HABER

Morgan Stanley, İstanbul'da ofis açacak

Londra -(AA) Ünlü finans kuruluşu Morgan Stanley'in anahtar öneme sahip, gelişmekte olan pazarlara yönelik yatırımlarını artırma stratejisi çerçevesinde İstanbul'da bir ofis açmaya karar verdiği açıklandı.

Konuyla ilgili olarak Sermaye Piyasası Kurulu'na yapılan başvuruların sonuçlandığı ve gerekli onayların alındığını açıklayan Morgan Stanley sözcüsü, İstanbul ofisinin 2007 yılının ilk aylarında faaliyete geçeceğini söyledi.

Morgan Stanley Yönetim Kurulu Başkanı Jonathan Chenevix-Trench, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'deki müşterileriyle geçmişte başarılı çalışmalar yaptıklarını hatırlatarak, Türkiye'de açılacak ofisin, bu ilişkilerin geliştirilmesi ve derinleştirilmesine yardımcı olacağına inandıklarını ifade etti.

Finans sektörünün öncü kuruluşlarından biri olan Morgan Stanley, bankacılıktan yatırım yönetimine, kredi işlemlerine kadar pek çok alandaki faaliyetleriyle tanınıyor.

Bütün dünyada hükümetler, şirketler, kurumlar ve şahıslara finansal hizmet ve danışmanlık veren kurumun 30 ülkede 600'den fazla ofisi bulunuyor.1990 yılından bu yana Türkiye'de de müşterileri bulunan Morgan Stanley'in Türkiye sorumlusu Gülnaz Arıcanlı da, Türkiye'nin Morgan Stanley açısından hızla büyüyen ve stratejik bir pazar olduğunu ve Türkiye'de faaliyet göstermenin şirket için büyük bir şans olacağına inandıklarını söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön