MSB'den ABD heyetiyle görüşme sonrası flaş açıklama

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Bakan Akar ile ABD Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey arasındaki görüşmede mutabık kalındığı üzere; her iki ülkenin askeri yetkilileri arasında, Suriye kuzeyinde koordineli bir şekilde tesis edilmesi planlanan Güvenli Bölgeye yönelik müşterek çalışma bugün MSB/Ankara'da icra edildi. Türk ve Amerikan askeri yetkilileri arasında gerçekleşen görüşmelerin önümüzdeki günlerde devam etmesi planlandı" denildi.

MSB'den ABD heyetiyle görüşme sonrası flaş açıklama

Milli Savunma Bakanlığı, Türk ve ABD askeri yetkilileri arasında, Suriye kuzeyinde koordineli bir şekilde tesis edilmesi planlanan Güvenli Bölgeye yönelik müşterek çalışmanın bugün Ankara'da gerçekleştiğini açıkladı.

Bakanlığın Twitter hesabında yapılan açıklamada, "Bakan Akar ile ABD Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey arasındaki görüşmede mutabık kalındığı üzere; her iki ülkenin askeri yetkilileri arasında, Suriye kuzeyinde koordineli bir şekilde tesis edilmesi planlanan Güvenli Bölgeye yönelik müşterek çalışma bugün Milli Savunma Bakanlığı'nda icra edildi. Türk ve Amerikan askeri yetkilileri arasında gerçekleşen görüşmelerin önümüzdeki günlerde devam etmesi planlandı" denildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
Türkiye'nin Bölgede PKK Devleti kurulmasına gözyummayacağını Gören ABD _ne koparsam kâr_ mantığı ile hareket edecektir. En büyük oyunlarını El Bâb Cerablus ve AFRİN Harekâtları ile bozmuştuk. Bundan sonra tek çabaları tutunmaya çalışmak olur.
kene kandırıldık tüh
sallayın sallayın mılletı kandırın bakalım
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler