MİT ve istihbaratta yeni dönem

Polis, asker ve Hakan Fidan başkanlığındaki MİT'in elindeki istihbarat artık ortak havuzda toplanacak.

MİT ve istihbaratta yeni dönem

Ortak havuzun adı ise, Müşterek İstihbarat Koordinasyon Merkezi. MİT'in Ankara'daki karargahında kurulan merkez, çalışmalara başladı.

İstihbarat artık tek çatı altında, Müşterek İstihbarat Koordinasyon Merkezi'nde toplanacak.

Polis, asker ve MİT'in elindeki bilgileri MİT'in Ankara'daki ana karargahında faaliyet gösterecek ortak havuzda toplamasını öngören Müşterek İstihbarat Koordinasyon Merkezi çalışmalarına başladı.

MİT'in, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı'nca yürütülen istihbarat paylaşım sisteminin verimli olmadığı gerekçesiyle başlattığı çalışma sona erdi.

Bundan böyle ham istihbarat havuzda toplanacak ardından MİT Müsteşarı başkanlığındaki Müşterek İstihbarat Koordinasyon Kurulu son değerlendirmeyi yapacak.

MİT bünyesinde görev yapacak merkez 6'sı 7 gün 24 esasına dayalı olmak üzere toplam 37 ilde görev yapacak.

İstanbul, Diyarbakır, Van, Hatay, Gaziantep ve Şanlıurfa'da kesintisiz çalışacak merkez aralarında; Hakkari, Şırnak, Batman, Mardin, Adana, Antalya ve Bursa'nın da olduğu kentlerde haftalık toplantılar yapacak.

Merkezin kurulma nedenlerinden biri de Uludere gibi olayların yaşanmasının önüne geçmek.

güncel haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 33 yorum
Gezi olaylarından sonra yine akp oyum zoruna gidenin....
senin gibi sazanların oylarını tekrar alabilmek için akpkk ve abd tarafından organize edilen gezi olayları başarıya ulaşmıştır yalnız değilsin senin gibi onbinlerce sazan var farkındayım.gezi olayları başladığında yaptığım yorumda yüzde yüz haklı çıktım.
Yav burda hala bu adamı öven armutlar çıkıyor ya şaşıyorum. Memeleket ateş çemberinde. SURİYE, IRAK,İRAN hepsi düşmanımız oldu. Kimin ayesinde mi AKPye oy verenler sayesinde. Oy verdiklerinin yaptığı hataları göre göre oy verenler daha çok suçlu.
armut iyidir.ANGUT olma hangisi dosttuki düşman olsun
nooo adlı şahış... Oya verenlere laf söylüyorsun.. Düşman oldu dediğin yerlere git o zamansa .. Bakalım seni oradaki devlete karşı bu yazıları yazdığında nasıl karşılayacaklar...
o saydıkların zaten sana her zaman düşmandı
Yav İstihbarat çalışmaz bizim ülkemizde. Her konuda tek yetkili sayın tayyip bey. Bu adamın işi PKK ya legalite kazandırmak. Ama eminim yargılandığı zaman herşey açığa çıkacaktır.
pkk konusunu senmi çözdün ? osmanlı yıkılırken , musul kerkük hediye edilirken filistin verilirken nerdeydin ?
Allah bana bu adamın yargılandığını inşallah gösterir.
Allah sizin gibi kafirlerin kusura bakmada duasını kabul edeceğini mi sanıyorsun
yargılanınca kazık çak biryerlerine
adamın suçu varsa yargılanır suçlarını bliyorsanız savcılaga verin ergeç yagılanır ancak karalama yapıyorsunuz kime hizmet ettiginizide bilmiyorsunuz bedafacılar sizi biz sizleri hep tanıyoruz
burada hep karşıt insanların yorumlarını yaytnlıyorsunuz .at gözlüklü insanlar.
BAKALIM ARKASINDA NE VAR BUNUN.
bizim sözde milli istihbarat önce CIA'in şubesi gibi çalışmaktan vazgeçsin, sonra PKK ile işbirliğine son versin, ondan sonra da milletin yüzüne çıkacak bir yüzü olduğunda karşımıza çıksın!
böle bir şeyin haber yapılması çok aptalca nie böle gizli şeleri haber yaparsınız neyin kafasını yaşarlar anlamadımki bu tur işler gizli olmalı alla alla ya böle mi devlet yönetirler anlamadımki devletin bir ciddiyeti kalmamış yaa biraz adam olun ya dangalak herifler ya
devlet büyüklerine hakaret içeren yorum için buradan suç duyurusnda bulunuyorum.
geç bile kalınmış bir uygulama ! her birim birbirinden bağımsız iş yapıyor böyle birşey olmazdı!
Rezalet kesin sınıfta kalırlar gelin beni bulun o zaman helal diyecem
bu mit reyhanlıda bir gün önce mobesler kaptılıp dünyan en rekor drecesinde suçulualr bulan mitmi :)) abd nin istihbarat seviş, görevi abd hataydaki israilin hataydaki faaliyetlerini gizleyip basına yansıtmamk allah bealnzı versin sizin
Ne yapsanız nafile
Yesinler sizin istihbaratınızı :) Kedinin fareyle oynadığı gibi oynuyor elalemin servisleri türkiye ile...
CAHİL.FAZLA AMERİKAN FİLM LERİNİ İZLİYORSUN
biri bir tarafta digeri bir tarafta olunursa oynanır tabı kardeş bilgi bir yerde toplanır yok bu senın bılgın yok bu benım bılgım dıyee zaman kaybedersen oynarlar bir mezkez daha isabetliş olmus
uludereyide içine sıkıştırmışlar hemen aklıcaklarya başbakanı yemezler be çok terli
Cahilsiniz..bu cehalet anca bukadar saçmalar
DEVLET DEVLET GİBİ ÇALIŞMAYA BAŞLADI
Bence yerinde bir uygulama daha nice yapilacak organizasyon çalışmaları ile müessiriyeti artacak sulh ve sükun sağlanacak pek çok matlub neticeler alınacak ümidindeyim.
bu kadar başarılı mit var istihbari bilğiler alınıyor olaylar anında önleniyor hiç bir eylem yok hele hele uluslar arası istihbaratımıza laf yok pkk eylemleri önceden istihbarat alınarak acil önlemlerle bertaraf ediliyor ama bu başarı mit bağımsızken oluyordu şimdi havuza diğer faktörlerde eklenecekmiş kısaca muhbirler diş ajan ve polis bilğileri yani toroğlunun tarifiyle cacık olur.haksızlık etmeyelimsayın başbakan ile istihbari bilgilerde ve önlemlerde çok başarılar diger olaylarda ise gerçekler ortada mit polisi uyardı yok polis eksik bilği verdi ve olaylar kan ve gözyaşı.
Çok Gecikmiş bir karar yinede zararın neresinden dönersen kardır. Yetmez dünyanın her tarafına operasyon yapabilecek istihbarat ekibini de çok acil mit kurulmalı Diyorum.Bunu biz devlet olarak yapmak zorundayız.
Esastan vaz geçip usul tartışması başlatılmış. Kim kiminle niçin anlaşamıyor veya neyi paylaşamıyor. Sorun memleket sorunu, doğabilecek zarardan herkes nasibine düşeni alacağına göre, senlik-benlik gibi körü körüne bir kavganın varlığını nasıl iddia edebilirsiniz. Başarısızlığın faturasını bu şekilde basitçe açıklamalarla geçiştiremezsiniz.
Oysa ki karar çoktan alınmıştı, birleşmeye geç kalındı.. Yine de başarılar..
Kıçınızla kuş tutsanız olmaaaaaaz, Tüm Dünya üzerinde ve İsrailde Yahudilere yönelik devasa boyutlarda toplu imha eylemleri yapılmadıktan ve yapılamadıktan sonra hiç bir istihbarat bi işe yaramaz, Dünya üzerindeki Yahudi nüfusunu dörtte bire düşürmedikce dünya giderek kan gölüne dönecek, Yahudilerin Fitnesiyle Hıristiyanlarla Müslümanlar devamlı çatışma halinde olacak ve ayrıca Müslümanlarda kendi içlerinde yahudi icadı olan Şii-Sünni saçmalığıyla birbirlerini yiyip bitirecekler, varmı bu argümanları kapsayan saldırı projeniz, yoksa kapatın o havuzu
Diğer Haberler