HABER

MSÜ 2. Seçim aşamalarına kaç kişi çağrılacak? MSÜ 2022’de kaç kişi alacak?

MSÜ 2. Seçim aşamalarına kaç kişi çağrılacak? sorusunun cevabı önceki haftalarda gerçekleştirilen Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavına ilişkin 14 Nisan 2022 Perşembe günü (dün) yazılı açıklama yapan ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün'ün ifadeleri sonrası merak konusu oldu. MSÜ 2. Seçim aşamalarına kaç kişi çağrılacak? MSÜ 2022’de kaç kişi alacak? soru ve konu başlıkları vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. İşte detaylar...

MSÜ 2. Seçim aşamalarına kaç kişi çağrılacak? MSÜ 2022’de kaç kişi alacak?

MSÜ 2. Seçim aşamalarına kaç kişi çağrılacak? sorusunun cevabını öğrenmek isteyen vatandaşlar 15 Nisan 2022 Cuma günü de konuya ilişkin araştırma yapmaya başladı. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün dün sınav sonuçlarının açıklandığını duyurdu. MSÜ 2. Seçim aşamalarına kaç kişi çağrılacak? MSÜ 2022’de kaç kişi alacak? sorularının yanıtına haberimizden ulaşabilirsiniz.

MSÜ 2. SEÇİM AŞAMALARINA KAÇ KİŞİ ÇAĞRILACAK?

Milli Savunma Üniversitesi 2. seçim aşamalarına yazılı sınava başvuran adayların tamamı çağrılmamaktadır.

Milli Savunma Üniversitesi yazılı sınav sonucunda adayların puanlarının sıralaması yapılmaktadır. Tıpkı önceki senelerdeki gibi bu yıl da ikinci aşamaya 40 bin kişinin çağrılması beklenmektedir.

MSÜ 2022'DE KAÇ KİŞİ ALACAK?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince 14 Haziran 2020'de yapılan 2020 Milli Savunma Üniversitesi sınavına 451 bin 272 kişi girmişti.

Geçen sene ise Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 81 ildeki 94 sınav merkezinde yapılan sınav 451 bin 272 adayın katılımıyla gerçekleşti.

Henüz 2022 yılında düzenlenen sınava katılım sağlayan aday sayısı ve Milli Savunma Üniversitesi'ne alınacak kişi sayısı duyurulmadı.

2022 MSÜ SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?


MSÜ sınav sonuçları 14 Nisan 2022 (dün) açıklandı.

2022- Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınav sonuçları açıklandı. Merakla beklenen haberi, ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün duyurdu. Sosyal medyadan açıklama yapan Prof. Dr. Aygün, "27 Mart 2022 tarihinde gerçekleştirdiğimiz 2022-MSÜ sınav sonuçları açıklanmıştır" ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Aygün paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Değerli adaylarımız, 27 Mart 2022 tarihinde gerçekleştirdiğimiz 2022-MSÜ sınav sonuçları açıklanmıştır.Sonuçlarınızı http://sonuc.osym.gov.tr sayfamızdan ve ÖSYM AİS mobil uygulamamızdan öğrenebilirsiniz.

Sınav sonuçlarının hayırlı olmasını diliyorum."

MSÜ SINAV SONUCU SORGULAMA EKRANI

Sınav sonrası adaylar sınav sonuçlarını; T.C. Kimlik Numarası ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresi üzerinden ve ÖSYM mobil uygulamalarından öğrenebilecekler. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek.

İnternet sayfasında ilan edilmiş olan sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

MSÜ SINAV SONUCUNA GÖRE KİMLER 2. AŞAMAYA KATILACAK?

MSÜ 2. seçim aşamasına sınavlarda belirlenen taban puanı alan ve tercih işlemlerini tamamlayan kişiler çağrılacak.

MSÜ SINAV SONUCUNA GÖRE KİMLER ELENECEK?

Duyurulan tarihler arasında tercihlerini tamamlamayan kişiler gerekli taban puanını almış olsalar dahi 2. seçim aşamasına katılamayacaklar. Bu sebeple adayların puanlarının duyurulması sonrası çevrimiçi olarak tercihlerini tamalamaları gerekmektedir.

Taban puana ulaşamayan kişiler de tercihde bulunamayacakları için otomatik olarak diğer aşamalardan elenmiş sayılacaklardır.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler