Mısır'dan Türkiye'ye sert tepki

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Mısır'daki darbenin arkasında İsrail var, elimizde belgesi var" sözlerine Washington ve Tel Aviv'in ardından Kahire'den de tepki geldi.

Mısır'dan Türkiye'ye sert tepki

Mısır Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü eleştiri sınırlarını zorlayan açıklamasında, Başbakan Erdoğan'ı kastederek, "Batılı bir ajandan vatanseverlik dersi almaya ihtiyacımız yok" dedi.

Mısır resmi haber ajansı MENA, bazı Mısırlı bakanların “sağlıklı ya da adil” olan hiç kimsenin bu sözleri kabul edemeyeceğini söylediğini bildirdi.

MENA'ya göre, Erdoğan'ın sözlerinin Mısırlıları bölmeyi amaçladığını iddia eden bakanlar, "Kabine, Mısır'ın sabrının taştığını vurgulamaktadır... Mısır başkalarının husumetlerini paylaşmıyor ve yeni bir kimlik arayışında da değil. Arap ve İslamcı doğası aşikardır" dedi.

"DERS ALMAMIZA GEREK YOK"

El Arabiya'nın haberine göre, Mısır Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Ahmed el Mussalamani ise El Masri el Yum gazetesine yaptığı açıklamada, "Mısır'ın Batılı bir ajandan vatanseverlik dersi almaya ihtiyacı yok" dedi.

El Mussalamani "yabancı ajanların Mısır'ı bölemeyeceğini" belirtti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 127 yorum
"Batılı bir ajandan vatanseverlik dersi almaya ihtiyacımız yok" SEN MÜKEMMELSİN ALLAHINA KURBAN HELAL SANA SİSİ HELAL DELİKANLININ ÖNDE GİDENİSİN , AH BE KEŞKE BİZİM ASKERLERDE SENİN KADAR ONURLU OLSALAR SENİN GİBİ KONUŞMA CESARETİ VE YÜREĞİNE SAHİP OLSALAR HELAL BE SANA ,HELAL SİSİ . TEKRAR EDİYORUM ALLAHINA KURBAN AHSINA SAĞLIK TÜM TÜRK İNSANININ TÜRK DEVRİMCİLERİNİN SÖZÜNÜ TEK KELİMEYLE DİLE GETİRİDİN TEBRİKLER MISIR ONURLU DURUŞUNU KUTLUYORUM
HAYSİYETSİZ ONURSUZ KARAKTERSİZ BİR ZİHNİYET VAR BU ÜLKEDE MAALESEF. İNSANLARIN ÖLMESİNİ GÖZ ARDI EDİP ÖLDÜRENLERİ ALKIŞLAYAN ŞEREFSİZ BİR ZİHNİYET VAR ÜLKEDE! SİSİYE ÖZENEN SİSİYİ BİZİM ASKERİMİZE ÖRNEK VEREN ONUN BUNUN ÇOCUKLARI VAR ÜLKEMDE! YILANIN BAŞI NASIL EZİLİR BİLİR MİSİNİZ? TAŞLA VURA VURA Kİ BU ÜLKEDE BU TÜR ŞEYLERİN OLACAĞINI SANIYOR YADA ÜMİT EDİYORSANIZ BİZLER HALK OLARAK SİZLERİN BAŞINI TIPKI YILANIN BAŞI GİBİ EZMESİNİ BİLİRİZ! BU ÜLKE ARTIK NE İSRAİLİN NE ABDNİN NEDE İNGİLTERENİN SÖMÜRÜSÜ DEĞİL HALKIN VE HAKKIN TEMSİL ETTİĞİ İKTİDARLARLA BÜYÜYEN BİR ÜLKEDİR BUNU SOKUN KAFANIZA!
doğru demiş :)
Bence doğru söylüyor, tayyip ve tayfası ortadoğuyu ve özellikle bu ülkeyi bölmesi için görevlendirilmiş bir ajan.. din simsarı..
