Mısır'dan Türkiye'ye çok sert cevap

Mısır hükümeti protesto gösterileriyle ilgi açıklamaları nedeniyle Türkiye’yi içişlerine karışmakla suçlayıp, 'sınırı aştığı' değerlendirmesinde bulundu.

Mısır'dan Türkiye'ye çok sert cevap

Mısır hükümeti polisin protestoculara karşı tutumunu savundu. Mısır Dışişleri Bakanlığı'nın açıklamasında, kan dökülmesinden üzüntü duyulduğu ancak hükümetin polisten hukuku sağlamasını talep etmekten başka seçeneği kalmadığı ifade edildi.

Kahire hükümeti, bazı ülkelerin dile getirdiği endişe ve eleştirileri anlayışla karşıladığını kaydetti ancak 'Ankara ve Doha'nın sert tepkisine' karşı çıktı. Mısır Dışişleri Bakanlığı’nın açıklamasında 'Türkiye'nin iç işlerine karışma sınırını aştığı” belirtildi.

Katar'ın eleştirisi de uygunsuz olarak nitelendirildi ve Katar hükümetinin birkaç gün önce Mısırlı İslamcıların geri adım atmasını bizzat sağlamaya çalıştığı ama başarılı olamadığı kaydedildi.

Türkiye Mısır'daki olayları 'katliam' olarak nitelendirerek BM Güvenlik Konseyi'ni harekete geçmeye çağırmıştı. (DW)

dünyadan haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
rte karışmadığı ülkemi kaldı türkiyeye düşman etti her yeri komşuda kalmadı kendi üklesinde polise emir verir katlıam yaptırır başkasının dış işlerine karışır allah kurtarsın bu zihniyetten bu memleketi yoksa türkiyenin işi çok zor 10 yıl önce ne güzeldi ülke şimdiki düştümüz duruma bakın daha neler görcez bakalım hem bu akpliler hep aynı kafadalar işlerine gelmeyen bişey oldu zamanda milleti tehtit ederler bunlar ne ya kendini ne sanıyor kelle kesen kör hasan olmuşlar :))
Bizim Tayyip her zaman Amerika arkasında olacak zannediyor...etrafa zart zurt edip duruyor...Gerçi onlar da çok takıyor ya :)))))))))
başka kimi uyarmışlar şu ana kadar bu köpekler.kendilerimi uyarıyor yoksa başkalarının kayyığınamı biniyorlar....bizimkilerde kabahat sen önce kendi ülkene bak müslümanlar kardeşimizmiş bizemi bırakacaklar onları yönetmeyi,kralmı olacağız ,hayret yav sadece bu sene 3milyar dolar yaniyaklaşık 6 katrilyon para lan emeklilere zam olarak verseniz en düşük işçi emekli maaşı 1400 tl olur ki bu insanları mutlu mesut eder.ama işte diyecekler ya türkiye büyük devlet ağa adamlar herkese veriyorlar ama kendi insanları aç..yazık..........
sendemi tayyip i takmadın be mısır...ama dur hele bir halife olsun o zaman görürsün.
TR.DE MİLLET AÇLIKDAN SÜRÜNÜYOR D.VE G.DOĞUDA CAN PAZARI VAR HİÇBİR BATILI VATANDAŞ ASKERDEKİ OĞLU VEYA DOĞUDA GÖREVLİ KIZI GELİNİ AKRABASI YAKININ GÖRMEYE GİDEMİYOR YÖREDE HAKİMİYET PKK.ELİNDE PAÇASI TUTAN VARSA YÖRE İLLERİNİN PLAKASI OMUYAN BİR OTOMOBİLLE YÖREĞİ GEZSİNDE GÖRELİM BAY BAŞKOKAN VE AKP.Lİ BOKKOKANLAR UTANMIYOLAR CAV CAV EDERKEN MISIR SURİYEYE NE KARIŞMA YETKİLER VAR BİZİM AHBAB ÇAVUŞLAR KENDİLERİNİ NE SANIYOLAR TAYYOS BEY BOP.EŞBAŞKANIYIM DERKEN GENDİNE ORTADOĞU JANDARMALIĞIMI VERDİLERDE ABD.YE YALAKALIK EDERLER IRAKDA ÖLENLER TAVUKLARMIYDI NİYE SUSTULAR TC.MAĞFETTİ MÜNAFIKLAR.
yahudi asıllı herkimsen vatan haini yazdığın yorumla ülkenin hiç alakası yok
Kahrolsun mısırlı zalimler. Yok olsun mazlumların ve gariplerin canlarına kıyanlar. Allah kahiredeki ve tüm Müslüman şehirlerdeki zalimleri helak eder inşallah... Sisi sonun başlangıcındasın Allah belanı verecek. Göreceksin...
BİR BAKMIŞSIN Kİ SENİN GÖZÜNDE MÜSLÜMAN GÖZÜKENLER DE HELAK OLMUŞ :)
Diğer Haberler