yani Anlayacağın hepsi Potansiyel Katil. Ülkede Görmedin mi Elinde Silahlarla Palalarla Bıçaklarla Sopalarla Adam Öldürdüler. Bunu Görebilmek İçin Kör Olmaya Gerek Yok. Tayybin Tüm Destekçileri Birer Potansiyel Katildir.
İslam çoğrafyasında amerika, israil ve batılı emperyalist güçlerin kuklası darbeci firavunlara karşı yeni bir mücadelenin başlayacağının satır başıdır bu kanlı müdahale. Keteballahu eğlıbenne ene ve resuluh. Allah buyuruyorki ben ve rasulüm dür galip olanlar bunu kitaba böyle yazdım. Allah ın yazdığını kimse silemez. Yazmadığını da kimse yazdıramaz. Müslüman kardeşlerin bu kutsal direnişini canı gönülden destekliyor, şehitlere rahmet, gazilere acil şifalar, onurlu direnişin her ferdine başsağlığı ile güç ve takat ile zafer diliyorum.
Allah yapmazsa hiç kimse yapamaz.Bizde Allaha dua edelim.
Mısır'da Allahu ekber nidalarıyla canlar Allah'a bağışlanıyor.Allah'ım geride kalanlara sabır ver..
Yok yere insanlar öldürülüyor. Sadece müslüman oldukları için gayri müslimler insan katletmeye devam ediyor. Bütün adi köpekler darbenin arkasında duruyorlar. Demokratik bir seçlime mursi seçildi darbede ne bunun neresinde demokrasi. ABD askeriyenin arkasında para ve silah konusunda sıkıntı yaşatmıyor halkın yanında kimse yok sadece halk var. Allah yardımcınız olsun dünyadaki acı gelip geçici geri kalanını adi köpek darbeciler düşünsün cehennemin ateşi şüphesiz ebedidir. Allah herkesi ıslah etsin inşallah. cehennem ateşinden korusun.
almanya başbakanı merkel hanfendi konuşsana türkiye hakkında gezi parkından dolayı polisimiz gaz bonbasını çok kullandı die kaygılıyım diyordun susuyorsun masum insanlalrı öldürüyorlar susarsın sonsuzakadar su taraflı menfehatcı işbirlikci merkell sanada kalmaz o koltuk !
HALKINA KİM KÖTÜ DAVRANIRSA ,O FAŞİSTTİR..İSTER TÜRK,İSTER MISIRLI OLSUN FARK ETMEZ...
Bu olayları tarih yazıyor,bu olaya seyirci kalanlar gün gelecek kalbinizin sızlaması sizi pişmanlıktan ağlatacak, ama çok geç kalmış olacaksınız... Ey Müslümanlar dünyadaki tüm haksızlıklara ve özellikle de müslümanlara yapılan zulümlere karşı ses vermek için daha neyi bekliyorsunuz? Barış için adalet için tüm müslümanlar ve barıştan yana tüm insanlar tek yürek olarak ses verin bu katliamlara dur diyin.Bu katliamı yapanları kınayın,destek verenleri eleştirin kınayın,herkes gücü yettiğince bir şeyler yapsın.Yarın ahirette hepimiz çok pişman olacağız çookk.
Yapacak bişey yok yıllarca batı emperyalizmi orduda kol gezdi. bizde burdaki pkk bağlantısı kesinleşen ergenekonda yıllarca darbe yapıp milletin iradesini baltaladı,binlerce insanı cezaevlerinde faili meçhullerle katlettiler, ülkemizi 10larca yıl geriye götürdüler, birde atatürkçü diye geçinirler asıl zoruma gidende bu atatürk olsa kafanızı gövdenizden ayırırdı allahın izniyle
Atatürk yok maalesef ama olsun Recep Tayyip Erdoğan Var, O YETER BU ZALİMLERE,
sen nasıl hem tayyipci hem ataturkcu olabiliyorsun anlamıyorum?? tayyip ve partisi bugune kadar gelmiş geçmiş en buyuk ataturk düşmanıdır. bak yine 30 agustos geliyor..akp hukumetine şimdiden geçmiş olsun dileklerimi iletirim..))
türkiye darbecilerden kurtuldu, mısır halkıda kurulacak ama çok şehit verecekler...
ama sen hala geri kafalılıktan kurtulamıyacaksın
ne fark etti darbecileri içeri attı kendi diktatör oldu
HEM MÜSLÜMALIĞI SAVUNUYORSUN,HEMDE W HARFİ KULLANIYORSUN,SENDE Mİ,SON MÜSLÜMANLAR GİBİ AMERİKAN DOLAR'INA TAPANLARDANSIN......
bu ülkede size eski kafalı, deli, gerici diyorlarsa siz kesinlikle doğru yoldasınız..NFK.
bu ülkede biri size: yobaz, çağdışı, gerici, geri kafalı diyorsa siz mutlaka doğru yoldasınız...NECİP FAZIL KISAKÜREK..
darbecilere çay servisimi yapacaktı?? hastamısın sen??
1- Ölü sayısı bir fiyasko 17-400 arasında gibi rakamlar havada uçuşuyor. 2- Mynet olarak keskin nişancı rasgale ateş açıyor yalanınıda düzeltin çatıdaki keskin nişancı değil GAZ BOMBASI atan bi görevli (Gezide bunu yapan yüzlerde polis vardı) 3- TÜRKİYE'DE DAHA 1 AY ÖNCE BU OLAYLARIN HEPSİ YAŞANDI, NERDEYDİNİZ? BURDA MISIR ASKERLERİNE BELA OKUYANLAR O ZAMAN NERDEYDİ? SİZİN GİBİ AT GÖZLÜĞÜ TAKMIŞ, YANLI İNSAN DAHA ÖNCE GEZEGENE GELMEMİŞTİR!
senin gibi öküz de gezegene gelmemiştir.. emin ol..
yüzlerce insan ölmüş senin derdin hükümet bizler ne çabuk unuttuk insanlığımızı nasıl bu kadar kör ve sağır olduk
bunlar o günlerde penguenler,le haşır neşirdi.ya hem bunlar değilmiydi bizim insanımıza ne işleri var sokakta oh olsun diyenler,onlara dayak ata ata öldürenleri alkışlayanlar,şimdi insanlık damarınızmı kabarıverdi.biz o zamanda dedik yine diyoruz kahrolsun her türlü diktatörlük,kahrolsun millete zulüm edenler,kahrolsun her türlü antidemokrasi,keşke sizlerde bencil olacağınıza her olayda sesinizi çıkarabilseniz,yoksa sahibinizmi izin vermiyor..
vicdansız adam. resmlere bek. seni sisinin yanına göndermek lazım.
Guzel yazmıssın müslüman kardeşim, Allahın verdiği canı ALLAH alır,başkası alırsa cehennemliktir.tabi bu yazdıklarımdan ancak kuran-ı kerim okuyanlar,ALLAH a inananlar ve Hz.Muhammet mustafa S.A.V.inananlar anlar,Bizden olmayanlar ölsün diyenlerde gunah işliyorlar haberleri yok , Saygılar,
insan evladı gezi olaylarında polis ateş etti mi ve gezi olayları inanç uğruna mı yapıldı? yoksa akplileri için mi ? kurşunla 1 insan bile ölse bu bir zulum bu bir katliyam dır. insan evladı...
Bre zırcahil burada yaşananlar ile orada olanları aynı kefeye koymak bırak at gözlüğünü dünyaya kör olarak bakmak demektir ki aynı sende olduğu gibi...Herkesi kendiniz gibi salak mı zannediyorsunuz?
darbe yönetimi ile türkiyedeki yönetimi yan yana koyuyorsun ya helal sana. allah seni gibilere fırsat vermesin.
ahmak adam
pes denir buna türkiyede olan gezi ile bu olayları bunu kıyaslıyorsunya insanda azcık vicdan merhamet olur...gezi olaylarında 4 yada 5 kişi öldü biz onların ölmesinede üzüldük ve suçlularının bir anca yakalanmasını istedik, ama sen burda yapılan bu katliamın meşru olduğunu yani silahsız insanların öldürülmesini meşru görüyorsun sen ne biçim insansınn????
nerde zır cahillik var orda savaş var..
Yok öyle değil..Nerede Batı parmağı var orada akan Müslüman kanı var...Anladın mı?
kızıl denizi yarıp kaçaydılar. lol...
bi birey ait olduğu ülkesinde kendisini güvende hissedemiyecekse ülke olmasada olur bi ülke halk için yaşatmak için vardır bi ülkenin askeride halkını öldürmek için değil korumak için vardır
Bizene ,bizi ne ilgilendirir bu durum.
sizi değil müslümanları ilgilendiriyor zaten!
siz kimsiniz ki!! biz insanlar böyle şeylere üzülürüz siz hangi gezegenin beyinsizisiniz.
bu haber sadece insanları ilgilendirir o yüzden kendi açından haklısın
Doğru söylüyorsun küçücük cocukların öldürülmesi kardeşlerimizin katledilmesi ne ilgilendirir bizi.Şaşırıyorum içindeki insanlığa
senin kafan basmaz oraları sen kumda oyna evlat
sende bu zihniyet varken yaşaman hata dostum..
kendi yaptıklarımızın üstünü örtmemiz lazım gündem değiştirmek bunun adı.
insan olduğumuz için olabilir mi.?
Ben sözde değil özde Müslümanım;o insanlar kullandırmasaydı kendini bak özde Müslüman Tayyib tekne turunda keyif yapıyor sizde böyle bakarsınız mal mal.
2 ağaç için ülkeyi karıştıranlar Mısır'da faşist yönetim tarafından öldürülen binlerce insanı görmez tabi
Mehdi gelip ; müslümanları birleştirecek ! O zamana kadar , çakalların dediği ve istediği olacak !
SEN DAHA MEHDIDEN BAHSET.MEHDI GELINCEYE KADAR MUSLUMANLIK ORTADAN KALKACAK
Bırak bu safsatayı, bir de mühendis olacaksın... Olaylar gerçekleşirken müdahale edebilecekleri durdurmanın anlamı daha faza kan ve vahşet olur. Fikirlerinin buna hizmet ettiğini gör ve uyan! Çakal olmayan herkesin Mehdi olabileceğini bilmeli, kahraman arayışında olmadan takım çalışmasının içinde kendisine düşen görevleri zamanında layıkıyla yapabilen eleman olmaya bakmalısın. O zaman senin ilahlaştırdığın Mehdi gelmese bile olayları kontrol altına alırsın. Yoksa işi gücü bırak mehdiyi bekle, saçmalık!
mehdi bu kadar zulme neden göz yumuyor...?
MEHDİ KENDİ İÇİMİZDE, BİR MEHDİ GELMESİNİ BEKLERSEN HAYATININ BİR ANLAMI OLMAZ,BU MEHDİ İŞİ MÜSLÜMANLARI OYALAMA YOLU VE YA MÜSLÜMANLARIN SAKLANDIKLARI YER OLMAKTA, SEN BEN TAŞIN ALTINA ELİMİZİ KOYMAZSAK, ANCAK GÖKTEN BİR MEHDİ GELSEDE ŞU ZULÜM BİTSE DERİZ,KOLAYCILIĞA KAÇARIZ. ALLAH (CC) 8/ EL-ENFÂL -53- Bu cezânın sebebi şudur: Bir millet kendilerinde bulunan güzel ahlâk ve meziyyetleri değiştirmedikçe ALLÂH da onlara verdiği ni’meti, güzel durumu değiştirmez. Bir de şundan ki: ALLÂH her şeyi hakkıyla işitir ve bilir.
bu olaylar bu kafanın ürünü
Sen hala muslumanlarin Allah yolunda olduklarini mi zannediyorsun beyinsiz
mühendis dogru söylüyorsun.O ZAMAN MESHEPLERDE TEK OLACak.hz.mehtinin arkasında namaz kılınacak.hz.isada arkasında namaz kılacak yani ,peygamber efendimizin temsilcisi,mehti hazretlerinin arkasında.dünyaya huzur gelecek.
İsminden hayır yok (müslüman kardeşler)...MISIR ORDUSUNA SELAM OLSUN...NE KADAR DİNDAR VE ŞERİATÇI VARSA TEMİZLEYİN...
müslüman müslümanı öldürüyor......ne için allah adınaaaa......
Yanlış. Öldüren Müslüman değil, gavur oğlu gavur.
Çüşünüzzz...Mısırdaki Darbeciler müslüman olsaydı savunmasız birini öldüremezdi. ihtilal yapan müslüman değil, Mısırdaki olay müslüman olmayanların müslümanları sahtekar avrupanın, BM nin ve Dünyanın gözü önünde KATLETME olayından başka bir şey değildir. müslüman savaşta bile günahsız çocukları, yaşlıları ve kadınları öldürmez. Sadece kafa karıştırayım diye fikir beyanı nifaktır, münafıklıktır.
Yazıklar olsun!...
bu yoruma katılmayan 7 kişi siz ne ile besleniyor ne yiyip ne içiyorsunuz. bir deyin hele...
Batının gtü başı rahat durmuyor. Paso oyun paso alavere dalavere ile müslümanları birbirine kırdırıyor. Her müslüman böyle bir dönemde uyanık olmalı, darbecilere en ufak fırsat vermemeli oyunlara dikkat etmelidir. Bunların derdi biz Müslümanlarla.
Bizim siyasetçiler de rolünü iyi oynuyor ama..! Dış politikamıza Allah'dan rahmet, iç politikamıza da acil şifalar diliyorum!...
çok yazık çokk üç tane ağaç için bizi canlı yayından takip eden amerika şimdi binlerce insan öldürüldü körmü oldun hani tencere tava çalanlar nerde duyarlı insanlar sa duyunuza hayranım inanın allah yarve yardıncın olsun mısır..
müslüman kardeşleri hiç sevmem ama darbe ile değil sandık ile şeriat yok edilmelidir
sEN KAFİRSİN ŞERİATI YOK ETME KELİMESİ AĞZINDAN ÇIKTIĞI İÇİN KAFİR OĞLU KAFİRSİN
Onlar sandığı sadece kazandıkları zaman tanır..Allah hepsinin belasını versin İslamı ne hale getirdiler.. Hz. Muhammedin ve Ehlibeytinin kemikleri sızlıyordur..
şeriat Allah'ın kanunlarıdır.. seni Allahı yok etmeye gücün yetermi??? bütün ordularınızı toplayın işte siz, işte o... hadi yok edin bakalım..
ŞERİATTTAN BU KADAR KORKMA, DÜNYADA GERÇEKTEN ŞERİAT VE KURALLARI OLSA, ASLA ZİNA OLMAZ HIRSIZLIK OLMAZ GÖNÜL RAHATLIĞIYLA KAPINI AÇIK TUTABİLİRSİN HUZUR İÇİNDE YAŞARSIN GERİ ZEKALI.ÇÜNKÜ TOPLUMA VE SANA ZARAR VERECEK MAHLUKATLAR ŞERİATIN SAYESİNDE TEMİZLENİR. AR VE NAMUSUNU MALINI KORUMANA GEREK KALMAZ. ÇÜNKÜ O MAHLUKATLARI ŞERİAT KURALLARI YOK EDER.
OKU DEMİŞTİR CEBRAİL AS. OKU, SENİ YARATAN ALLAHIN ADIYLA OKU.. YA ŞİMDİ MÜSLÜMAN DÜNYASI OKUMAZ, BİRİLERİNDEN DUYAR İŞİTİR AKLINI ESİR ETMİŞTİR, SATMIŞTIR.. ALLAH ADALETİ VE VİCDANI ÖVMÜŞTÜR.. BU ÖRGÜTLERLE İSLAM DÜNYASI KAN GÖLÜ.. MURSİ DİYORLAR.. ALLAHTAN KORKMADAN.. ABD NİN ADAMIDIR, MUBAREK'İ DARBE İLE DEVİREN ORDU TARAFINDAN BASKIN SEÇİMLE İKTİDAR YAPILMIŞ ŞERİAT DEVLETİ KURDURULMAK İSTENİRKEN HALKIN DİĞER KESİMİ AYAKLANINCA O DA AYNI ORDU İLE DEVRİLMİŞTİR. NEYİ SAVUNUYOR BU İNSANLAR. ABD Yİ Mİ .. NEYİ ALKIŞLIYOR, ABD Yİ Mİ. NEDEN GÖRMEZLER DUYMAZLAR, MÜSLÜMAN KULA KULLUK EDER OLMUŞ.
MURSİ HALKIN %50 DEN FAZLASININ OYUYLA GELDİ. AMERİKANIN ADAMI OLSAYDI AMERİKA DEVİRTTİRİRMİYDİ. BENCE SEN GÖZLERİNİ İYİ AÇ OLAYLARI TARAFLI DEĞİL OBJEKTİF DEĞERLENDİR. AYET CEBRAİLİN DEĞİL ALLAH CC SÖZÜDÜR. AYETİNDE NE DEMEK İSTEDİĞİNİ ARAŞTIR ÖYLE YAZKİ CAHİLLİĞİNDE ORTAYA ÇIKMASIN.
kahrol sisi...TÜRKİYE mursinin yanında..dayanın ihvanı müslimin zafer mutlaka islamın olacak....
Niye mursinin yanında ?
ampüller yanacak...
ne burada bi taraflarını yırtıyorsun sende gir oraya,tabi klavye başında sallamak kolay.
BU ARAP MİLLETİNDE HİÇ MERHAMET VİCDAN ALLAH KORKUSU YOK.IRKTAŞLARINI KENDİ DÜŞÜNCELERİNDE TARAFLARINDA OLMAYANLARI BİLE HİÇ ACIMADAN KATLEDEBİLİYORLAR.YÜCE ALLAH BU AZGIN GÖZÜ DÖNMÜŞ ZALİM CANİLERİN HEPSİNİN LAYIK OLDUKLARI BELAYA,HELAKA ÇARPITSIN.
Senin şu söylediklerini çok yakın zamanda Türkiye de yaşadı. Vicdan ve ahlak yoksunu, Allah korkusu olmayan insanlar Türkiyede de oldukça fazla sayıda var. Kalkıp ona buna katliam yaptılar diye söylemlerde bulunanlar kendilerini nasıl aklayacaklar? Vatandaş kanar belki ama ahirette yüce yaratanı nasıl kandıracaklar?
merak etmeyin bizdede aynı kıvama getirilme çalışmaları var şuan ne yazık ki.
Diğer Haberler