Komşularla sıfır sorun.Vay yavrum vay. Çok şükür artık etrafta sorun yaşama ihtimalimiz olan komşu kalmadı.Hatta biz daha ileri gittik Akdeniz ülkeleri içinde de sıfır sorun politikasına devam ettik. Türki cumhuriyetler le halimiz ortada. Eee Avrupa hep den nanay. Arkadaş nereye gidiyoruz Allah sonumuzu hayır etsin.
başbakanımız doğru söylüyor, işlerine gelmeyince foyaları açığa çıkınca karalıyorlar başbakanımızı,
Mümin müminin kardeşidir. sen kendin için düşündüğünü kardeşin içinde düşünmedikçe gerçek mümin olamazsın (hadis) Bu katliamlarda vicdanınız sızlamıyorsa pek fazla söylenecek bir şey yok
Bir müslüman olarak Mısır'da,Süriye'de,Filistin'de yada herhangibir müslüman ülkede yaşananlara elbette üzülüyor ve onlar için Allaha dua ve niyazda bulunuyoruz.Ama şöylede bir gerçek varki izlenen yanlış dış politika nedeni ile ne çevremizde nede dünyada dostumuz kalmadı.Etrafımız yangın yeri oldu.Başbakan bile çıkıp Eylül ve Ekim ayları sıkıntılı olacak diyor.Yarın bizim başımıza bu kardeşlerimiz gibi felaketler gelirse bizim için kim üzülecek.Kimi bizim için bu tür açıklamalar yapacak merak ediyorum,tekbaşımıza nereye kadar dayanabileceğiz ve başbakana bu soruları soruyorum.
ne yapalım yani zulme alkışmı tutalım....yıllardır bu ülke hep korkak ve ürkek davrandıda ne oldu...korkanın uşağı olmaz bildiğin doğruysa ve inanıyorsan sen kazanacaksın....
BAŞBAKAN SAYESİNDE MAŞALLAH ŞAMAR OĞLUNA DÖNDÜK. BU TUHAF DÜŞÜNCE VE AÇIKLAMALAR İLETÜRKİYE'Yİ NEREYE SÜRÜKLEMEK İSTİYOR ? UNUTMAYINKİ BU ÜLKE ATATÜRK'ÜN ÖNDERLİĞİNDE HARİTADAN SİLİNEN TÜRKLER TARAFINDAN YOKTAN VAR EDİLDİ ÖYLE GÜRCÜ MÜRCÜ İŞİYLE DEĞİL İRAN'LA , MERKEZI IRAK'LA , SURİYE'YLE , MISIR'LA , MISIRI DESTEKLEYEN ÜLKELERLE , İSRAİL'LE , ALMANYA'YLA , RUSYA' YLA , UŞAKLIK YAPTIĞINIZ AMERİKA İLE YANİ HER ÜLKE İLE TERS DÜŞMÜŞÜZ DURUM ŞUNU GÖSTERİYOR HÜKÜMETİN BAŞINDAKİLER ATAÜRK ' Ü HİÇ TANIMAMIŞLAR OKUMAMIŞLAR ANLAMAMIŞLAR HEPSİ DON KİŞOT OLMA PEŞİNDE
hala millet olumlu yada olumsuz olarak mısır diyor ya !!!sakın hadis falan okuyarak burda din sömürüsü yapmayın,kuzey ırakta,da müslümanlar hemde soydaşlarımız etnik temizliğe mağruz kalıyor nie hiç ses çıkarmıyorsunuz,ordakilerde müslüman hemde türkmen hemde sınır komşumuz,yani neresinden bakarsanız bakın bizi direkt olarak ilgilendiriyor,şuraya hadisler yazan din tüccarları gerçekten allahınız varsa bi cevap yazın,nie oralara sesiniz çıkmıyorda illakide mısır mısır die bi taraflarınızı yırtıyosunuz,mısır bi devlet beğensende beğenmesende,zaten adam tek cümleyle cevabınızı vermiş..
helal olsun tam isabet dogru tespit etmişler..
bize ne mısırdan. Aldınızmı cevabınızı kim bölerse bölsün mısır halkının aklı yokmu. Önce mübarek devrildi bir çok olay oldu akıllanmamışlar. Tepkimizi gösterdik neden üstüne üstüne gidiyoruz. Gidince ne oluyor. Dünde amerika sert tepki verdi. Herkesle ilişkimiz bozuldu bu açıklamalar yüzünden. Bizi başka devletin iç işleri ne ilgilendirir. Türkiyede 3 darbe oldu kim ne yapabildi. Varsa orada yerleşik Türk topluluğu kabul.
HADİSİ ŞERİF. DÜNYANIN NERESİNDE BİR MÜSLÜMANIN KOLU SIZLARSA,DİĞER BİR MÜSLÜMANIN KOLU SIZLAMAZSA BİZDEN DEĞİLDİR.YANİ BİZENE MISIRDAKİ MÜSLÜMANLARDAN DİYEMEYİZ.MÜSLÜMANIN DERDİYLE DERTLENMEYEN BİZDEN DEĞİLDİR.BUDA DİĞER BİR HADİSİ ŞERİF.
Mısır hakli karışamayız çevremizde dost ülke kalmadı hepsi Kazığı sivriltti bekliyor. Elbet Abd Recep fişini çekecektir.
SIRF BAŞBAKANI SEVMEDİĞİ İÇİN ÖLEN BİNLERCE MÜSLÜMANA ALKIŞ TUTAN ŞEREFSİZLER VAR İÇİMİZDE! DÜŞMAN HER NE KADAR DIŞARIDA DİYORSAKDA İÇİMİZDE Kİ DÜŞMANLAR ÇOK DAHA TEHLİKELİ! TERÖRİSTLER HER NE KADAR DAĞDA DİYORSAKDA İÇİMİZDEKİ VATAN HAİNLERİ ONLARDAN ÇOK DAHA TEHLİKELİ! NE BEKLİYORDUNUZ YÜZBİNLERCE MÜSLÜMANIN KANI DÖKÜLÜRKEN SUSAN, KATLEDENLERLE DOST OLAN BİR BAŞBAKANMI BUNUMU İSTİYORSUNUZ CİBİLİYETSİZLER! KALKIP SIRF İKTİDARI ELEŞTİRECEKSİNİZ DİYE SURİYE VE MISIRDA ÖLDÜRÜLEN KATLEDİLEN YÜZBİNLERCE MÜSLÜMANI HİÇE SAYMAK ALLAHSIZLIĞIN EN KRALIDIR!
Toprak ve Ulusal Bütünlüğümüzü parçalama ve komşularla düşmanlık yaratma yolunda bir yönetim var. " Gezi Parkı " nı anlayışla çözmek yerine , genç insanlara , emrindeki polis gücünü vahşi bir şekilde saldırtıp 5 (beş) inin öldürülmelerine neden oldu. Öldürenleri " Çanakkale Destanı " nındaki Mustafa Kemal Atatürk' ün şehit ve gazilik mertebesine ulaşan kahramanlarına benzetti. Tamamı da " Müslüman " olan halklardan ; Mısır'da "Şeriat Rejimi" yolunda Mursi taraftarlarını , Suriye'de ise Esed 'a karşı olanları "Şehit " ilan edip,bu Ülkelerin halklarını da Türkiye'ye düşman etti....
O GEZİ parkı başınızı yesin. inşallah beş yüz'ünüz daha geberir. amacınız park bahçe falan filan değil, amacınız TÜRKİYEyi suriye Mısır gibi iç savaşa sokmak. terorist anarşist itler. bu ülkede düşman olarak siz varsınız başka düşmana ne gerek var. sizin için taraftarlarınız demokrat, size karşı olanlar demokrat değil.
ABD ve AB Müslümanları bölmek için demokrasiyi bile bitirdi, israil para ile mısır askerini satın almış bütün müslüman alemi uyuyor....
NE DİYELİM.. BAŞBAKANIN NEDENİNİ ANLAYAMADIĞIMIZ ÇIKIŞLARI KARŞISINDA YUTKUNUYORUZ. DÜNYADA TERS YÖNDE GİDEN LAZ GİBİ TEK KALDIK. HALKINI, GENÇLERİNİ HER GÖRDÜĞÜ YERDE DÖVDÜREN BAŞBAKAN BAŞKALARINA DEMOKRASİ DERSİ VERME SEVDASINDA. BİZİM DEYEMEDİKLERİMİZİ DEMİŞLER. TÜRKİYE HALKI BUNLARA MÜSTAHAK DEĞİL.
''Batılı bir ajan''daha ne olsun elalem bile çözmüş
komşularla sıfır sorun komşularıda gecti elinde filistin malzemesi var dı bitti şimdi mısır siyaset için kulanılmaya calışıyo ne komik hallere düştük.afganistan da ırak da suriyede ölenler ne bırak dini insan olarak bile ne acı bi durum bakıyom bütün yandaş kanallar yat kalk mısır gündem deyiştir gezide ölenler için bi allah rahmet eylesin ailelerin başı sağ olsun denildimi bu saatten sonra artık kimse kanmaz inanmaz bunlara tabi bu benim düşüncem.
Geziyi İsrailin üstüne yolladın.Faiz lobisine İsrail dedin.Şimdide Mısırdaki eylemleri İsraile postaladın.Bir günde Obamaya bağırdını göremiyoruz Tayyip Efendi.EE Tabii obama çıkarları doğrultusunda mursiyi isterki MISIRI YÖNETSİN SİYASİ AÇIDAN.İSRAİLE BAĞIRMAK İÇİNDE UŞAĞI TAYYİBİ KULLANIYOR…OLAY BU…(((((((((NOT: MISIR ORDUSUNU SUÇLUYOR HERKESTE GÖSTERİCİLERDE ASKERİYENİN ARACINI AŞAĞI ATIYOR KÖPRÜDEN BUNU NEDEN GÖRMÜYORSUNUZ.?)))))
gezide halkı mısırda katil iktıdarı savun sız israel savunucuları varyaaa....
halk cahil olunca sokağa dökmek kolay mısırın yüzde altmışı okuma yazma bilmiyor okuyanlarda zaten murşıye karşı olduğuna göre mısır doğru yolda demektir
israil ile ABD nin farkı mı var?ABD yi kim kurdu? aç kurucu meclis ve valilerini oku!
darbe çıgırtkanlıgı yapmayı çok seviyorsun sen anlaşıldı
Fraternity... Eğer cahil biri değilsen, sende çoook iyi biliyorsun ki İhvan gibi Müslüman bir yönetime sahip Mısır'ı Israil'in asla istemeyeceği ve devirmek için elinden geleni yapacağını... Bunu bilmek için belgeye v.s gerek yok... Yıllardır buna şahid oluyoruz, senin gözlerin de görüyor bunu eminim...
mantıksız bir yorum mısırda dane olduğugunu anlayamamışsınız beyefendi
türkiyeye bu kadar kim hizmet verdi ayıptır allah var gezi diyosunda dayan gezi diyenler mısırda ne diyo uyansan artık ne dersin ülke bitsin ama tayyip te bitsin sendromundan çıkın artık adamlar çalışıyo 30 senesine bak Türkiye cumhuriyetinin anlarsın oy vermemiştim bunlara ama artık hak ediyolar uyan ve genede uyan saygılar
yaşın kaç senin evladım ? git kumda oyna sen !!
iftira atmak da senin özelliğin zaten israili bilmiyormuş gibi konuşuyor resmen israili savunuyorsun bi de daha üzücü olan güzel ülkemin vatandaşısın yazık ...
AYNEN..
Tek gerçek var Türkiye bile bile bataklığa sürükleniyor bir kendini bilmezden ötürü. Allah bizleri korusun.
Mısır için aşırı tepkiye elbette gerek yoktur ülke çıkarları için. Ancak Mısırlı Cunatacıların yaptıklarına da aferin iyi yaptınız denilemez.İsrail olayı da yıllar sonra Sn.Erdoğan'ın haklı olduğunu ortaya çıkaracaktır.
BEN NİÇİN İSRAİLİ KORUYORUM 2 NEDENİ VAR.İSRAİLLİ ARKADAŞLARIM VAR HALKTAN 1. NEDENİ BU.SİYASİ NEDENİDE ŞU TAYYİP İSRAİLE BAĞIRIYOR ABDNİN UŞAKLIĞINI YAPIYOR İSRAİL SUÇSUZ DEMİYORUM TAYYİP SADECE İSRAİLLE KAFAYI BOZMUŞ.ABD ÇOKMU İYİ SANKİ.ANLATMAK İSTEDİĞİM BU.(YERYÜZÜNDE HİÇ BİR IRKTA SUÇSUZ DEĞİLDİR.)
anlamadigim mubareki devirirken demokrasi diye bagiranlar simdiki olaylar icin darbe diyorlar kimse kimseyi kandirmasin hangi arap ülkesinde demokrasi varda bazi kerizler misirda ariyor adamlarin ic meselesi bizi ilgilendirmez iki tarafta destekleyen misir halki var basbakan ne yapmak istiyor diger tarafida bizmi vuralim onlar kim onlarda misir halki kendileri cözsünler bizene siz kendi halkinizi düsünün birakin milleti kendi haline
BEN SAYIN BAŞBAKANIMIZA KATILIYORUM İSRAİL HER TAŞIN ALTINDAN ÇIKIYOR ASLINDA İYİ BİR DERS VERMEK LAZIM İSRAİLE BUNLARIN YAPTIKLARI YANINA KAR KALMASIN BİR AVUÇ YOKLAR ŞEREFSİZLER MÜSLÜMANI MÜSLÜMANA KIRDIRIYORLAR SAYIN BAŞBAKANIM SUSMAYIN DURMAYIN EYİLMAYİN BİZ SENİN HER ZAMAN ARKANDAYIZ SENİN DESTEKÇİNİZ SEN NASIL KEFENİNİ GİYİP BU YOLLARA ÇIKTIN BİZDE KEFENİMİZİ GİYİP SANA DESTEK OLDUK YANINDA OLDUK OYUMUZU VERDİK ALLAHIM SANA UZUN ÖMÜRLER VERSİN ALLAH SENİ BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN....
Yahudiye iyi çakıyor.. Mısırdaki kuklaların kıçı tutuşmuşa benziyor. Sağdan soldan yahudi tasmalılar havlamaya devam ediyor.. helal olsun başbakana Türkiye Cumhuriyeti ve dünya adam görsün. Yahudinin suratının ortasına tükürüyor adam. Böyle bir delikanlı çıkmaz bu İslam dünyasından. Bu güne kadar ancak yalamalar çıktı. Hala yorumlarda yalayanlar var yahudiyi.
Bu adamın derdi Mısır deil, orda ölenler filan deil, bu adamın derdi olayları burada din istismarına cevirip oy devsirmek ! bi ara Filistin vardı, ama filistin 'gelme tayyip filistine seni istemiyoruz' diince unuttuk, simdi nur topu gibi Mısırımız oldu :D tayyip senn yatacak yerin yokk
Kesinlikle doğru tespit.Evet oy için ya mazlum oluyorlar ya din diyanet peşindeler.Sanıyorlarki kendilerinden olmayanlar ya hırıstiyan,ya yahudi,ya putperest yada ateist.Konu vatansa onlardan olmayanlar onlardan daha vatansever.Konu dinse onlardan olmayanlar onlardan daha müslüman yada diğer inançlarını kendilerine göre yaşayanlardır.Artık yeter ülkeyi kaosa atma başbabakan danışmanların seni yanlış yönlendiriyor artık farkına var.Bu ülke hepimizin.
Batının desteği ile darbe yapanlar batı ajanı olmuyor da müslüman katline tepki gösteren bizim başbakan mı ajan oluyor .komik..suçluluk psikolojisi.
Dogru
HELAL OLSUN MISIRa azaının payını ver.Aslan Mısır Yaşasın Mısır İsrailide seviyorum kahrolsun abd obama ve tayyip pis amerikan uşağı........
Koçum Erdoğan !!! Kasımpaşalı delikanlım !! Sen ne büyük bir lidersin bea..? Bak Dünyayı titretiyorsun..
Kısa vadeli dış borç stoku, Haziran sonu itibarıyla, 2012 yılı sonuna göre % 24,5 oranında artışla 125,7 milyar oldu Merkez Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre, kısa vadeli dış borç stoku, Haziran sonu itibarıyla, 2012 yılı sonuna göre % 24,5 oranında artışla 125,7 milyar ABD doları olarak gerçekleşti. Bu dönemde, bankalar kaynaklı kısa vadeli dış borç stoku % 26 oranında artarak 86,0 milyar ABD doları olurken, diğer sektörlerin kısa vadeli dış borç stoku % 22,4 oranında artarak 38,7 milyar ABD dolaR
HERKESİN İŞİNE BURNUNU SOKARSAN VERİLEN CEVAPTA BU DOĞRULTUDA OLUR. KISACA KENDİ ÜLKENE BAK ÖNCE ORADA REFAH SAĞLA DER GİBİ KONUŞMUŞ...
senin gibi aptallar olmasa ülkede sorun yok.
Bakıyorum da, Ülkemizde yıllarca "Ordu Göreve" diye darbe çığırtkanlığı yapan sözde çağdaş şahıslar, Ordumuzdan ümitlerini kesince Mısır Ordusuna ve Sisi'ye hayren kaldılar. Boşuna ümitlenmeyin, Sisi gelipte ülkemizde darbe yapamaz. He he he. Yakında, Sisi'nin arkasında ki Avrupa ve Amerika desteği çekilir ve Sisi'yi Mısır halkının kucağına atarlar
Sorunlarımız olabilir,her yerde var.Kavgamızı yine yaparız ama bir ÇAPULCU olarak arkandayım.HAKSIZLIK NERDE VARSA ,YALNIŞ NERDE VARSA YÜRÜ ÜSTÜNE,GEZİ CAPULCULARI YİĞİTTİR ADAM SATMAZ.ARKANDAYIZ ERDOGAN.
Onlar bile anladı da bizimkiler hala uyuyor....
ADAMLAR HAKLI KARDEŞİM. SEN DAHA KENDİ İÇ MESELENİ HALLEDEMEMİŞKEN EURO 2,90 A MERDİVEN DAYAMIŞKEN YAZ GÜNÜ ESNAF SİNEK AVLIYORKEN MISIRDA SÜREYEDE OLAN BİTEN LE BU KADAR UĞRAŞMAN NİYE. BİZ KENDİ İÇİMİZDEKİ İŞLERİ BİTİRDİK TERÖR BİTTİ İŞSİZLİK ÇÖZÜLDÜ ÜNİVERSİTE SINAVI KALTIMI. BANKALAR İNFASA GELDİMİ YOKKKKKKKKKKKKKKKKKKKK. MISIR DA MISIR SÜRİYE DE SÜRİYE. HADİ ORDAN SEN KENDİ İŞİNE BAK. EĞEDEKİ ADALAR BİLİNMİYON O 300 KUSUR ADA NE OLDU ONU SÖYLEE...
SAYIN BAŞBAKANIMA BATILI AJAN DİYEN İNSANLARIN VE ÖZELİKLE KENDİ ÜLKELERİNDE İNSAN VE ÇOCULARIN KANIİLE BESLENEN DİNİ VE İMANI ZAYİF OLAN GÖZÜ DENEN PİSLİKLER BAŞBAKANIMIZA LAF ATACAK KADAR ADAM OLAMADINIZ ANCAK ANCAK SIZIN GİBİ ESAD GİBİLERİ SATIMIİ BİRER VATAN HAINI VE AJAN OLURSUNUZ SİZDE UTANACAK YÜZ BİLE KALMAMIŞ DEYUZ HARİFLER.
ADAMIN AĞZININ PAYINI BÖYLE VERİRLER.SEN,ÖNCE KENDİ KAPININ ÖNÜNÜ TEMİZLE,ONDAAN SONRA BAŞKASININ.SEN KİMSİN Kİ ETRAFA KABADAYILIK YAPIYORSUN,KENDİNE GEL.ETRAFINDAKİ YALAKLAR SENİ GAZA GETİRİYOR,SENDE KENDİNİ ASLAN ZANNEDİYORSUN.BIRAK BUİ ŞLERİ,ARTIK UYAN RÜYADAN.
"Batılı bir ajandan vatanseverlik dersi almaya ihtiyacımız yok" yedi kat el Mısır bile gerçeği görmüş vaziyette ancak halen kendi ülkemde gerçekleri görmek istemeyen bir kesim var. Bu ülkede din istismarı ve siyaset için din simsarcılığı yapıldığı sürece de yol alabilmemiz çok zor. Bedeli her zaman bu vatan ve insanlar ödüyor.
AKPKK LILAR BUNU GÖRMELİ AMA KALPLERİ MÜHÜRLÜ KÖRLENMİŞLER Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Mısır'daki darbenin arkasında İsrail var, elimizde belgesi var" sözlerine Washington ve Tel Aviv'in ardından Kahire'den de tepki geldi. Mısır Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü eleştiri sınırlarını zorlayan açıklamasında, Başbakan Erdoğan'ı kastederek, "Batılı bir ajandan vatanseverlik dersi almaya ihtiyacımız yok" dedi.
MISIRLI KARDEŞLERİMİZE VURAN ELLER KIRILSIN
helal olsun basbakanim
Diğer Haberler