Moldovalı kız: Tecavüz eden işte bu polis

İstanbul’da, iki yıl önce kente geldiği ilk günden itibaren seri halde tecavüze uğradığı şikâyetiyle polise başvuran Moldovalı A.G. adlı genç kadınla ilgili, tam iki yıl sonra bir polise dava açıldı

Moldovalı kız: Tecavüz eden işte bu polis

A.G. ifadesinde, kaybolduğu dört gün boyunca farklı adreslerde biri polis dört kişinin tecavüzüne uğradığını ileri sürdü.

Bugün 23 yaşında olan A.G., 7 Aralık 2014’te annesiyle Şişli’den metroya binerek, Taksim’e gittiğini, metroda annesini kaybedince Türkçe bilmediği için yanlışlıkla HAVAŞ otobüsüyle Atatürk Havalimanı’na gittiğini ifade etmişti.

Hürriyet'ten İsmail Saymaz'ın haberine göre; genç kadın, bunu takip eden dört günde, önce iç hatlar kapısı önünden kendisini çalılıklara çeken siyah kısa saçlı, esmer, kırmızı ‘V’ yaka yelekli, genç bir şahsın, daha sonra da biri yardım için sığındığı polis ekip aracında olmak üzere, çeşitli yerlerde 3 kişinin daha tecavüzüne uğradığını iddia etti.

DAVA AĞIR CEZADA

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturma kapsamında geçen yıl A.G.’yi teşhis işlemi için çağırdı.

Genç kadın, kendisine tecavüz eden A.K. adlı polisi teşhis etti. Bunun üzerine polis memuru A.K. hakkında ‘nitelikli cinsel saldırı ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından iddianame düzenlendi.

Bakırköy 12’nci Ağır Ceza Mahkemesi, dosyayı yetkisizlik kararıyla İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 28 yorum
Bu işi para için yapmaya Ülkemize geliyorlar sonrada tecavüze uğradık numarası
@cangoni İşte cahil , öngörülü sadece ağzı olan konuşan bir arkadaş, beyni olmadığı için düşünemiyor .Türkiyeyi tayland sanıyor galiba ,kardeşim her gelen turist neden fuhuş yapsın özürlümüsün sen.Yarın sende aileni al git bakalım başka ülkeye turist olarakta seninde başına gelsin böyle bi durum anlarsın ozaman.öyle adamlara internet hizmeti vermeyin kardeşim .Uzak tutulması lazım teknolojiden gidip dağda yaşasınlar.
@thunderfire Moldova dan turist olarak gelmeleri ne kadar inandırıcı değil ise tecavüz konusu da inandırıcı değil
yuh artık denecek bir olay...bu kadar mı gözü döndü bu milletin ya
@mine_pala_1980 O kız öldürülmediğine şükredelim, tecavüzden sonra genelde öldürüyorlar
Güven güven polise güven...
@inqontrol değil polise babana anana bile kesinlikle güvenmeyeceksin bu ülkede yoksa başın beladan kurtulmaz....
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler