Mogherini: Türkiye'deki Mülteciler için Mali Yardım Programı kapsamında Ankara'ya 1.5 milyar euro göndereceğiz

AB Dışişleri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Türkiye'deki Mülteciler için Mali Yardım Programı kapsamında Ankara'ya 1.5 milyar euro göndereceklerini açıkladı.

Mogherini: Türkiye'deki Mülteciler için Mali Yardım Programı kapsamında Ankara'ya 1.5 milyar euro göndereceğiz

Suriye Donörler Konferansı'nın açılış konuşmasını yapan Mogherini, Türkiye'deki mültecilere yardım amacıyla AB'nin Türkiye'deki Mülteciler için Mali Yardım Programı kapsamında Ankara'ya ikinci dilim olarak 1.5 milyar euro vereceklerini belirtti.

Diğer taraftan Mogherini, AB'nin Suriyeli mültecilere 2019-2020 yıllarında 1 milyar eurodan fazla yardım sunacağını söyledi.

Mogherini, "AB'nin 2019'da 560 milyon euro tutarında yardım sunacağını ve 2020 yılında aynı tutarda yardımı sunmaya hazır olduğunu açıklamaktan sevinç duyuyorum. Bu seviyeyi 2021'de de korumayı planlıyoruz" dedi.

Mogherini, bu yardımın Suriye ile Ürdün ve Lübnan gibi Suriye'ye komşu ülkelerdeki Suriyelilere yönelik olduğunu sözlerine ekledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 34 yorum
gelse ne olur uretım olmadan sadece tuketen ulkeyız sarayın harcamalarına ancak yeter o para
Yuce TÜRK Milleti; Megrici TÜRKLÜK düşmanlarını, vatikanda papa tarafindan kutsanan papaz duasi alan PAPA çocuklarını, Bopcu AB ABD uşaklarını, Andımızi kaldıran Kriptolari, keşke YUNAN kazansaydı diyen bizans kalıntılarını, Şımarık ihaleci Yalancı Hırsızları Sevindirmeyin!!! Oyunuzu Millet ittifakı adaylarina verin!!! Ne Mutlu Türküm Diyene!....
BATI BİZİ ÇOK KISKANMIŞ YİNE :):):):):
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler